Projektor do salonu do 6000

doooku

New member
Cześć. Szukam projektora do salonu do kwotu ok 6000/7000zł. Proszę o wskazówki przy wyborze i z góry dziękuję za pomoc.

Projektor będzie służył głównie do oglądania filmów HD i seriali z netflixa. Obraz będzie rzucany początkowo na ścianę a potem pewnie dokupię jaki ekran. Odległość widzow od ekranu 4.2m. Obraz możę być duzy bo miejsca jest pod dostatkiem. Czas pracy projektora to max kilka godzin dziennie, głównie w godzinach w wieczornych.

Plan sytuacyjny w załączniku.
 

Attachments

  • 603962844_projektorukad.png.2bcdaba5c9657268332dae7bcdabd1c0.jpg
    603962844_projektorukad.png.2bcdaba5c9657268332dae7bcdabd1c0.jpg
    12,1 KB · Wyś: 75
Ostatnia edycja:

doooku

New member
Już jestem umówiony na demo optomy, ale w recenzjach piszą że ten projektor nie ma "keystone correction". Czy to oznacza że nie ma wogóle możliwości regulacji geometrii czy tylko automatycznej regulacji ? To może być problem ponieważ przewidziałem miejsce na projektor pod sufitem i raczej chciałbym umieścić go na krótkim uchwycie.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
prawdopodobnkie ma korekcje keystone w pionie, jednakze wowczas tracisz na jakosci obrazu.

Jesli mozesz ekran powiescic idealnie na wprost projektora, to moze on spokojnie byc umieszczone pod sufitem
 

buldoggg

Member
Bez reklam
prawdopodobnkie ma korekcje keystone w pionie, jednakze wowczas tracisz na jakosci obrazu.

Jesli mozesz ekran powiescic idealnie na wprost projektora, to moze on spokojnie byc umieszczone pod sufitem

czy po ustawienie keyston czy to w pionie czy poziomie widzicie gołym okiem różnice podczas oglądania filmu ? że jakość obrazu spada ? sam u siebie robiłem taki test i nie byłem w stanie zauważyć gorszej jakości obrazu.
 

MarianPaz

Member
Widzę że zwiększyłeś nieco budżet, więc skoro interesuje Cie HD, to osobiście polecam projektory Sony HW45ES lub HW65ES. Podejrzewam że po negocjacjach jesteś w stanie uzyskać taki rabat, by zmieścić się w podanym przedziale cenowym. Jest tylko jedno zastrzeżenie, pomieszczenie powinno być przystosowane do projekcji (ciemniejsze ściany, zasłony itp), by na starcie nie zabić kontrastu jaki oferuje. Sam mam ten drugi i uważam że to na prawdę świetna maszyna. :)
 

edi7777

Member
Również polecam Sony, po przejściu z DLP na LCOS (SXRD) nie widzę powrotu. Sam mam HW65 ale HW45 oglądałem kilka razy i jeżeli masz dopłacać więcej niż 500zł to nie ma sensu.
 

doooku

New member
Porównywalem dzisiaj Optome UHD51 i Espona 7400. Ten drugi zrobił na mnie o wiele lepsze wrazenie i stał się moim liderem. W związku z tym zwiększyłem budżet i rozpocząłem nowe poszukiwania i przypadkiem znalazlem nowego epsona 9300 za 8000zł. I teraz pytanie co lepsze Espon 7400 czy 9300 ?

PS: Sony też mam w pamięci i będę szukał demo.
 

MarianPaz

Member
I teraz pytanie co lepsze Espon 7400 czy 9300 ?
Z pewnością 9300 ponieważ ma ponad dwukrotnie wyższy kontrast. Na jednej ze stron porównywano 7300 i 9300 i wyglądało to tak:


epson_eh_tw_9300_7300_9300w_vergleich_clip_image022.jpg



epson_eh_tw_9300_7300_9300w_vergleich_clip_image024.jpg



www.cine4home.de (Epson EH-TW9300 Preis Test EH-TW7300 Vergleich Preis EHTW7300 7300 Light Power Edition TW 9300 4K UHD HDR HD Epson LCD FullHD LPE TW9300) | Cine4home.de


7400 wiele się nie rożni od swojego poprzednika.


A jeśli chodzi o Sony, to tu można zerknąć na porównanie Epson 7300 vs Sony HW45ES - https://www.youtube.com/watch?v=3os8QD9lfpk&feature=youtu.be&t=520


Oczywiście to tylko fotki i filmiki które jednak trochę przekłamują, niemniej pokazują istotę sprawy. Najlepiej samemu ocenić to w salonie video. Sam miałem okazję oglądać Epsona 9300 i Sony HW65ES i wybrałem ten drugi, zresztą sam sprzedawca miał podobne zdanie (Epson był wtedy droższy o kilka tysięcy).
 

doooku

New member
Dzisiaj byłem na demo HW65 i faktycznie jest fajny. Gdzieś można kupić te projektory taniej niż ceneo pokazuje ? Bo jednak przekracza budżet.

Teraz się zastanawiam co wybrać HW65 czy Epsona 7400. Za pierwszym przemawia lepsza czern i kolory a za drugim rozdziałka 4k.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Cena za sony 65 (po utargowaniu) to 6600zl albo 7600zl teraz nie pamietam.

Mozesz zapytac o cene u producenta ekranow magicc sccreen.
 

MarianPaz

Member
Podzwoń do sklepów i spróbuj wytargować rabat. Kilka osób z tego forum w tym i ja, kupowało w podobnym momencie projektor Sony za około 2000zł mniej jak oficjalna cena z porównywarek. Każdy w innym sklepie.
 

doooku

New member
Możliwe że jest jakiś duży popyt na Sony HW65 i ceny podskoczyły ? Nigdzie nie udalo mi się zejśc poniżej 8000zł

Za to dostalem ofertę na Epsona 9400 za 9900 zł :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Możliwe że jest jakiś duży popyt na Sony HW65 i ceny podskoczyły ? Nigdzie nie udalo mi się zejśc poniżej 8000zł

Za to dostalem ofertę na Epsona 9400 za 9900 zł :)

Moze byc juz nie produkowany hw65.

Wiem ze juz od prawie roku hw55 jest wogole nie dostepny.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dzisiaj byłem na demo HW65 i faktycznie jest fajny. Gdzieś można kupić te projektory taniej niż ceneo pokazuje ? Bo jednak przekracza budżet.

Teraz się zastanawiam co wybrać HW65 czy Epsona 7400. Za pierwszym przemawia lepsza czern i kolory a za drugim rozdziałka 4k.


Nie napisałeś, czy włączyłeś i porównałeś obok siebie te dwa projektory tj.sony 65 i epsona 7400. Bo jak byś to zrobił to byś już wiedział co wybrać oraz byś sobie więcej tym epsonem głowy nie zawracał. Tanie projektory 4k są tylko piękne na papierze, a później jak się włączy i porówna do dobrego full hd to nagle czar pryska. Jeśli Cie nie stać na obecną chwilę to wstrzymaj się miesiąc dołóż trochę i kup tego epsona 9400 lub tego sonego 65. Ten epson 9400 już daje fajny obraz i nie jest cena taka straszna. :smile: Miałem kupe lat sony 55 i uwierz mi ale ciężko go było w swojej cenie przebić pod względem czerni, ostrości, kontrastu oraz kolorów. Naprawdę trzeba dużo więcej dołożyć aby go przeskoczyć, a jak wielu tu obecnych wie, testowałem i testuje nadal co roku kilka projektorów z różnych półek cenowych...
 

doooku

New member
Porównywałem bezpośrednio z epsonem 9400. Każdy mial swoje wady i zalety. Sony dawal lepsza czerń i kontrast a za to epson więcej szczegółów. Do salki kinowej wybrałabym pewnie sony'ego ale u mnie projektor będzie w niezaciemnionym salonie wiec na chwilę obecną wygrywa Epson.

Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji ale pewnie będzie Epson 9300 który jest dostępny za 8000.
 

doooku

New member
Porównywałem bezpośrednio z epsonem 9400. Każdy mial swoje wady i zalety. Sony dawal lepsza czerń i kontrast a za to epson więcej szczegółów. Do salki kinowej wybrałabym pewnie sony'ego ale u mnie projektor będzie w niezaciemnionym salonie wiec na chwilę obecną wygrywa Epson.

Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji ale pewnie będzie Epson 9300 który jest dostępny za 8000.

Dziekuje wszystkim za rady. Ostatecznie kupilem Sony HW65. Sony wygral z Epsonem przede wszystkim cena, udalo mi sie go dostac w cenie ponizej 8000zl a epson 9300 za 8000 w miedzyczasie znikl z ceneo.

Jezeli chodzi o jakosc to przy zaciemnionym pokoju jest bajka. Czasami odpalam projektor w ciagu dni i wtedy jest wyraznie gorzej, wiec jezeli ogladac filmy bez zaciemnienia to polecam rozwazyc Epsona.
 

lll

New member
Szanowni, co by nie mnożyć tematów:

szukam budżetowego (zakres cenowy 2,0 - 4,5 tys. zł) projektora Full HD.

1. Przeznaczenie: kino domowe (wieczorne seanse), z rzadka Xbox.
2. Odległość między ścianami pokoju (czyli odległość między ekranem i przeciwległą ścianą): 3,3 m (zatem odległość obiektywu od ekranu wyniesie w najlepszym razie około 3 m, albo jeszcze nieco mniej, gdyby projektor wymagał przestrzeni z tyłu - kwestia chłodzenia).
3. Z ww. odległości chciałbym uzyskać obraz 16:9 o minimalnej przekątnej 100 cali, a jeszcze lepiej nieco większy (110 cali?).
4. Pokój będzie zaciemniony, ale nie będzie idealną jaskinią. Seanse wyłącznie wieczorami.
5. Ekranem będzie ściana, pomalowana na jasno-szaro (chyba, żeby przy innym kolorze, np. ciemno-szarym, dało się uzyskać lepszy efekt).
6. Projektor nie musi być bardzo jasny - przewiduję wyłącznie wieczorne seanse. Jednak najbardziej istotną kwestią jest dla mnie, by był cichy - praktycznie niesłyszalny (oczywiście tryb Eco). Będzie przecież wisiał nad głową, będzie oglądany tylko wieczorami (cicho wokół), zatem to naprawdę istotne. Oczywiście nie chodzi o decybele "na papierze" podawane przez producenta, ale słyszalność/głośność w praktyce.

Jesteście w stanie polecić coś możliwie dobrego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry