Budżetowy ekran projekcyjny do 600/700 zł

radsliwa

New member
Poszukuję ekranu projekcyjnego, półautomatycznego (manualnie ściąganego w dół, automatycznie chowającego się) do zamontowania na ścianie. Szerokość ściany 300 cm. Chciałbym uzyskać 120 cali. Na allegro znalazłem ekran:
https://allegro.pl/265x149-ekran-projekcyjny-16-9-optimalscreen-4k-i7429940481.html
Czy moglibyście doradzić mi czy warto wziąć ten ekran na początek przygody z kinem domowym? Wiem doskonale jak działają tego typu fora i oczywiście przeglądałem profesjonalne egzemplarze ekranów. Póki co nie chcę wydawać 1500+ zł na ekran. W rozmowie ze sprzedawcą na allegro ustaliłem, że ekran nie jest wzmacniany na bokach więc istnieje prawdopodobieństwo, że po czasie zacznie się wykrzywiać. O ile nie wpłynie to na kształt białej powierzchni, to jestem w stanie to zaakceptować ;) . Może znacie jakieś inne ekrany o podobnych wymiarach, które byłyby w jakiś sposób wzmocnione? Napiszcie parę słów; czego mogę się spodziewać po tym ekranie, na co zwrócić uwagę po ewentualnym zakupie, co mogłoby być oznaką rozpoczynającego się problemu.
Dzięki wielkie za pomoc i przy okazji wszystkiego dobrego w nowym roku :)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Zawijane uszy po bokach to standart w tej klasie cenowej i nie tylko. Ważne aby po rozwinięciu nie był pofalowany i prosty a jak będzie ok to reszta wyjdzie po czasie.. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ekran nie ma napinaczy i moze nie byc prosty. Ale szczerze, faldowania nie bedziesz widzial podczas seansu.
Druga opcja to zrobienie oczek po boku ekranu i jak go rozwiniesz to wtedy gumkami naciagasz to do jakichs haczykow na scianie lub jakos inaczej.

Na poczatek przygody taki ekran starczy, sam mialem tego tymu - za 200zl przez kilka lat. Potem przeskoczylem na cos drozszego i szczerze jakosci w obrazie praktycznie nie ma.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
jeżeli szukasz taniego to kup 120" firmy 4world wymiary 265x149,sam kupiłem taki ekran i o dziwo nie posiada żadnych zgięć,jak za cene około 360 zł jest to najlepszy wybór.
 
Do góry