Projektor w salonie

ralfik77

Member
Bez reklam
Tak NIE wplywa zaciemnienie na obraz. Tak wplywa zaciemnienie na focus w aparacie / telefonie.

Ale spoko, mozecie wiezyc w ten filmik. Bo jak dla mnie, znam ten filmik i jest on gruuuuuuubo przesadzony.
No wiesz...
Mam ten projektor i widzę jak wpływa zaciemnianie pokoju na obraz i mówię ci, że jest tak, jak na filmie.
Tzn
Jeszcze go mam.
Bo obecnie, miejsce na półce zajął JVC X7900 i tu jeszcze bardziej widać wpływ zaciemnienia na jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Oczywistym jest, że zaciemnienie istotnie wpływa na jakość obrazu. Zgadzam się też z tym, że nie warto inwestować w sprzęt z najwyższej półki bez porządnego przystosowania pomieszczenia do oglądania. W innym przylądku zadowalające efekty da każdy projektor.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co właściwie chcesz powiedzieć, bo trudno wyczuć?
To, że jest dobrze, czy jest żle, bo np. widać świecące pasy odcinające na górze/dole?

Jeżeli uważasz, że jest dobrze, to tylko się cieszyć, ale musisz mieć świadomość, że to co widzisz, nie oddaje pełnych możliwości projektora.

Jeżeli uważasz, że jest żle, to przede wszystkim odetnij pasy które Ci świecą szarym, masz wątek na ten temat i to jest dopiero drastyczna różnica.
 

MarianPaz

Member
Jeżeli przyjmiemy, że idealnymi warunkami dla projektora są takie jakiem mamy w dobrych salach kinowych, czyli brak światła zewnętrznego, ciemne ściany (najlepiej w czarnym macie), to łatwo wywnioskować jakie będą najbardziej niekorzystne. Czyli białe lub jasne ściany, powierzchnie szklane i wpadające zewnętrzne światło. To są czynniki które niszczą jakość obrazu zwłaszcza w urządzeniach z wyższej półki. Oczywiście zawsze można posiłkować się ekranem ARL który został stworzony do tak niekorzystnych warunków.

Jeśli ktoś ma projektor za 2-3 tysiące, to pewnie nie specjalnie oczekuje po nim wysokiej jakości zwłaszcza gdy jeszcze podepnie pod to telewizję z kanałami które są HD tylko z nazwy (kiepska/marna jakość obrazu). Samo dostosowanie sporego pomieszczenia jakim jest np salon pewnie przekroczyłoby jego wartość.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Pytanie do specjalistów. Muszę dużo wcześniej przygotować instalacje pod ekran i projektor w salonie/pokoju.
Do ekranu zasilanie (gniazdko czy puszka i na krótko?), do projektora zasilanie (gniazdko czy puszka i na krótko?) i Hdmi. To wszystko? Jeśli chciałbym rozwiązanie przez trigger to potrzebuje także kabel od ekranu do projektora? Jaki?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Czy ktoś mi podpowie w sprawie postu wyżej bo nie mogę nigdzie tego doczytać/znaleźć. Czy znajdę inny wątek gdzieś?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czy ktoś mi podpowie w sprawie postu wyżej bo nie mogę nigdzie tego doczytać/znaleźć. Czy znajdę inny wątek gdzieś?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Jak robisz juz na lata to:

Zasilanie 230v i do ekranu i do projektora. Obojetnie czy gniazdko czy puche zrobisz, tak abys mial zrobione to estetycznie.

Do projektora kabel HDMi 2.1 swiatlowodowy (na amazone sa za 40euro - 15 - 20 metrow)

Oraz ja bym dal kabel sieciowy FTP (skretke) do projektora i ekranu. Skretke mozesz wykozystac albo do trigerow, albo podlaczrnia z netem, obslugi "inteligentnego domu" itp.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Jak robisz juz na lata to:



Zasilanie 230v i do ekranu i do projektora. Obojetnie czy gniazdko czy puche zrobisz, tak abys mial zrobione to estetycznie.



Do projektora kabel HDMi 2.1 swiatlowodowy (na amazone sa za 40euro - 15 - 20 metrow)



Oraz ja bym dal kabel sieciowy FTP (skretke) do projektora i ekranu. Skretke mozesz wykozystac albo do trigerow, albo podlaczrnia z netem, obslugi "inteligentnego domu" itp.
Dzięki za info.[emoji106]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
U mnie stanęło ostatecznie na K auberze, przy ekranie 120'' wzwyż cena e-smarta nie była już tak atrakcyjna, bo koszt samej przesyłki to około tysiąc zł.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ja ze względu na brak miejsca celuję bardziej w 100". To praktycznie za1tyś byłby ekran elektryczny, z napinaczami.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Za tyś zł można brać, bo nic taniej nie dostaniesz.
Kolega Mac-ony podsyłał kiedyś fotki i wygląda to całkiem całkiem, pisał też, że u niego dobrze się on sprawuje i nic się nie dzieje.
 

sebex7

New member
Mam ekran firmy Esmart. 120 cali z napinaczami. Mogę z czystym sumieniem polecić. Ekran kosztował z przesyłką niecałe 2 tysiące. Za taką cenę chyba bym nie znalazł nic lepszego.
 

maks87

New member
Jestem na etapie poszukiwania ekranu 16:9 (najchętniej elektrycznego) gdzieś w rozmiarze ok. 110". Te podane z powyższego linku na amazonie wyglądają ciekawie. Tak na prawdę w tym rozmiarze dostępne są dwie opcje:
1. Z napinaczami, eSmart Tension-Leinwand, 240x135, za 245 Euro (z przesyłką) co daje jakieś 1050zł
2. Bez napinaczy, eSmart Motor-Leinwand MIMOTO, 244x137, za 160 Euro (z przesyłką) co daje jakieś 690zł.

I tutaj mam pytania: czy opłaca się dopłacić te 360zł do wersji z napinaczami? Jest duża różnica? Czy ekran bez napinaczy (w takim rozmiarze) będzie się "wykrzywiał"?

Czy warto w ogóle brać ten ekran z amazona czy w takiej cenie lepiej poszukać coś w PL?
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Tanie są jeszcze na allegro. Mają czarny pas 30cm. Ten na amazon ma 50cm. Z napinaczami na pewno lepszy/trwalszy. A te 1050zł to naprawdę mało. Tu już nie ma co iść w taniość.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

maks87

New member
No właśnie jest pytanie czy lepiej kupić na allegro czy na amazonie. Czy jednak przy takich tańszych ekranach to nie ma znaczenia bo wszystkie tego typu będą słabe?
Napinacze poza oczywistymi walorami mają jeden duży minus: są po prostu brzydkie więc się zastanawiam czy brać z nimi czy jednak nie.
 
Do góry