Pierwszy zestaw do salony - Epson EH-TW5650 i ekran 150'

mackbeth

New member
Dzień dobry,

Czytam Wasze forum i naczytać się nie mogę, informacji mnóstwo
Mimo to potrzebuję szybkiej porady.

Mój salon: 6.25m x 4.68m
Odległość od planowanego ekranu- 5.5m

Salon niestety jasny, ciemne zasłony na całą ścianę lewą(6m) planowane.
Szukam ekranu. Z Waszych opinii wynika, że jednak do jasnego ekranu i projekcji filmów (TV sporadycznie, raczej tylko filmy) do jasnego salonu lepiej wybrać MAtt Grey.
Niestety szukam ekranu, i nic w rozmiarze o szerokości ok 330cm nie mogę znaleź.. oprócz nie polecanego tutaj KraftMann....
Zastanawiam się nad
EKRAN ELEKTRYCZNY 150" 332x187cm z pilotem EM-150 16:9E ART
który jednak jest Matt White....


Co polecicie? Budżet do ok 2 tyś, ekran może być ręcznie rozwijany.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Tak duży ekran musi być z napinaczami . Bez tego tylko wywałona kasa .
Spieniona plexi i farba .

Gdzie kolega mieszka ?
 
Ostatnia edycja:

mackbeth

New member
Hej,
Jeszcze we Wrocławiu.. ale przeprowadzka za Trzebnicę w trakcie. Ekran musi być zwijany, bo to salon i zona nie zezwoli na nic innego :D

Jakieś konkretne modele ekranu polecasz?
Szukałem rozmiaru 300 i 330 szerokość, ale w szarości nic nie znalazłem...
Ewentualnie jeśli się takowego nie da łatwo znaleźć mogę pójść na kompromis i ekran ciut mniejszy, wg. projector central z tej odległości mogę mieć minimum 290cm (115')
 

DrWredman

Active member
Kolego mackbeth,

czy bierzesz pod uwagę wysokość pomieszczenia?

Ekran o szerokości 300 cm powierzchni samego obrazu, to 170 cm wysokości + czarna ramka z listwą na dole i górze to dodatkowe ok. 10-15 cm.
Ekran powinien być opuszczony do ok 50 cm od podłogi. Zakładam, że głośnik centralny będzie pod ekranem.
Kaseta z mocowaniem to też ok 15 cm.

Reasumując:
przy wysokości pomieszczenia 260 cm wychodzi:
licząc od dołu: 50+3(listwa)+5+170+5+15= 248 cm. Wiec czarny pas rozbiegowy będzie miał ok 12 cm.

Policz wszystko dokładnie, abyś się potem nie zdziwił.

Nowe szare ekrany to chyba tylko K.a.u.b.e.r i A.d.e.o. Używki w tym formacie ciężko znaleźć.
Ale powiem Ci, że też szukałem szarego, a znalazłem biały Elite Screen i tragedii nie ma. Oczywiście wszystko zależy od projektora i adaptacji pomieszczenia.
 

mackbeth

New member
Hej,
Dzięki za uwagę. Dzisiaj zmierzę dokładnie wysokość ściany, kasetę schowam w zabudowie ( mam nad ścianą półkę z g-k gdzie jest oświetlenie), więc wtedy będę wiedział jaka jest maksymalna wysokość ekranu uwzględniając czarny top... czyli będę znał maksymalną szerokość... coś czuję że będzie mniej jak 300cm to i wtedy ekran może łatwiej będzie znaleźć.... generalnie ciągle się zastanawiam nad tym szarym... czy może dobry mat biały też nie da rady? Bo widzę że szary vs. Biały to temat dysputy niemal teologicznej:)

Hmm... uwzględniajac Twoje uwagi znalazłem taki ekran:
Ekran Adeo WINCH PROFESSIONAL 300 (16:9)
Format powierzchni roboczej
16:9
Powierzchnia całkowita
293x165
Powierzchnia projekcyjna
283x159
Materiał : reference Grey,
czarne ramki 5cm + top 20cm...
za 3100 pln..
 
Ostatnia edycja:

mackbeth

New member
Hej, ściana zmierzona.

Zdjęcia jeszcze nie mogę dodać, ale ściana ma 480x230 cm.

Chciałem jak największy ekran, ale po namyśle odległość kanapy będzie 5.5m, więc nie ma co przesadzać.

Kolejny mój typ:
SUPREMA FENIKS 282X159 MG

I kolejny :
CELEXON ECONOMY ELECTRIC 300X169CM 16:9

W jednym sklepie we Wrocławiu z ekranami Pan zachwalał jako najlepszy wybór
CELEXON ECONOMY ELECTRIC 300X169CM 16:9


Powiem szczerze, ekranów widzę mnóstwo.. ale w sumie nie widzę po opisach czym się różnią.

Generalnie spotkałem się z opinię, że do tego projektora i ekranu ok. 3m nie ma co się bać białego matu...
 
Ostatnia edycja:
Do góry