Projektor w salonie

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam białe ściany i sufit, pas rozbiegowy ok 60 cm i nie uważam, że obraz jest nędza. Zapraszam na projekcję każdego niedowiarka który w to powątpiewa. OK, czernie są nieco fioletowe, ale nie mam projektora JVC i jaskini, lecz średniej klasy Panasa 3LCD, który podobnie jak każdy telewizor LCD nigdy nie będzie miał smolistej czerni. Jednak gwarantuję Wam, że poza czerniami Kolory są bardzo dobre, nasycone i każdemu komu odpalam projekcję pojawia się banan na twarzy. Fotki ekranu podczas projekcji załączam na dole (zdjęcia robione iPhonem, bez żadnego ulepszania)
Odnośnie formatu ekranu, to ja osobiście kupiłbym teraz 21:9. 99% filmów jest w formacie 2,35:1 albo 2,40:1 więc przy ekranie 16:9 mają niepotrzebnie czarne pasy. Zwróćcie uwagę, że coraz więcej filmów i seriali w TV zaczyna być wyświetlana w formacie 2,40:1 - też są czarne pasy. Jakieś kilkanaście lat temu dokładnie tak samo było gdy standardem obrazu w TV był format 4:3. Filmy były wyświetlane w formacie 16:9 i w konsekwencji format wszystkich TV i projektorów uległ zmianie na 16:9. Coś mi się wydaje, że przechodzenie stacji telewizyjnych na format 2,40:1 może być zapowiedzią nadchodzącej za kilka lat zmiany docelowej formatu na format kinowy.




 

gerrard

New member
Też mam projektor w salonie. Jasne ściany i biały sufit. Jednak ekran jest ramowy szary z tylnym podświetleniem. Nie planuje wracać do telewizora. Dzisiaj są dostępne ekrany alr czy clr które pozwalają na używanie projektorów w takich warunkach.
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie lepiej kupić 82-85 " tv i nie bawić się w projektor ?
Uwierz mi , ale ta ceremonia z projektorem jest dość upierdliwa .
W jasnym salonie nie uzyskasz wielce zadawalowającej jakości. O ile ściany może i zrobisz w ciemniejszych kolorach , to sufit napewno będzie biały. A , on ( sufit ) będzie głównym sprawcą braku kontrastu

Ja mam czarny sufit , szare sciny i czarny top ekranu na 60 cm . Nie wyobrażam sobie projekcji bez tych zabiegów.

Pomysł z TV w 85" z 3 m wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem . Aby , obraz był jeszcze większy przesuń sofę o 0.5 m do tv

Gdzie mieszkasz ?
Też tak pomyślałem, na seriale z netfixa nie warto kupować projektora do salonu. Tv 80-85" będzie lepszy.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
W nie zaadoptowanym pokoju może być porażka . Gotowy jesteś na ruletkę ?
Potem , albo sprzedać że stratą , albo robić adaptacje .
Tylko też nie kupuj tv za 20k , bo nie ma gwarancji , że produkt premium gwarantuje 100% jakości i bezproblemowego użytkowania . Dobry jesteś do momentu jak odejdziesz od kasy .

Gdzie kolega mieszka ?
 

VanS

New member
W nie zaadoptowanym pokoju może być porażka . Gotowy jesteś na ruletkę ?
Potem , albo sprzedać że stratą , albo robić adaptacje .
Tylko też nie kupuj tv za 20k , bo nie ma gwarancji , że produkt premium gwarantuje 100% jakości i bezproblemowego użytkowania . Dobry jesteś do momentu jak odejdziesz od kasy .

Gdzie kolega mieszka ?

w Poznaniu

*

Widzę, że zdania są ogromnie podzielone :/
 

ralfik77

Member
Bez reklam
W nie zaadoptowanym pokoju może być porażka . Gotowy jesteś na ruletkę ?
Potem , albo sprzedać że stratą , albo robić adaptacje .
Tylko też nie kupuj tv za 20k , bo nie ma gwarancji , że produkt premium gwarantuje 100% jakości i bezproblemowego użytkowania . Dobry jesteś do momentu jak odejdziesz od kasy .

Gdzie kolega mieszka ?
Dokładnie. Do białego salonu, nie ma znaczenia jaki projektor kupisz i tak będzie lipa.

Tv lepiej się sprawdzi.

Ekrany arl zawijane są, ale niebotyczne drogie i trzeba sprowadzać.
A stałe ludzie wieszają zamiast TV.
 

VanS

New member
Dokładnie. Do białego salonu, nie ma znaczenia jaki projektor kupisz i tak będzie lipa.

Tv lepiej się sprawdzi.

Ekrany arl zawijane są, ale niebotyczne drogie i trzeba sprowadzać.
A stałe ludzie wieszają zamiast TV.

