Projektor w salonie

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie odbijające światła, przede wszystkim.

Z reguły kolor czarny najmniej odbija ale czasem matowe bordo może mniej odbijać, niż błyszczący czarny.

Wiec kolor, jest tu trochę skrótem myślowym.

Chodzi o odbicia światła z projektora.

Tylko tyle i aż tyle.


Może być matowy róż [emoji3]
 

edi7777

Member
Czarny faktycznie pomaga ale nie wyobrażam sobie takiego koloru sufitu w salonie. Sam wybrałem biały flugger 2s (chyba jedną z najbardziej matowych farb). Ściana obok projektora i na przeciwko ciemny granat. Do tego 60cm czarnego pasa rozbiegowego do ekranu i efekt jest super. Miałem też projektory w jaśniejszych pomieszczeniach i jak chcesz po prostu efekt wielkiego ekranu to bez problemu to uzyskasz. Jeżeli kupujesz już trochę lepszy projektor to wypada mieć dobry ekran i chociaż trochę zaadaptowane pomieszczenie.

To jest tak trochę jak ludzie kupują super kolumny po 15-30tyś za parę a potem wsadzają je na ścianę albo do rogów pokoju zamiast odsunąć minimum 1.5m od ścian. Jak masz dobry sprzęt to wypada zrobić pod to warunki :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

VanS

New member
9e7404620d18dfe8med.png


wklejam rzut salonu. Okno po prawej stronie będzie skrócone o 40 cm. Dzięki temu ściana projekcyjna będzie dłuższa o te 40 cm.

Wymyśliłem, że projektor postawię na ściance po lewej stronie (na jakieś komodzie)
 

crash555

New member
No to staraj się z ekranem odsunąć jak najbardziej, od ściany z jego lewej, z jego prawej jest tylko okno, które z roleta w 100% zaciemniającą nie będzie robić problemów. Spokojnie możesz też dać ekran 120". Ostatnio u mnie brat cioteczny oglądał sobie mój projektor. Ekran 130" kanapa 3,5m, brat usiał 2,5m od ekranu i stwierdził że tu powinna być kanapa, bo bez problemu obejmuje cały ekran wzrokiem.
 

MarianPaz

Member
To że zaciemnisz sobie pomieszczenie, to tylko połowa sukcesu. W takim salonie jak Twój będzie cała masa odbić które będą niszczyć obraz. Sam wiem po swoim pokoju ile złego robi biały sufit a co dopiero w połączeniu z jasnym ścianami, meblami czy szklanymi powierzchniami. Jak duże ma to znaczenie pokazuje ten przytaczany wielokrotnie filmik https://www.facebook.com/projectiondream/videos/1692721894385217/

W takich warunkach bez ekranu typu Magicscreen chyba bym nawet nie rozważał kupna projektora, no chyba żeby iść w kierunku jak salon Bipo.
 

kivlov

New member
Różnica mega na tym filmiku, całe szczęście, ze ja w piwnicy nie mam źródła światła i ściany mam wszystkie ciemne :)
 

Mateusz80

Member
Najciemniejszy brąz Tikkurilla jaki był, no i oczywiście super mat :)To jest salon dla wszystkich, a głównie dla Młodszego zadymiarza. Córa ma swój pokoj na szczęście
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ale bym chciał tak pomalować, niestety, żona nie pozwoli.
Jedną ścianę mam tylko z taką ciemną tapetą a resztę muszę zasłaniać do projekcji.
Włączyłem wczoraj film z Canal plus bez zasłaniania.
No rozmiar super, robi różnicę ale tak w połowie filmu już miałem dość tego że kontrast nie taki jak powinien być.
 

Frog_PL

New member
Ja od 6 lat mam projektor Short-Throw firmy Benq. 120 cali z około 3 metrów. Sufit biały, ściana ecru. Rozdzielczość natywna tylko 720p. Czyli nędza. W sypialni mam najnowszego OLEDA. Zgadnijcie gdzie oglądam mecze i gram...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a ekran jaki masz ?

