Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > Benq TK800 - dziwny problem :(
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Aug 2009
17-03-2019, 13:26
Domyślnie Benq TK800 - dziwny problem :(

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem Benq TK800.
Wczoraj miałem dziwną sytuacje. W trakcie seansu, na kilka sekund nastąpiła przerwa w dostawie prądu!
Projektor oczywiście się wyłączył i włączył samoczynnie po kilkunastu sekundach.
I tu zaczął się problem...

Projektor zaczął świecić jakby dodatkowym światłem, które wychodzi poza projekcję
Światło wyglada tak, jakby ktoś z odległości 4m świecił latarką z komórki na ekran. Takie lekko blade światło, które zaczyna się tuż pod samym projektorem (widzimy na sobie jak siedzimy) - projektor jest na wprost ekranu zaraz za nami.
Oczywiście zrobiłem wszystkie procedury - typu reset, sprawdzanie kabli, wyłącznie całkowicie z prądu, ustawienie wzorca na nowo itp..
Nadal jest to straszne światło, które powoduje, ze wszystko na filmie, jest takie lekko mleczne i mam wrażenie, ze nawet kolory stały się jakby wypalone (przebarwione).

Podsumowując, bo nie wiem czy dobrze wyjaśniłem problem.

Film według wzorca ustawień mieści się idealnie na ekranie, a dodatkowe, dziwne podświetlenie wychodzi poza ekran na mniej więcej 20 cm z każdej strony ekranu

- Ekran projekcyjny, to 110 cali (elite screen)
- odległość projektora to 4m

Bardzo proszę Was o pomoc
Odpowiedź z Cytatem
Aris1977 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Junior Member

17-03-2019, 18:49
Domyślnie

Cytat:
Napisał Aris1977 Zobacz post
Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem Benq TK800.
Wczoraj miałem dziwną sytuacje. W trakcie seansu, na kilka sekund nastąpiła przerwa w dostawie prądu!
Projektor oczywiście się wyłączył i włączył samoczynnie po kilkunastu sekundach.
I tu zaczął się problem...

Projektor zaczął świecić jakby dodatkowym światłem, które wychodzi poza projekcję
Światło wyglada tak, jakby ktoś z odległości 4m świecił latarką z komórki na ekran. Takie lekko blade światło, które zaczyna się tuż pod samym projektorem (widzimy na sobie jak siedzimy) - projektor jest na wprost ekranu zaraz za nami.
Oczywiście zrobiłem wszystkie procedury - typu reset, sprawdzanie kabli, wyłącznie całkowicie z prądu, ustawienie wzorca na nowo itp..
Nadal jest to straszne światło, które powoduje, ze wszystko na filmie, jest takie lekko mleczne i mam wrażenie, ze nawet kolory stały się jakby wypalone (przebarwione).

Podsumowując, bo nie wiem czy dobrze wyjaśniłem problem.

Film według wzorca ustawień mieści się idealnie na ekranie, a dodatkowe, dziwne podświetlenie wychodzi poza ekran na mniej więcej 10-15 cm z każdej strony ekranu

Bardzo proszę Was o pomoc
Na zdjęciu po niżej widać problem.
Uruchomiłem projektor na gładkiej ścianie, żeby lepiej było widać problem.

Odpowiedź z Cytatem
Aris1977 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2014

17-03-2019, 20:52
Domyślnie

Jak jest na gwarancji to musisz skorzystać, przyczynę problemu raczej masz "na kilka sekund nastąpiła przerwa w dostawie prądu!". Tylko nie chwal się że prądu zabrakło.
Odpowiedź z Cytatem
crash555 jest offline
reklama

Junior Member

17-03-2019, 22:08
Domyślnie

Cytat:
Napisał crash555 Zobacz post
Jak jest na gwarancji to musisz skorzystać, przyczynę problemu raczej masz "na kilka sekund nastąpiła przerwa w dostawie prądu!". Tylko nie chwal się że prądu zabrakło.
Dziękuje za odpowiedź.
Miałem nadzieję, że istnieje jakieś rozwianie. Nie wiem... wgranie nowego sortu czy coś
Jutro oddaje do gwarancji i na przyszłość pomyśle o jakimś UPS’ie

Delikatne to to...
Odpowiedź z Cytatem
Aris1977 jest offline
Klub HDTV.com.pl

Meldunek: Oct 2014

18-03-2019, 08:33
Domyślnie

Mi 2x brakło prądu i nie mam UPS, projektor żyje, ale domyślam się ze odbije się to na żywotności lampy.
Odpowiedź z Cytatem
crash555 jest offline
Junior Member

18-03-2019, 15:09
Domyślnie

Cytat:
Napisał crash555 Zobacz post
Mi 2x brakło prądu i nie mam UPS, projektor żyje, ale domyślam się ze odbije się to na żywotności lampy.
Hm..
zastanawiam się, czy przypadkiem nie jest to moja wyobraźnia i problem tkwił od samego początku

.. kupiłem projektor, to byłem tak zachwycony, ze tego nie zauważyłem?

Obejrzałem sporo filmów na YT wpatrując się w brzegi ekranów i zauważyłem, ze w niektórych modelach to taka przypadłość.. W każdym razie, strasznie mnie to wkurza! Psuje cały efekt projekcji.
Na ścianie to jeszcze nie jest tak źle (jakby ramka) , ale już na ekranie to masakra, bo światło tej ramki pada za ekran na ścianę i wyglada to paskudnie. Kiedy jest ciemna scena, to tak jakby ktoś latarką z komórki świecił na ekran. Dosłownie tak to wyglada. Jakby jakieś dodatkowe światło

Mógłby się ktoś wypowiedzieć, kto posiada ten projektor - byłbym pewny, możliwej wady projektora.
Odpowiedź z Cytatem
Aris1977 jest offline
Senior Member

Meldunek: Dec 2011
18-03-2019, 16:47
Domyślnie

Wszystkie projektory DLP 0,47" UHD mają podobne ramki

Ostatnio edytowane przez gerrard ; 18-03-2019 o 16:52
Odpowiedź z Cytatem
gerrard jest offline
reklama