Projektor a UPS

kmlynarczyk

New member
Mam pytanie do znających się na rzeczy: Czy projektory potrafią współpracować z UPS odnośnie automatycznego wyłączania przy zaniku zasilania? Brak schłodzenia żarówki to jak mniemam = jej uszkodzenie.
 

MarianPaz

Member
Mam UPSa ale z tego co się orientuję nie ma on opcji automatycznego wyłączenia projektora wraz z brakiem zasilania. Jednak to nie jest problemem ponieważ w momencie w którym zabraknie prądu automatycznie zniknie obraz i dźwięk w kinie domowym a UPS zaczyna "wyć", więc nie sposób przegapić ten moment i wyłączyć go pilotem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z racji "bardzo przyjaznego" dostawcy prądu wszystkie moje zabawki, szczególnie projektor juz od wielu lat mam podłaczone pod UPS APC. 2-3 razy wyłączyli prąd podczas projekcji. Dość dosadnie informują o braku zasilania, ale na pełnym naładowaniu dałem radę jeszcze dokończyć film i wszystko wyłaczyć bez stres (ręcznie).
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Aż tak to nie :)
APC 700, choć wtedy miałem duzo mniej urądzeń ;) Generalnie kiedyś robiłem test i max 30 minut wystarczyło oglądania i właczonego ampli.
 

MarianPaz

Member
APC 700 miałem już kupiony ale wymieniłem go na CyberPower CP900EPFCLCD PFC 540 Watt ze względu na zalecaną czystą sinusoidę.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To prawda. Znam problem. Gdzieś tam są w planach zmiany. Natomaist nie jest chyba tak różowo. APC podaje, że sinusoida jest "przybliżona", CyberPower, ze symulowana. Zeby tylko nie okazało sie, że to mniej więcej to samo, tylko inne nazwy firmowe, a zamiast sinusoidy też dostaniemy schodki.
Tyle, ze ja potrzebuję 8 gniazd. Dlatego celuję raczej w coś takiego.
CyberPower UPS BR1200ELCD
Teoretycznie też ma symulowaną sinusoidę.
Ciekawi mnie zawsze jesna rzecz. Niby producenci podają przewidywany czas przy pełnym obciązeniu. W moich APC 700 tez pisza o kilku minutach, a podczas filmu dobre 20 kilkaminut wytrzymał, ale nie kilka. Tylko się cieszyć.
Patrzę, ze tez CyberPower to też kilka minut...


Inna sprawa
 
Ostatnia edycja:

MarianPaz

Member
W Cyberpower na swojej stronie podaję właśnie ze jest to czyste napięcie sinusoidalne. Nie wiem ile w tym prawdy ale póki co projektor dobrze z nim współpracuje. Długi czas pracy na baterii jest mi zbędny, bo chodzi tylko o podtrzymanie chłodzenia lampy a nie samej projekcji.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
APC tez w tym przypadku służy mi juz prawie 10 lat. Tylko same kumulatory wymianiałem. Nie zaobserwowałem żadnych dziwnych zbędnych reakcji wpiętych urzadzeń.
Na YT widziałem testy APC pokazujące idealną sinusoidę. W tym przypadku kup taki, ktory podtrzyma lampę na kilka minut, zanim zdażysz normalnie ręcznie wyłączyć i po kłopocie.
 

kmlynarczyk

New member
Czysta sinusoida? Trzeba podłączyć oscyloskop żeby to sprawdzić. Karty katalogowe to czysty marketing. Zasilacze impulsowe stosowane w projektorach nie wymagają czystej sinusoidy. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
w każdym upsach jest tak że jak braknie prądu to wyje,a jak bateria się kończy to wyje sygnałem ciągłym(czyli ostatecznie,trzeba wyłączyć urządzenia)

sam posiadam APC 700 black ale myślę o jeszcze jedynym.
 
Do góry