Mruga ekran

mattbk

New member
Witam. Od lat nie rozwiązałem tego problemu:
Do amplitunera onkyo jest podłączony TV Sony oraz projektor Benq (2 wyjścia HDMI)
Podczas oglądania treści na projektorze, obraz znika na chwile i pojawia się ponownie. I tak co około minute. TV jest wyłączony/
Gdy odłącze TV z HDMI, to wtedy problem znika.
Może ktoś kiedyś tu wpadnie na pomysł co jest nie tak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podłącz poprzez Switcha. Być może, że system Ampli jest za słaby do jednoczesnej obsługi dużego przesyłu danych.
Takie przypadki już mieliśmy.
 

mattbk

New member
Pomiń amplituner i sprawdź czy coś to dało.

No więc to nie jest opcja.
Bezpośredni połączenie odtwarzacza do TV wyłacznie - działa bez problemu.
Bezpośredni połączenie odtwarzacza do projektora wyłacznie - działa bez problemu.
Podłączenie odtwarzacza do ampli i z niego do TV (wyjście MAIN z ampli) - działa bez problemu.
Podłączenie odtwarzacza do ampli i z niego do projektora(wyjście SUB z ampli) - działa bez problemu.

Jedynie w opcji że oba : tv i ampli są podłączone do ampli powoduje problem.
I to jest tak:
Odtwarzacz puszcza sygnał do Ampli.
TV jest wyłączony (standby) ale podłączony do ampli (port MAIN).
Projektor działa, jest podłączony do ampli (port SUB) i wyświetla (i traci sygnał co kilka minut na kilka sekund).
Sygnał to FullHD, 10bit, 24fps, 4:4:4.

Pomysł z słabym prądem jest ciekawy.
Zamówiłem więc inny HDMI kabel z ampli do projektora. Taki "optyczny". Może coś pomoże.
Kabel z ampli do TV jest którki i wysokiej jakości. Tutaj problemu nie upatruję.
Użyć switcha HDMI -> też opcja na później do spróbowania.

Dam znać wkrótce jak poszło.
 

sypus

Member
Ja ten problem w Onkyo ominąłem używając albo MAIN albo SUB. Czego akurat potrzebowałem (TV albo projektor) to wtedy pilotem zmieniałem wyjście i już.
 
Do góry