No tylko telewizor w takim rozmiarze to też wydatek około 10 - 15 ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Już tak nie zniechęcajcie, można naprawdę niewielkim kosztem ogarnąć zaciemnienie.
Jeśli ściany nie są zbyt blisko, to zobaczy gdzie będą największe odbicia na suficie i tam na czas projekcji podwiesi np. czarną agrowłókninę.
patent niezwykle tani, prosty i szybki. Po projekcji ściągnie i nie będzie śladu.
Niech przejrzy watek Bipa, mi osobiście dużo podpowiedział i wzorowałem się na tym, co Przemek zrobił.
 

mr_roba

Member
Już tak nie zniechęcajcie, można naprawdę niewielkim kosztem ogarnąć zaciemnienie.

Jeśli ściany nie są zbyt blisko, to zobaczy gdzie będą największe odbicia na suficie i tam na czas projekcji podwiesi np. czarną agrowłókninę.

patent niezwykle tani, prosty i szybki. Po projekcji ściągnie i nie będzie śladu.

Niech przejrzy watek Bipa, mi osobiście dużo podpowiedział i wzorowałem się na tym, co Przemek zrobił.



Ja sufit mam biały, matowy. Ściany mam matowe w kolorze ecru - w tym ta, na którą rzucany jest obraz. Tez czytałem o ekranach, specjalnych farbach itp. Jak zobaczyłem efekt to dałem sobie spokój. Zaznaczam, że nie mam wypasionego projektora a i tak uwielbiam oglądać tam filmy czy grać. Nie wiem co by nie zrobić a nigdy nie uzyskamy takich barw czy ostrości jak w telewizorze. Ale za parę tys. mamy kino w domu. Wszyscy znajomi, którzy do mnie przychodzą coś oglądać np. mecze czy gale bokserskie/MMA są pod wrażeniem.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

VanS

New member
Dzięki Panowie. Pytanie tylko czy obraz nie będzie taki bardzo jasny. Chciałbym uniknąć efektu obrazu takiego jak telefon w dni słoneczne ;-)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
W nie zaadoptowanym pokoju może być porażka . Gotowy jesteś na ruletkę ?
Potem , albo sprzedać że stratą , albo robić adaptacje .
Tylko też nie kupuj tv za 20k , bo nie ma gwarancji , że produkt premium gwarantuje 100% jakości i bezproblemowego użytkowania . Dobry jesteś do momentu jak odejdziesz od kasy .

Gdzie kolega mieszka ?

Sprawdzałeś na własnej skórze czy powielasz informacje z internetu? :)

VanS nie słuchaj „speców”, kupuj projektor i ciesz sie z przekątnej. Aaa i jak ktoś Ci mówi że nie warto to podpytaj czy posiada w ogóle projektor :) Bo na forach internetowych niestety sporo jest osób typu „bierz Heco, bo pisali że dobre i niedrogie, bierz Onkyo+Klipsch bo do kina nie ma nic lepszego zestawu, bierz Marantza bo najlepszy do muzyki”.. ja zawsze powtarzam że najlepiej testowac na własnej skórze a nie ślepo podążać za cudzymi opiniami bo może być zonk ;)
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Już tak nie zniechęcajcie, można naprawdę niewielkim kosztem ogarnąć zaciemnienie.
Jeśli ściany nie są zbyt blisko, to zobaczy gdzie będą największe odbicia na suficie i tam na czas projekcji podwiesi np. czarną agrowłókninę.
patent niezwykle tani, prosty i szybki. Po projekcji ściągnie i nie będzie śladu.
Niech przejrzy watek Bipa, mi osobiście dużo podpowiedział i wzorowałem się na tym, co Przemek zrobił.
Jeśli kolega będzie chciał robić zaciemniania, to projektor jak najbardziej, jak ma być bez to lepiej telewizor.

Mam oba rozwiązania i piszę z doświadczenia własnego.
Bez zaciemniania, szkoda projektora włączać.

Ale jak już je zrobię, to wiadomo, efekt świetny do filmów.
 
Ostatnia edycja:

VanS

New member
Jeśli kolega będzie chciał robić zaciemniania, to projektor jak najbardziej, jak ma być bez to lepiej telewizor.

Mam oba rozwiązania i piszę z doświadczenia własnego.
Bez zaciemniania, szkoda projektora włączać.

Ale jak już je zrobię, to wiadomo, efekt świetny do filmów.

No ok, a czy rolety zewnętrzne wystarczą ze zgaszonym światłem ?
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nie.
Sufit, przynajmniej w okolicy ekranu musi być czarny i ściany i podłoga, przynajmniej te 1.2m od ekranu musi być jak najmniej powierzchni odbijających światło.
Jak kolega wspomniał, agrowloknina na sufit, kotary jakieś na ściany i ciemna wykładzina na podłodze.
 
Do góry