Projektor 4K 10,000zł

P-U-M-A

New member
Witam.
Zdecydował się że kino trzeba wzbogacić o solidny projektor.

Doświadczenie moje z projektorami to jakiś benq full hd z przed paru laty z którego nie byłem już zadowolony jak kupiłem telewizor OLED.

Do tematu. Budżet okolice 10000zł. Około dlatego że mogę dołożyć jeśli warto.
Budżet na sam projektor bez ekranu.

Dużo badam rynek niemiecki i tam chwalą sprzęt optoma np nowe modele uhd3200a i zastanawiam się nad takim nowym urządzeniem lub czymś lepszym w tej cenie.

Czy jednak kupić używany np za 12000zł jest na znanym serwisie aukcyjnym JVC RS-600U.

Proszę o jakieś rady i przemyślenia.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Też mam taki dylemat, ale ze względu na poziomy Lens shift (projektor musi stać trochę z boku ekranu) wybiorę chyba Epson HW9400,
A dobre recenzje zbiera Optoma UHD65 niestety nie ma poziomego Lens shifta
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Obecnie w tej cenie epson 9400, optoma 65 jest ryzyko zobaczenia efektu tęczy ja np.to widzę i ta technologia dla mnie nie istnieje. Myślałem że w nowych to poprawili ale nie stety nie. Ponadto upłynniacze obrazu działają tak jak by ich nie było.
 
Ostatnia edycja:

cezary777

Member
a ja widzialem na zywo porownanie uhd 65 i 9400 optoma z ostroscia wszystkie epsony wciąga nosem , ta technologia ma tylko ladne kolory , ale ostroscią przy full hd to małe mydełko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też byłbym za JVC. Przypomnij się proszę w poniedziałek to sprawdzimy czy się mieści w cenie nowy model.
 

P-U-M-A

New member
Więc zakupiłem sprzęcik, mianowicie JVC DLA-X7900. Dostałem dobrą propozycję cenową to się długo nie zastanawiałem. Dodatkowo w kolorze białym na czym mi też po części zależało.

Do projektora kupiłem ekran projekcyjny przejściowo do póki nie rozbuduję domu 106" raczej budżetowy bo na maks rok.


Docelowo i tak będzie przynajmniej 120" wtedy zakupię firmowy ekran a z napinaczami.

Na razie ekran się wietrzy w altanie, w weekend montaż i pierwsze testy.

72964042-2540110776025422-8392914671081881600-n.jpg
 

P-U-M-A

New member
Ekran jest firmy Kaufmann, dostałem go za 1000zł do projektora. Jak na ekran który ma być przejściowo to jestem zadowolony.

Wczoraj też pierwszy raz testowałem projektor. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z konfiguracji.
 

P-U-M-A

New member
Mały update może komuś się przyda moje doświadczenie. A więc jak niektórzy już przeczytali kupiłem JVC X-7900W który po 10-15 minutach pracy zaczął wydawać dźwięk przypominający pracę dysku HDD. Jako że w cichych scenach było to na prawdę nie przyjemne zdecydowałem się oddać sprzęt.
Udało mi się wymienić z dopłatą z mojej strony oczywiście na SONY VW270.

Na JVC zobaczyłem może z 4-5 Filmów na Sony dopiero jeden ale chętnie opiszę wrażenia

JVC
Zdecydowanie czerń która jest lepsza o wiele lepsza

Sony
Lepsza ostrość
Przyjemniejszy obraz ( mniej męczy wzrok)
Płynność
No i brak dziwnych dźwięków ( myślę że sama głośność wentylatorów jest na bardzo zbliżonym poziomie)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No to nie źle pojechałeś, dopytywales się o projektory z okolicy 10tys a jak zawsze skończyło się dwa razy tyle... :)
Co do projektora to zrobiłeś zupełnie odwrotnie niż ja tyle że ja po pół roku użytkowania 270, zrobieniu dwóch profesjonalnych kalibracji na dwóch różnych ekranach i zobaczeniu na niej okolo 50 filmów zmieniłem na JVC rs540.. :) Do mojej wielkosci ekranu byl poprostu za slaby choc bardzo chcialem przy nim zostac. Niestety 270 jest max do 110 " dla trybu hdr chyba że zastosujesz ekran ze wzmocnieniem powyżej 1.0 gain ale w tedy kontrast oraz czerń leci na łeb i szyję.
Dla Twojego obecnego ekranu 106" będzie idealnym kompanem. Zapewnij dla sony odpowiednie pomieszczenie z zaciemnieniem a odwdzięczy Ci się pięknym obrazem.
 

P-U-M-A

New member
No to nie źle pojechałeś, dopytywales się o projektory z okolicy 10tys a jak zawsze skończyło się dwa razy tyle... :)
Co do projektora to zrobiłeś zupełnie odwrotnie niż ja tyle że ja po pół roku użytkowania 270, zrobieniu dwóch profesjonalnych kalibracji na dwóch różnych ekranach i zobaczeniu na niej okolo 50 filmów zmieniłem na JVC rs540.. :) Do mojej wielkosci ekranu byl poprostu za slaby choc bardzo chcialem przy nim zostac. Niestety 270 jest max do 110 " dla trybu hdr chyba że zastosujesz ekran ze wzmocnieniem powyżej 1.0 gain ale w tedy kontrast oraz czerń leci na łeb i szyję.
Dla Twojego obecnego ekranu 106" będzie idealnym kompanem. Zapewnij dla sony odpowiednie pomieszczenie z zaciemnieniem a odwdzięczy Ci się pięknym obrazem.

No tak to właśnie jest. Ale sam wiesz jak jest opcja to lepiej parę złotych więcej zapłacić ale być zadowolonym z efektu.

U mnie docelowo będzie maks 120" ale myślę że sobie bez problemu też da radę.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Przy 120 na maksymalnym zoomie wyjdzie Ci coś około 90 nitów w HDR czyli około 10% za mało (min.100 jest przyjęte aby hdr był dobrze widoczny tj.dwukrotność sdr 48nitow. Chyba że zastosujesz ekran biały o wzmocnieniu 1.1-1.2gain to będzie w tedy powyżej 100nitow. U mnie przy 130" po kalibracji wyszło 74nity tj.25% poniżej minimum (po zmianie ekranu na biały 1.0gain). Obrazy w niektórych filmach 4k hdr byly za ciemne i nic z tym nie można zrobić. Dlatego każdego przestrzegam, jeśli chcemy bawić się w hdr na projektorze to min.100nitow bo filmy będę za ciemne.
Na moim szarym ekranie 1.0 gain wyszło 44 nity, obraz w hdr był mega ciemny i w ciagu tygodnia poszedł na sprzedaż. Dlatego przestrzegam również przed zakupem szarego ekranu o gain poniżej 1.0 który to zabije cały efekt hdr.

Na JVC mam w HDR około 125nito i obraz jest super. Efekt hdr w nie których filmach jest zdumiewający. Dodajac do tego gigantyczny kontrast oraz głęboka czerń jaką ma jvc otrzymujemy obraz jak na dobrej klasie telewizorze... :)


Fotka na szybko telefonem...:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry