Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Projektory, ekrany do projekcji...Wszystko związane z projektorami etc.

Wróć HDforum > Video > Projektory, ekrany do projekcji... > VPL-W10HT Problem z rozdzielczością
Odpowiedz

Junior Member

Meldunek: Feb 2019
07-02-2019, 10:50
Domyślnie VPL-W10HT Problem z rozdzielczością

Cześć. Nabyłem ostatnio stary projektor Sony, model jak w tytule. Ma on rozdzielczość natywną 1366x768 w formacie 16:9 i taki też ekran sobie dla niego zrobiłem. Próbuję połączyć go z komputerem w sposób zalecany w instrukcji i jedyny chyba możliwy dla uzyskania maksymalnej rozdzielczości - czyli przewodem VGA > 5x BNC z redukcyjkami na chinch (w projektorze nie ma wejścia VGA). W projektorze ustawiłem źródło "Input A Computer", komputer wykrył go jako monitor analogowy. W ustawieniach rozdzielczości ustawiłem wyświetlanie obrazu tylko na VGA, wyświetlacz komputera wyłączyłem i rzeczywiście na ekranie wyświetlił się ładny obraz bez zakłóceń. Niestety w rozdzielczości 1024x768, a nie 1366x768. Wśród dostępnych rozdzielczości są tylko formaty 4:3, a więc ucina boki obrazu. Przy wymuszeniu natywnej rozdzielczości przez opcję dostosowania w panelu nVidii obraz nadal jest ucięty, a elementy sztucznie ściśnięte, że niby jest ta rozdzielczość ale upchana w 4:3. Dodam, że w menu projektora są tam jakieś tryby wyświetlania typu ZOOM, WIDE ZOOM, FULL TROUGH, ale nie są one dostępne przy tym źródle, a jedynie przy componencie, s-video, albo jak się podepnie tym jednym kabelnkiem czincz żółtym. A znowu s-video nie obsługuje rozdzielczości wyzszych od 1024x768. Widziałem na tym forum w innym poście, że ktoś komuś polecił połączenie tym dziwnym kablem i zachwala obraz, więc raczej da się coś zrobić. Może kwestia karty graficznej, może sterowników, co sądzicie?
Nie wiem dlaczego nei mogę dodać zdjęć, ale po wpisaniu modelu w google grafika łatwo znaleźć panelik z wejściami projektora.
Odpowiedź z Cytatem
Trzmiel1000 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Member

Meldunek: Oct 2014

07-02-2019, 11:31
Domyślnie

Może spróbuj z przejściówką vga na component.
Odpowiedź z Cytatem
crash555 jest offline
Junior Member

07-02-2019, 12:01
Domyślnie

Niestety, z tego co czytałem w kilku źródłach VGA-Component to jeden z tych fake kabli, jak VGA>HDMI, które po prostu nie mogą działać. Próbowałem przed chwilą podłączyć do innego komputera, tam z kolei były wszystkie możliwe rozdzielczości do wyboru, ale znowu wszystko upycha w 4:3.
Odpowiedź z Cytatem
Trzmiel1000 jest offline
reklama

Member

07-02-2019, 21:02
Domyślnie

Cytat:
Napisał Trzmiel1000 Zobacz post
Niestety, z tego co czytałem w kilku źródłach VGA-Component to jeden z tych fake kabli, jak VGA>HDMI, które po prostu nie mogą działać. Próbowałem przed chwilą podłączyć do innego komputera, tam z kolei były wszystkie możliwe rozdzielczości do wyboru, ale znowu wszystko upycha w 4:3.
No rzeczywiście, jedno wielkie oszustwo z tymi kablami VGA. Z tego co widzę są konwertery hdmi>component ale ceny zaczynają się od 100zł

Edit : Znalazłem jeszcze specyfikację jakiegoś kabla VGA > 5xBNC i podane są rozdzielczość Bandwidth: Super VGA - SXGA- QSXGA
A ty potrzebujesz WXGA i tą obsługuje konwerter hdmi > component z allegro

Ostatnio edytowane przez crash555 ; 07-02-2019 o 21:15
Odpowiedź z Cytatem
crash555 jest offline
Junior Member

08-02-2019, 12:49
Domyślnie

Niestety, w żadnym komputerze nie mam wyjścia HDMI, więc nawet jeśli...
BTW.
Doczytałem się właśnie w instrukcji drobnym maczkiem:
Connecting a computer (przez ten cholerny kabel RGBVH). Note: This unit accepts the VGA, SVGA, XGA or SXGA signals. However, we recommend you to set theoutput signal of your computer to the XGA.

I po cholerę ja kupowałem ten kabel, jak ze zwykłego S-Video mam to samo... jeszcze rozciągnąć mogę.

Może Pan rzuci okiem i jeszcze coś wymyśli? Tu jest adres manuala
instrukcjaobslugipdf.pl/sony/vpl-vw10ht/instrukcja
Odpowiedź z Cytatem
Trzmiel1000 jest offline
Senior Member

Meldunek: Dec 2011
08-02-2019, 15:54
Domyślnie

Zamiast kupować kable czy konwertery lepiej wymień ten antyk na jakiś normalny projektor z vga.
Odpowiedź z Cytatem
gerrard jest offline
Member

08-02-2019, 21:29
Domyślnie

Cytat:
Napisał gerrard Zobacz post
Zamiast kupować kable czy konwertery lepiej wymień ten antyk na jakiś normalny projektor z vga.
Zgadzam się z kolegą gerrard, wyjdzie że koszt przejściówek, przekroczy cenę tego projektora.
Odpowiedź z Cytatem
crash555 jest offline
reklama

Odpowiedz

Tagi
16:9, bnc, rozdzielczość, vga, vpl-vw10ht

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania