Projektor w salonie

VanS

New member
Cześć,

jestem na etapie wykańczania swojego salonu. Od zawsze moim marzeniem było posiadanie projektora. W związku z tym, że to salon to niestety projektor i ekran powinny być chowane. Po otrzymaniu wstępnych wycen to za samą windą + ekran z montażem wołają około 13.000,00 zł. Nie ukrywam, że jest to dosyć spora cena, za którą można by kupić sam projektor.

Co byście zrobili na moim miejscu? Macie jakieś sposoby na "bezwidokową" instalacje w salonie?
 

Mateusz80

Member
Ja zrobiłbym tak, plus głośniki do atmosa po bokach:
 

Attachments

  • Sony_HW55_Kasten.jpeg
    Sony_HW55_Kasten.jpeg
    60,4 KB · Wyś: 1877

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Za 10-10.5 k możesz kupić ekran ALR i Xioami Wemax. Nic nie musisz chować i kombinować. Kolega na forum ******************************.com.pl używa taki zestaw jako TV i rozrywka
 

VanS

New member
Ja zrobiłbym tak, plus głośniki do atmosa po bokach:

O kurde - rewelacja ! Bardzo dziękuję. Jakie dokładnie głośniki do atmosa? Mam już obecnie taki zestaw: WHARFEDALE QUARTZ Q7/Q1/QC1 wraz z subwooferem (ta sama seria) oraz amplitunerem H/K AVR 151 - początkowo chciałbym to wykorzystać :)
 
Ostatnia edycja:

Mateusz80

Member
A to już od Ciebie zależy. Podaj wymiary salonu, odległość ekranu do kanapy, jaki rozmiar ekranu planujesz zamontować. No i budżet też byłby pomocny. Ekran chowany w sufit ma być?
 

crash555

New member
Racja. A ekran projektora powinien być w formacie 16:9 czy 21:9 ?

Format zależy od tego co głównie oglądasz, większość seriali jest w 16:9, filmy 21:9. Głupio by było jak byś wybrał 21:9 z czego oglądasz 20 filmów w roku, a 500 odcinków serialów na netflix. Dodatkowo full-hd czy 4k to rozdzielczości 16:9.
 

VanS

New member
A to już od Ciebie zależy. Podaj wymiary salonu, odległość ekranu do kanapy, jaki rozmiar ekranu planujesz zamontować. No i budżet też byłby pomocny. Ekran chowany w sufit ma być?

Super, że się tutaj zalogowałem. Jednak pomysły forumowiczów są lepsze niż sprzedawców - każdy wciska windę za 6.000,00 zł, a przecież można było zrobić półeczkę.

Szerokość ściany, na której będzie ekran projekcyjny to 331 cm (potem jest okno, to nie koniec pokoju). Kanapa będzie oddalona od tej ściany +/- 3 metry. Ekran powinien być chowany w podwieszany sufit. Chciałbym, aby to było wszystko niewidoczne.

Budżet ciężko powiedzieć - myślę, że 12 - 15 k. Z tego co mam to jedynie bym pewnie zastąpił tylne satelitki czymś w sufit.

Co do formatu - faktycznie głównie będą to pewnie seriale na Netflixie
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie lepiej kupić 82-85 " tv i nie bawić się w projektor ?
Uwierz mi , ale ta ceremonia z projektorem jest dość upierdliwa .
W jasnym salonie nie uzyskasz wielce zadawalowającej jakości. O ile ściany może i zrobisz w ciemniejszych kolorach , to sufit napewno będzie biały. A , on ( sufit ) będzie głównym sprawcą braku kontrastu

Ja mam czarny sufit , szare sciny i czarny top ekranu na 60 cm . Nie wyobrażam sobie projekcji bez tych zabiegów.

Pomysł z TV w 85" z 3 m wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem . Aby , obraz był jeszcze większy przesuń sofę o 0.5 m do tv

Gdzie mieszkasz ?
 

crash555

New member
Nie lepiej kupić 82-85 " tv i nie bawić się w projektor ?
Uwierz mi , ale ta ceremonia z projektorem jest dość upierdliwa .
W jasnym salonie nie uzyskasz wielce zadawalowającej jakości. O ile ściany może i zrobisz w ciemniejszych kolorach , to sufit napewno będzie biały. A , on ( sufit ) będzie głównym sprawcą braku kontrastu

Ja mam czarny sufit , szare sciny i czarny top ekranu na 60 cm . Nie wyobrażam sobie projekcji bez tych zabiegów.

