Projektor Overmax Multipic 3.1 czy warto?

crash555

New member
Zależy, do czego kupić, jedyny sensowne wyjaśnienie to dziecku, bo do oglądania filmów na dużym ekranie mija się z celem. Byle jaki tv będzie lepszy. I nie tylko rozdzielczość jest problemem tego projektora. Kolega kupił Aun c80 o rozdzielczości 1280x720. Obraz był ciemny, kolory wyblakłe, i nie szło ustawić ostrości na całej powierzchni ekranu.
 

Michal343434

New member
Chciałem go kupić do wieczornego,sporadycznego oglądania filmów. Ekran będe sam robił,będzie to ekran ramowy,biały. Hmmm,no ale skoro jest z nim aż tak źle to bede musiał dozbierać gotówki i zakupić np. Benq W1050.
 

Michal343434

New member
No tak tylko ze taki Overmax kosztuje 499 zł a nie 2000 zł więc nie ma sie czego spodziewać za taką kwotę. Byłem tylko ciekawy czy po odpaleniu faktycznie obraz to jest totalna kaszana i w ogóle sie nie da tego oglądać.
 

crash555

New member
W porównaniu do takiego za 1500-2000zł jest kaszana. Bardzo dużo osób poleca takie tanie chińskie projektory, nie mając porównania do tych droższych projektorów. Nie trzeba dawać 2tyś od 1,5tyś zaczynają się projektory DLP 720p. 1,5tyś zł to nie są jakieś ogromne pieniądze, ludzie wydają więcej na smartfony. Trzeba pamiętać że to inwestycja na lata, lampy wytrzymują już 5tyś godzin, a nieraz w trybie ekonomicznym do 10tyś. Zakładając że spali się po 5tyś, to wystarczy na 4,5roku oglądania, po 3 godziny dziennie.
 

Michal343434

New member
Rozumiem. A jaki projektor 720p polecasz?. Warto w ogóle brać pod uwagę projektory używane ?. I czy oglądając film z odległości 380cm zobaczę różnicę między 720 a 1080p?. Myślałem o Benq W1050 ale jest też model 720p Benq TW533 za 1500zł jak myślisz nada się?
 

crash555

New member
Raczej nie zobaczysz z tej odległości, chociaż to zależy też od rozmiaru ekranu i jak dobry masz wzrok. Z specyfikacji wychodzi że między W1050 a TW533 jest tylko różnica w rozdzielczości oraz ilości portów na tyle, nawet obudowa jest ta sama. W1050 ma z tego co widzę dobre opinie, a TW533 jest w polecanych videoprojektor24.
Umówiłem się z kolega że pożyczy mi Aun c80, zrobię zdjęcia i filmy porównawcze.
A z używanymi jest chyba problem, że z poziomu ustawień każdy może zresetować licznik godzin. Przynajmniej ja tak mogę w mojej optomie, więc jak nie masz zaufanego źródła, to jest loteria.
 
Ostatnia edycja:

Michal343434

New member
No właśnie. Kurde wychodzi na to że z projektorami jest jak z autami,też można cofnąć licznik. Tego się właśnie obawiam,że nigdy nie wiadomo co przeszedł dany egzemplarz. Wiem że model W1050 ma 6xRGB koło kolorów,co ma dawać bardzo dobre pokrycie barw z palety REC709,ponad 96%,model TW 533 chyba ma zwykłe koło RGB,hmmm. Byłbym wdzięczny jakbyś wstawił fotki z pracy tego projektora,ciekaw jestem jak on wyświetla obraz.
 

crash555

New member
Ale to dopiero poniedziałek lub wtorek będę go miał i wrzucę zdjęcia. Ogólnie fajnie jak by doradzał ktoś, przez którego łapy przeszło więcej projektorów i mają większą wiedzę. Ja oprócz mojej optomy, miałem tylko tego chińczyka i jakiś stary biznesowy, na chwilę na testy.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A , kolega pomyślał , co zrobi z tym złomem za 2,3,6 , 10 miesięcy ?
Stać kolegę na rzucanie kasą ?
 

MarianPaz

Member
Za 400-500zł trudno kupić przyzwoity mały monitor, a Ty za te pieniądze chcesz nabyć projektor? Przecież to będzie badziewie. Moim zdaniem lepiej wstrzymać się kilka miesięcy i uzbierać na coś w miarę sensownego, albo sobie odpuścić.
 

macbat

New member
Jest jeszcze taka opcja - jeśli ktoś chce sam się przekonać mniej więcej o klasie takiego projektora, to widziałem w niektórych Biedronkach leżą jeszcze Hykkery Vision. Generalnie zakupiony sprzęt można tam zwrócić w ciągu 14 dni, więc jak ktoś bardzo chce przekonać się sam jak zły jest "projektor" tej klasy, to niech się upewni, czy market na pewno przyjmie mu tego Hykkera z powrotem i sprawdzi sobie sam w domu. Przynajmniej nie będzie utopiona kasa, a i mniej ceregieli z odsyłaniem.
 

crash555

New member
Jest jeszcze taka opcja - jeśli ktoś chce sam się przekonać mniej więcej o klasie takiego projektora, to widziałem w niektórych Biedronkach leżą jeszcze Hykkery Vision. Generalnie zakupiony sprzęt można tam zwrócić w ciągu 14 dni, więc jak ktoś bardzo chce przekonać się sam jak zły jest "projektor" tej klasy, to niech się upewni, czy market na pewno przyjmie mu tego Hykkera z powrotem i sprawdzi sobie sam w domu. Przynajmniej nie będzie utopiona kasa, a i mniej ceregieli z odsyłaniem.

Z tego co widziałem testy na YT chińskich projektorów, 90% zachwala, uważając że w stosunek cena jakość jest ok. Tyle że taki test, bez żadnego porównania nie ma sensu. No i najbardziej mnie rozwala, że ślepo wierzą w specyfikację, 3000 lumenów w LED projektorze, za 300-500zł.
 

crash555

New member
Mam tego Aun c80, niestety nie mam kamery która zrobi ładne filmy, ale udało mi się zrobić zdjęcia.
Jest trochę przepaść, oba projektory wyświetliły 130" na tym samym ekranie, przy tych samych warunkach. AUN C80 ma wyblakły, ciemny obraz z niskim kontrastem. Na zdjęciach jest czerń, która na żywo jest szara. Nie wiem jak link do galerii google dać, bo usuwa https://bit.ly/2tjukuL
 
Ostatnia edycja:

Michal343434

New member
Dziękuje Ci crash555. No faktycznie jest różnica. Słaby kontrast,mała jasność widać ewidentnie,ale tragedii nie ma,oglądać pewnie się da. Od razu rzuca się w oczy lepsza optyka Optomy,no ale wiadomo,Optoma sporo droższa.
 
Do góry