Optoma hd141x problem po czyszczeniu

crash555

New member
Witam, dzisiaj wzięło mnie na czyszczenie projektora. Rozebrałem go całkiem, odkurzyłem, wymontowałem koło kolorów i wyczyściłem. Złożyłem odpaliłem, powiesiłem pod sufitem ustawiłem i wszystko ok. Ale po 3 minutach zobaczyłem taki artefakt.
IMG-20190524-164032.jpg

Kurdę co to może być, mam nadzieje że nie rozwaliłem sobie projektora. Rozbiorę go może wpadł jakiś paproch, ale kolor dziwny na paprocha.
 

crash555

New member
No to rozebrałem projektor po raz drugi, doszedłem do wniosku że mogłem uszkodzić tor świetlny dokręcając za mocno śrubkę
IMG-20190525-071456.jpg

wykręciłem ją za pierwszym razem w celu demontażu koła kolorów, potem się okazało że wyjdzie i bez tego. Tak czy siak chyba bardzo chcę wymienić projektor, bo czyściłem przed ponownym montażem koło kolorów szmatką z mikrofibry i mi pękło ;(
No i tak zaczynałem od sprawnego projektora i skończyłem z kupą złomu.
Zna kto jakiś dobry serwis w Łodzi lub okolicach ?
 

crash555

New member
xD a no mogłem, człowiek głupi po szkodzie, koło kolorów teoretycznie i tak padło by niebawem, potrafiło przy rozruchu hałasować, nie kręciło się też zbyt swobodnie.
 

crash555

New member
Projektor już zrobiony, polecam serwis projektorów z ul. Janusza Korczaka 12 w Łodzi
Udało się zrobić na miejscu, wymiana koła kolorów, czyszczenie oraz wymiana termopadu pod chipem DMD 500zł
 

crash555

New member
Sam byłem w szoku, zadzwoniłem, przez telefon mi powiedzieli że 500zł sama wymiana koła kolorów. No i już byłem przekonany że naprawa może być nie opłacalna i nie ma sensu, bo jeszcze są te dziwne plamy na ekranie. Ale powiedzieli że wycena jest darmowa, żebym podjechał. No to podjechałem
pan od razu zabrał się za rozbieranie projektora, wsadził nowe koło kolorów, odpalił i plamy znikły. Jeszcze poprosił mnie żebym sobie na kawę skoczył, a on przeczyści optykę. Trochę byłem zdziwiony bo wróciłem za szybko z kawy, a rozebrał projektor na kawałki, czip DMD miał w ręku. Ogólnie jestem zachwycony, już patrzyłem po sklepach za nowym projektorem :p. Mam teraz wyczyszczony porządnie projektor, z nowym oryginalnym kołem kolorów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry