Projektor do salonu do 6000

Bipo

Active member
Bez reklam
Szukaj sony hw45 lub 55 w używkach, mialem go i w trybie low niesłychać było go wcale. Polecam :)
 

lll

New member
Dzięki. Nawet, jak to zwykle bywa, naciągnąłem budżet i zacząłem się rozglądać za HW65 - projektorem marzeniem. ;)

Jednak los nie chce, bym cieszył się seansami tak, jak lubię. Pomyliłem się w pomiarze - obiektyw projektora mógłby być w odległości 2,5 m od ekranu. Z tej niewielkiej odległości nie wyświetlę obrazu o przekątnej minimum 100 cali, która mnie interesuje. A dla 75-80 cali to już chyba lepiej telewizor, bez ciągnięcia kabli i adaptacji pomieszczenia. Wyjściem byłby projektor short throw lub ultra short throw, ale prezentują gorszą jakość obrazu za nieproporcjonalnie wysoką cenę. Póki co, myślę co robić. Nie byłoby wielkiego problemu, gdyby wymyślone rozwiązanie miało służyć kilka lat, ale obecnie wynajmuję mieszkanie, nie wiem jak długo, zatem nie warto urządzać nie-wiadomo-jakiego pokoju kinowego i topić kasy.
 
Ostatnia edycja:

lll

New member
Ano właśnie.
Ale daj pan spokój z telewizorem, mam dreszcz obrzydzenia, myślę zatem nad adaptacją salonu. Tam uzyskam piękne 130'' lub nawet 140'', ale sama adaptacja to grubsza misja, do tego przy wyprowadzce musiałbym przywrócić stan obecny...
W sumie, żeby życie niosło tylko takie rozterki. :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak nie twoje mieszkanie, to możesz zrobić adaptację jak Bipo robił, agrowłóknina na linkach i sprawa załatwiona, a przede wszystkim jest to nieinwazyjne, łatwe do zrobienia ;)
 

lll

New member
Wracając do umiejscowienia projektora w sypialni, patrzę na budżetowe BenQ, ponieważ zdają się rzucać największy obraz z danej odległości (oczywiście wśród projektorów normalnego rzutu), a zakup za 3 klocki to nie życiowa inwestycja. Co sądzicie o takim W2000?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jak do sypialni to Ci wystarczy, ja miałem benka 1070 i był ok. Do dziś kolega używa w swojej salce i mówi że nie ma zamiaru zmieniać...:)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jakiś koleś na forum narzekał , i że go to irytuje . Chyba w krótkim czasie go sprzedał .
W 1400 ma interpelacje i W 3000
 

lll

New member
Szanowni, wiecie czym różnią się modele BenQ w2000 i w2000+ ? Specyfikacja, prócz niewielkiej różnicy w jasności, właściwie nie wskazuje różnic.
 
Do góry