VPL-W10HT Problem z rozdzielczością

Trzmiel1000

New member
Cześć. Nabyłem ostatnio stary projektor Sony, model jak w tytule. Ma on rozdzielczość natywną 1366x768 w formacie 16:9 i taki też ekran sobie dla niego zrobiłem. Próbuję połączyć go z komputerem w sposób zalecany w instrukcji i jedyny chyba możliwy dla uzyskania maksymalnej rozdzielczości - czyli przewodem VGA > 5x BNC z redukcyjkami na chinch (w projektorze nie ma wejścia VGA). W projektorze ustawiłem źródło "Input A Computer", komputer wykrył go jako monitor analogowy. W ustawieniach rozdzielczości ustawiłem wyświetlanie obrazu tylko na VGA, wyświetlacz komputera wyłączyłem i rzeczywiście na ekranie wyświetlił się ładny obraz bez zakłóceń. Niestety w rozdzielczości 1024x768, a nie 1366x768. Wśród dostępnych rozdzielczości są tylko formaty 4:3, a więc ucina boki obrazu. Przy wymuszeniu natywnej rozdzielczości przez opcję dostosowania w panelu nVidii obraz nadal jest ucięty, a elementy sztucznie ściśnięte, że niby jest ta rozdzielczość ale upchana w 4:3. Dodam, że w menu projektora są tam jakieś tryby wyświetlania typu ZOOM, WIDE ZOOM, FULL TROUGH, ale nie są one dostępne przy tym źródle, a jedynie przy componencie, s-video, albo jak się podepnie tym jednym kabelnkiem czincz żółtym. A znowu s-video nie obsługuje rozdzielczości wyzszych od 1024x768. Widziałem na tym forum w innym poście, że ktoś komuś polecił połączenie tym dziwnym kablem i zachwala obraz, więc raczej da się coś zrobić. Może kwestia karty graficznej, może sterowników, co sądzicie?
Nie wiem dlaczego nei mogę dodać zdjęć, ale po wpisaniu modelu w google grafika łatwo znaleźć panelik z wejściami projektora.
 

Trzmiel1000

New member
Niestety, z tego co czytałem w kilku źródłach VGA-Component to jeden z tych fake kabli, jak VGA>HDMI, które po prostu nie mogą działać. Próbowałem przed chwilą podłączyć do innego komputera, tam z kolei były wszystkie możliwe rozdzielczości do wyboru, ale znowu wszystko upycha w 4:3.
 

crash555

New member
Niestety, z tego co czytałem w kilku źródłach VGA-Component to jeden z tych fake kabli, jak VGA>HDMI, które po prostu nie mogą działać. Próbowałem przed chwilą podłączyć do innego komputera, tam z kolei były wszystkie możliwe rozdzielczości do wyboru, ale znowu wszystko upycha w 4:3.

No rzeczywiście, jedno wielkie oszustwo z tymi kablami VGA. Z tego co widzę są konwertery hdmi>component ale ceny zaczynają się od 100zł

Edit : Znalazłem jeszcze specyfikację jakiegoś kabla VGA > 5xBNC i podane są rozdzielczość Bandwidth: Super VGA - SXGA- QSXGA
A ty potrzebujesz WXGA i tą obsługuje konwerter hdmi > component z allegro
 
Ostatnia edycja:

Trzmiel1000

New member
Niestety, w żadnym komputerze nie mam wyjścia HDMI, więc nawet jeśli...
BTW.
Doczytałem się właśnie w instrukcji drobnym maczkiem:
Connecting a computer (przez ten cholerny kabel RGBVH). Note: This unit accepts the VGA, SVGA, XGA or SXGA signals. However, we recommend you to set theoutput signal of your computer to the XGA.

I po cholerę ja kupowałem ten kabel, jak ze zwykłego S-Video mam to samo... jeszcze rozciągnąć mogę.

Może Pan rzuci okiem i jeszcze coś wymyśli? Tu jest adres manuala
instrukcjaobslugipdf.pl/sony/vpl-vw10ht/instrukcja
 
Do góry