Epson TW5300 - spada kontrast podczas wyświetlania napisów?

ssd128

New member
Witam wszystkich! :)

Jestem szczęśliwym posiadaczem tytułowego Epsona TW5300 i mam problem którego rozwiązania nie jestem w stanie znaleźć***w necie - gdy oglądam coś na Netflixie lub HBO GO to w momencie wyświetlenia się***napisów obraz robi się sprany, kiedy napisy znikają***obraz wraca do "normalności". Zastanawiam się czy to może być problem z lampą?

Znalazłem trochę opisów tego samego problemu w necie i prawie zawsze był to problem z zaawansowaną opcją***która próbuje "wyrównywać" kontrast między scenami więc jak wjeżdża wielki biały napis to tło dostaje mniej kontrastu żeby wyszło na równo. Niestety ten Epson nie ma zbyt wielu funkcji jeśli chodzi o ustawienia obrazu, zmieniałem bodaj wszystkie i żadna mi nie pomogła:

(przepraszam, nie mogę dodawać linków do postów - szkoda że obrazków też***:p, za krótki staż) projectorreviews.com/wp-content/uploads/2016/08/5040UB_calibration-settings-2.jpg

Ktoś spotkał się***z podobnym problemem? Spadek nie jest drastyczny, ale jednak widoczny gołym okiem, kiedy w filmie ktoś ciągle gada to jest OK natomiast kiedy wyświetlany jest dialog, chwila przerwy, znowu dialog, znowu przerwa to efekt jest taki że obraz jest ciemny-jasny-ciemny-jasny i wkurza to jak jasna cholera. Próbowałem oglądać w trybie normalnym i eco, sprawdzałem każdy dostępny color mode, zaczynam się***zastanawiać powoli czy to nie problem z samym Netflixem czy HBO ale streamuje po HDMI z komputera i na komputerze tego efektu nie ma...

Dzięki za wszelkie hinty :)
 
Do góry