Przełącznik HDMI do Projektora, pomocy!

verni46

New member
Cześć,

Jest to mój pierwszy post na forum, ale obserwuję je od dłuższego czasu. Czytanie wątków bardzo często pomagało mi w wyborze sprzętu i nie raz odciągały od złych decyzji.
Jednak nie znalazłem na forum odpowiedzi na to pytanie, czyli:
Jaki przełącznik HDMI kupić, żeby podłączyć kilka urządzeń.

Przerobiłem już 3 switche, jeden to MediaTech 5x1, a drugiego i trzeciego nazwy niestety nie pamiętam. Wszystkie przestały działać średnio po miesiącu.

Stąd moje pytanie, czy wszystkie przełączniki są wadliwe? Po prostu po pewnym czasie się psują?
Oto jak wyglądało moje połączenie przed "spaleniem" kolejnego switch'a:

Optoma HD144x(HDMI IN) <- (HDMI OUT) Samsung q70r soundbar (HDMI IN) <- (HDMI OUT) switch (HDMI IN) <- PS4
Dekoder Netia
Nintendo Switch
Laptop

Działało na MediaTech 3 tygodnie.

Znalazłem taki switch:
LOGILINK HDMI SWITCH 5

Czy ma ktoś taki przełącznik i może polecić?
Ewentualnie czy macie może pomysł jak przekierować obraz do tej Optomy z tylu urządzeń? Po tak dlugiej walce cena juz nie gra roli, chce mieć spokój. :blagam:
 

marrik

New member
Przełączniki przerabiałem różne i żaden nie działał poprawnie, zawsze je zwracałem.
Albo ja miałem pecha, albo to tylko strata pieniędzy.
U mnie jedynym wyjściem okazał się amplituner.
Wszystko podłączone do niego i działa bez zarzutów.
Wygląda to tak że, komputer, dekoder, PS4 mam podłączone do wejść w Ampli a tv i projektor do wyjść.
Dodatkowo HDMI na którym jest tv obsługuje kanał zwrotny, więc nie ma problemów z dźwiękiem w "obie strony".
Dźwięk np z PS4 może być na Ampli jak i na TV, gdy Ampli jest wyłączony.
 
Ostatnia edycja:

verni46

New member
Przełączniki przerabiałem różne i żaden nie działał poprawnie, zawsze je zwracałem.
Albo ja miałem pecha, albo to tylko strata pieniędzy.
U mnie jedynym wyjściem okazał się amplituner.
Wszystko podłączone do niego i działa bez zarzutów.
Wygląda to tak że, komputer, dekoder, PS4 mam podłączone do wejść w Ampli a tv i projektor do wyjść.
Dodatkowo HDMI na którym jest tv obsługuje kanał zwrotny, więc nie ma problemów z dźwiękiem w "obie strony".
Dźwięk np z PS4 może być na Ampli jak i na TV, gdy Ampli jest wyłączony.

Dzięki za odpowiedź!
Wydaje mi się, że nie ma możliwości podłączenia amplitunera do soundbara, czy się mylę?
Jaki masz amplituner?
 

marrik

New member
Amplituner do soundbara raczej nie da rady, choć może są takie, nie wiem.
Amplituner mam Onkyo 656 wraz z głośnikami Audio Pro Avanto.
Pytanie jakim dysponujesz budżetem?
Czy Ampli nówka czy używka?
Ja nie wyobrażam sobie oglądać filmów na projektorze bez kompletu głośników.
U mnie akurat najpierw był Ampli a później projektor, jako dopełnienie "kina w domu".
Patrz za amplitunerem z możliwie dużą ilością WEJŚĆ HDMI i co najmniej dwoma WYJŚCIAMI, z których przynajmniej jedno dysponuje kanałem zwrotnym ARC, jeśli będziesz oglądać na tv i projektorze.
 
Do góry