Pomysł z TV w 85" z 3 m wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem . Aby , obraz był jeszcze większy przesuń sofę o 0.5 m do tv

Gdzie mieszkasz ?
z 3m można uzyskać 120" i będzie się to komfortowo oglądać, a kolega zawsze marzył o posiadaniu projektora, nie niszcz mu tego marzenia :cry:
Co do przygotowania pomieszczenia to 100% racja, bez tego nie ma co się bawić w projektory, bo będzie tylko rozczarowanie.
Ja też kupując projektor spełniałem zachciankę i marzenie, z przed wielu lat. Zdecydowanie warto było :)
 

mr_roba

Member
z 3m można uzyskać 120" i będzie się to komfortowo oglądać, a kolega zawsze marzył o posiadaniu projektora, nie niszcz mu tego marzenia :cry:

Co do przygotowania pomieszczenia to 100% racja, bez tego nie ma co się bawić w projektory, bo będzie tylko rozczarowanie.

Ja też kupując projektor spełniałem zachciankę i marzenie, z przed wielu lat. Zdecydowanie warto było :)


Ja od 6 lat mam projektor Short-Throw firmy Benq. 120 cali z około 3 metrów. Sufit biały, ściana ecru. Rozdzielczość natywna tylko 720p. Czyli nędza. W sypialni mam najnowszego OLEDA. Zgadnijcie gdzie oglądam mecze i gram...





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

crash555

New member
Ja od 6 lat mam projektor Short-Throw firmy Benq. 120 cali z około 3 metrów. Sufit biały, ściana ecru. Rozdzielczość natywna tylko 720p. Czyli nędza. W sypialni mam najnowszego OLEDA. Zgadnijcie gdzie oglądam mecze i gram...





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podchwytliwe pytanie, nie wiem, na kiblu na telefonie ?
 

VanS

New member
z 3m można uzyskać 120" i będzie się to komfortowo oglądać, a kolega zawsze marzył o posiadaniu projektora, nie niszcz mu tego marzenia :cry:
Co do przygotowania pomieszczenia to 100% racja, bez tego nie ma co się bawić w projektory, bo będzie tylko rozczarowanie.
Ja też kupując projektor spełniałem zachciankę i marzenie, z przed wielu lat. Zdecydowanie warto było :)

Heh to jak w końcu ? Salon na pewno będzie jasny - w takim wypadku należy odpuścić temat projektora ?:/ Wiadomo jakość obrazu też jest ważna
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak będzie jasny salon, to będą odbicia w nocy od ścian.
Odbicia, to gorsza jakość tego co będziesz widział na ekranie.
Jak będzie blisko białego sufitu, to nie wiem jak dobry/drogi projektor kupisz, zaświeci o niebo gorzej, jak tańszy z odpowiednio przystosowanym pomieszczeniem.
To samo jest z bocznymi ścianami, o ile są w bliskiej odległości.
Dlatego mnie śmieszy, jak ktoś pakuje niebotyczne pieniądze w projektory, a warunki ma jakie ma.
Często się to widzi.


Co do ekranu, to bardziej uniwersalny ekran, to naturalnie 16:9, z tym, że to właśnie 21:9 jest głównie wykorzystywany w filmach, bo większość w takim formacie jest wyświetlana. Odpalisz kablówkę (mecz, serial, Netflix, konsole, cokolwiek), to właśnie w 16:9, odpalisz film, to prawdopodobnie będzie to już 21:9, więc będziesz miał pasy.
Generalnie lepiej jest celować w ekran 16:9, jest bardziej uniwersalny.
Najlepszy ekran, to multiformat.
 
Ostatnia edycja:

VanS

New member
Kurczę ale mi teraz namieszaliście w głowie. Prawdą jest jednak, że nie ma nic gorszego od wywalenia tylu pieniędzy w błoto....Używał ktoś z Was projektora w salonie ?
 
Do góry