Projektor do 3000 zł - najjaśniejszy z długą żywotnością lampy

Danio02

New member
Drodzy koledzy!
Będę wdzięczny za propozycje projektora multimedialnego do 3000 zł. Urządzenie powinno charakteryzować się jak największą jasnością, możliwie najdłuższą żywotnością lampy i długą gwarancją (choć pewnie sama wymiana lampy będzie średnio opłacalna). Projektor do celów uniwersalnych - głównie prezentacje, czasem oglądanie filmów. Został mi polecony model Canon LV-WX370 3700 LUMENS/3851C003. Co o tym sądzicie?
 

waldi.s

New member
Pomyśl o Epson EH-TW5650 (trochę ponad budżet), albo Epson EH-TW5600. Ten pierwszy ma wyższy kontrast. W tej cenie raczej nie ma nic lepszego i lampa oryginalna około 400zł. A ten Canon to lipa nawet nie full hd.
 
Ostatnia edycja:

Danio02

New member
Budżet możemy oczywiście nieco podwyższyć, damy radę. Jeśli chodzi o Canona to zasugerowałem się bardzo długą żywotnością lampy. Morele wprowadziło mnie w błąd z rozdzielczością.

Zaproponowany Epson to "tylko" 2500 lumenów, o tysiąc mniej od powyższego Canona.

Może coś z tego?
Epson EB-U42
Acer P5630
Epson EB-990U
NEC M403H
Optoma WU337
NEC ME382U
 
Ostatnia edycja:

waldi.s

New member
Większość tych projektorów które wymieniłeś, to projektory do prezentacji na szkoleniach, dlatego wysoka jasność. No i te Epsony format obrazu 16:10.Jeśli szukasz to zwróć uwagę do jakiego celu jest dany projektor. Te co wcześniej wymieniłem to naprawdę dobre urządzenia. Ja używam wcześniejszy model i moc lampy na eco, bo przy dynamicznym jest za jasno. Ustawienie obrazu "Jasne kino" i jest super.
 
Do góry