Jaka farba na ścianę

jaro788

New member
Zasadnicze pytanie i odpowiedz zarazem
Jaki projektor i jakie oczekiwania,moc lampy?
Okolice 4000lm mozesz sprobowac z ciemnymi kolorami by oglądac juz w dzien bez problemu a delektowac sie czernią gdy jedt ciemno
Jezeli masz mniej to szare jasne biale kolory a farba to pruszany temat na forum 100razy choc ja sam ide w innym kieruku i nie wieze w super moce samego akrylu
 

jaro788

New member
Moze to smiesznie zabrzmi ale po doswiadczeniach jakie robilem z foliami ,perłami i farbami zostaje przy pomyśle podobny jak z foliami transparentnymi naklejanymi na ekran. Pomysl by na bardzo jasne tło sniezno biale polozyc warstwę lazuru (bezbarwny lakier stonowany dosć znacznie zamiast folii na ktorą czekam i czekam,kolor ciemno szary lazur ktory przepusci swiatlo i wróci odbicie gdzie jednoczesnie sam bedzie filtrem dla swiatla dziennego.Pierwsze testy na folii bardzo pozytywnie.Poniekąd to klucz do konkretnych ekranów mysle i tu jest temat do ogarnięcia.Wrzuce potem fotki a jest co ;)
 

Michal260675

New member
Bardziej miałem na myśli czy w nocy jest też jakaś poprawa, tak jak w dzień, czy może przy pełnym zaciemnieniu, nie ma to już znaczenia czy jest ta folia.
Jestem bardzo ciekawy jaki będzie u Ciebie efekt finalny. Jeżeli ogarniesz temat kompleksowo, daj proszę znać tu na forum jakie są efekty.
 

jaro788

New member
Nocą obraz jest bardziej kontrastowy gdzie moze sama biel nie jest taka bijąca po iczach...mam fotki to zapodam jak wróce z pracy.
 

Michal260675

New member
Potwierdzam, że miałem pomalowaną ścianę Tikkurila H499, ale szukałem miodu.... Kupiłem ekran z powierzchnią ALR. Można powiedzieć, że prawie żadnej różnicy, albo nawet na korzyść Tikkurila, bo przynajmniej nie ma hot spotu. Obecnie ma pomalowane Tikkurila G499 (ton jaśniejszy) i jest bardzo dobrze, na H499 trochę ładniejsze ciemne i szarości a na G499 ładniejszy biały.
 
Do góry