Ekran projekcyjny 100"

xmarcinx

New member
Cześć, po malutku przekonuje żonę do pomysłu projektora w salonie, aktualnie jest biały ale będziemy kombinować z zaciemnieniem. Projektor Epson tw5650

Pokój ma 3m wysokości, odległość od projektora 4,2m. Żeby ekran nie wisiał za wysoko muszę zamontować go na ścianie ok 50cm od sufity +50cm czarnego topu. Na pierwszy ekran wybrałem ekran firmy esmart 100cali i mam kilka pytań:

1. Czy da się (jeżeli tak to jak) odsunąć ekran od ściany tak aby mógł przykryć telewizor?

2. Czy zakładając początkowo słabe przystosowanie pokoju matt gray gain 1.0 będzie lepszym wyborem?

Nie oczekuje idealnych warunków na start, chciałbym na spokojnie ulepszać zarówno sprzęt jak i pokój ale chciałbym od początku nie zrazić się do tematu projektora 🙂 Z góry dziękuję za pomoc

P.S w pomieszczeniu jest jedno okno, które będzie miało roletę blackout, z prawej strony ekranu jest skos
 

Tedi1987

New member
Odnośnie odsunięcia ekranu od ściany to zamontuj go do sufitu. Ja tak mam zamontowany ekran - kołki w sufit a do tego wkręcane uchwyty.

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka
 

xmarcinx

New member
Dokładnie sufit przy tej wysokości odpada musiałbym mieć top 80-90 cm a w tym budżecie to raczej niemożliwe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz trochę zdolności, to belka do ściany i do tego ekran.
Belkę możesz ładnie obudować/pomalować, a nawet cały ekran zabudować i będzie ładnie dostawał od ściany jako całość jedynie w wyjezdżanym ekranem.
Innym rozwiąniem jest dłuższy pas rozbiegowy, niektóre ekrany mimo deklarowanych 50cm po rozwinięciu na maksa, właśnie mają 20-30cm więcej, to już Ci da w sumie 70-80cm.
Plus jest taki, że będzie ładnie z sufitu wyjeżdżał, a nie wisiał na ścianie, a odstęp musi być z uwagi na tv.
Ew. ekran do sufitu na długich hakach i potem ładnie zabudować. Sam musisz zdecydować co Ci bardziej pasi wizualnie, ale najpierw sprawdź ile tego ekranu Ci zjedzie.
 

Tedi1987

New member
Dokładnie sufit przy tej wysokości odpada musiałbym mieć top 80-90 cm a w tym budżecie to raczej niemożliwe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przecież nie musisz wieszać ekranu bezpośrednio na hakach tylko dajesz jakiś łańcuch albo sznur i nie wisi bezpośrednio pod sufitem.

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka
 

xmarcinx

New member
Jak masz trochę zdolności, to belka do ściany i do tego ekran.
Belkę możesz ładnie obudować/pomalować, a nawet cały ekran zabudować i będzie ładnie dostawał od ściany jako całość jedynie w wyjezdżanym ekranem.
Innym rozwiąniem jest dłuższy pas rozbiegowy, niektóre ekrany mimo deklarowanych 50cm po rozwinięciu na maksa, właśnie mają 20-30cm więcej, to już Ci da w sumie 70-80cm.
Plus jest taki, że będzie ładnie z sufitu wyjeżdżał, a nie wisiał na ścianie, a odstęp musi być z uwagi na tv.
Ew. ekran do sufitu na długich hakach i potem ładnie zabudować. Sam musisz zdecydować co Ci bardziej pasi wizualnie, ale najpierw sprawdź ile tego ekranu Ci zjedzie.

Belka wydaje się najlepszym pomysłem. Chyba że znajdę ekran w rozsądnych pieniądzach z pasem długości 90-100cm, nie widziałem takich.

Przecież nie musisz wieszać ekranu bezpośrednio na hakach tylko dajesz jakiś łańcuch albo sznur i nie wisi bezpośrednio pod sufitem.

Prawdopodobnie miałbym do wyboru albo łańcuch albo żona :D
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zamontujesz ekran na braketach do sufitu ( na żądaną wysokość )
Obklej 2 X 20 cm styropianem sufit do okoła ekranu , na szerokość pokoju i głębokość 150 cm .
Siatka , klej , wyglądzić i pomalować na czarno dla poprawy kontrastu
To , tak w skrócie ☺
Ekran od ściany 15 -20 cm . W zależności od głębokości tv i uchwytu
 
Do góry