SONY VPL-HW65ES a powierzchnia projekcyjna

ango

New member
Witam,

Posiadam:
- projektor SONY VPL-HW65ES 1800 lumenów
- ekran to Adeo Plano Velvet w formacie 16:9, wymiar roboczy 270x152, rama wykończona czarnym aksamitem, powierzchnia projekcyjna ReferenceGrey gain 0.9
- sala moim zdaniem dosyć dobrze dostosowana, ściany i sufit pomalowane na czarno, czarne rolety w oknach, poniżej załączam zdjęcia.

Od jakiegoś czasu coraz częściej zastanawiam się nad zmianą powierzchni projekcyjnej z ReferenceGrey na ReferenceWhite od Adeo. Filmy oglądam przy zgaszonym świetle.
Ogólnie jestem zadowolony z obrazu ale odnoszę wrażenie że biel i kolory są lekko przydymione (moja żona tego nie widzi) szczególnie w trybie ECO. Chciałbym uzyskać lepszą biel i bardziej naturalne kolory. Jak myślicie zmiana na białe płótno da zauważalnie lepszy efekt i nie wpłynie znacząco na zmniejszenie kontrastu i degradację koloru czarnego?
 

ango

New member
Dzięki pomyślę o tym a ile taka przyjemność kosztuje?
Co do frontów to nie miałem wyjścia, jak je postawię to wchodzą w ekran.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak chcesz zmiany, to trzeba było pomyśleć (dalej można) o borderach na ekran do formatu 21:9.
W takiej dedykowanej salce, nawet bym się zastanawiał, zresztą dla mnie żaden ekran bez "multiformat" nie jest już warty zainteresowania.
 
Do góry