Kurde troche tutaj komentarze mi niszcza marzenie o projektorze bo nie mam zamiaru w zaden sposob adoptowac salonu... Mam sufit bialy mat, sciany szary mat i rolety ciemny braz i mialem nadzieje ze to starczy do ogladania filmow wieczorami i noca....
Na projektor napalilem sie bedac u znajomego ktory ma Benq W1070 z ekranem jakims za 800zl i puscil jakis mkv 1080p sciagniety z neta i poprostu ogladanie na tak duzym ekranie (chyba 100`) bylo extra...Jestem w stanie wydac jakos do 5tys za projektor, najlepiej z ekranem juz. Ale jak nie da rady to tysiak moze wiecej jeszcze uzbieram na ekran...
Chcialbym miec jakosc przynajmniej taka jak u kolegi z tym benq bo mi to pasowalo. Tyle ze on ciemny sufit mial i ciemne zaslony, sciany jasne jakies... Odtwarzal bede w 90% filmy mkv z neta, reszta to granie na ps4 pro...
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No niestety. Każdy się chyba przekonał, że dużą różnicę robią:
- bordery na ekranie
- czarny pas rozbiegowy na ekranie
- czarny sufit, lub przynajmniej pas od projektora do ekranu
- ciemne ściany
- jak najmniej odbijających powierzchni, np. kolumny w błyszczącym lakierze nie pomagają...

Wszystkie te małe lub większe kroczki zsumują sie na świetny efekt końcowy w postaci dobrego kontrastu, mniej wypłowiałych kolorów, itp.
Można to zrobić prowizorycznie po kosztach, np kupić geowłókninę i na szynach, linkach czy innych karniszach puścić wokół pomieszcenia. To samo na suficie na czas seansu. Ewentualnie lepszą opcją ciut droższą jest materiał na czarne zasłony.

Oczywiście nie jest tak, że nic nie będzie widać bez tych powyższych warunków, ale będzie słabo. Nie wiem czy kojarzysz efekt, kiedy wychodzisz z kina, lecą już napisy i zapalają sie światła. Będzie bardzo podobnie...

Nie ma to jednak jak pomalowanie ścian, sufitu, ale tu trzeba się dogadać :)

Obejrzyj sobie wątek kolegi Bipo w Naszych Zestawach od początku. Zobacz jaką drogę przeszedł przy dostosowywaniu pomieszczenia.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
do wieczornych seansów w zimę starczy :) tak samo jak nocnych,ale o seansach wieczornych w lato może być już gorzej,sam mam rolety 100% plus zasłony ale biały sufit i jasne ściany i efekt jest jak dla mnie OK(różnica czy to w dzień czy w nocy mało zauważalna)
 

mr_roba

Member
a ekran jaki masz ?

Kurde troche tutaj komentarze mi niszcza marzenie o projektorze bo nie mam zamiaru w zaden sposob adoptowac salonu... Mam sufit bialy mat, sciany szary mat i rolety ciemny braz i mialem nadzieje ze to starczy do ogladania filmow wieczorami i noca....
Na projektor napalilem sie bedac u znajomego ktory ma Benq W1070 z ekranem jakims za 800zl i puscil jakis mkv 1080p sciagniety z neta i poprostu ogladanie na tak duzym ekranie (chyba 100`) bylo extra...Jestem w stanie wydac jakos do 5tys za projektor, najlepiej z ekranem juz. Ale jak nie da rady to tysiak moze wiecej jeszcze uzbieram na ekran...
Chcialbym miec jakosc przynajmniej taka jak u kolegi z tym benq bo mi to pasowalo. Tyle ze on ciemny sufit mial i ciemne zaslony, sciany jasne jakies... Odtwarzal bede w 90% filmy mkv z neta, reszta to granie na ps4 pro...


Nie mam ekranu, obraz jest na ścianie... Obraz jest tak dobry, że odpuściłem sobie ekran.
Używam wieczorami więc przy dobrych żaluzjach/plisach jest dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Michur

New member
VanS użytkuję projektor na co dzień w jasnym średnio przystosowanym salonie i radzę ci byś sprawdził tv. Mam ścianę 302 cm przy ekranie 120 cali i mimo iż z lewej strony jest matowa zasłona to i tak są refleksy o suficie już nawet nie wspominam ale w moim przypadku to było jedyne rozwiązanie. W twoim budżecie możesz wyrwać 85 cali a to już jest spory telewizor i z 3 m będzie robił wrażenie.
 
Do góry