TW2000, przebarwienia obrazu a ew. naprawa

Ghant

New member
Witam,
Jako nowicjusz na tym Forum witam wszystkich uczestników i jednocześnie proszę o pomoc w temacie kupionego niedawno, używanego Epsona TW2000.

Jako posiadacz sprawnego TW700 postanowiłem zakupić lepszy projektor i akurat udało mi się kupić za niewielkie pieniądze TW2000 w bardzo dobrym stanie (jak to określił właściciel). Zaraz po wyjściu kuriera odpaliłem sprzęt, wszystko wydawało się ok (ale nie sprawdzałem dokładnie), więc na drugi dzień wymieniłem lampę (miałem nówkę z TW700). Przy montażu pech chciał, że zostało "nadkruszone" gniazdo od jednej ze śrub mocujących lampę (trzyma się teraz na jednej). Po tym zabiegu Epson odpalił i niby wszystko było ok. Jednak po pewnym czasie zauważyłem przebarwienia (od lewej do połowy ekranu jakby delikatny odcień jasnoróżowy, później jasnozielony i na koniec znów jasnoróżowy) najpierw na białej planszy (i niestety już nie jest biała w porównaniu z tym, co wyświetla TW700), potem podczas używania XO. Nie mogę "wrzucić" zdjęć, ale chętnie prześlę mailem.

Przeszukałem forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem (kurz, źle ustawione LCD, optyka, filtry itp.) Proszę o info, czy to jest naprawialne ? Jeżeli tak, to czy warto i czy jest jakiś dobry serwis na Śląsku. Generalnie nie chcę już wracać do TW700 :)
 

Ghant

New member
Dziękuję. Pozwoliłem sobie umieścić jeszcze dwie fotki z tej całej sytuacji.
 

Attachments

  • hdf1.jpg
    hdf1.jpg
    24,9 KB · Wyś: 17
  • hdf2.jpg
    hdf2.jpg
    14,9 KB · Wyś: 40
Do góry