Regulacja uchwytu sufitowego w poziomie

szulcu1306

New member
Dzień dobry wszystkim,

mam taki problem - kupiłem niedawno projektor i chciałbym go powiesić pod sufitem. O ile większość uchwytów da się regulować w pionie, o tyle o regulacji w poziomie nie mogę nic znaleźć.

Stąd moje pytanie - jak reguluje się pozycję projektora w poziomie? Trzeba jakąś szynę pod sufitem zawiesić i do niej przymocować uchwyt, czy też robi się to w jakiś sposób za pomocą samego uchwytu?

pozdrawiam,
Marcin
 

kivlov

New member
Ja dołączę sie do pytania czy uchwyty sufitowe są uniwersalne czy jakies modele wymagają specjalnych uchwytów?
 

crash555

New member
Rozumiem że chodzi ci o przesuwanie projektora. Z tego co wiem, nie ma nigdzie takiej możliwości, ponieważ projektor mocujesz raz i masz to zrobić w dobrym wymierzonym miejscu (to jest twoja regulacja). Jedynie otwory na śruby w uchwycie, zazwyczaj pozwalają na drobną korekcje pozycji.
 

szulcu1306

New member
To tak jak myślałem. Trochę to bez sensu, bo dość ciężko będzie przy blisko 3m ekranie znaleźć dokladnie środek w odległości około 4m od niego.

Chyba, że ktoś zna jakiś sprawdzony sposób jak to zrobić?
 

gerrard

New member
Jeśli masz prostopadłe ściany to odległość od środka ekranu do bocznej ściany jest równa odległości obiektywu do tej ściany.
Albo dwa równe sznurki zamocowane do górnych narożników ekranu.
Albo budujesz piramide pod sufit z szafki/drabiny, pudeł, książek.
Albo... kupujesz projektor z lenshiftem ;)
 
Ostatnia edycja:

crash555

New member
Jest to trochę kłopotliwe, ale robi się to tylko raz. Zawsze można spróbować zamocować mocowanie do projektora i trzymając w rekach wyregulować, druga osoba odznaczy miejsca na otwory.
 

szulcu1306

New member
Szczerze, to przygotuję sobie kawałek metalowej płytki malowanej na biało i przymocuję do niej uchwyt na projektor. W takiej płytce zrobię też "korytka" na kołki sufitowe tak, że zapewnię sobie kilka cm możliwej regulacji w poziomie po zawieszeniu projektora.

Coś takiego jak tutaj:

w w w.astroshop.pl/plyty-i-szyny-montazowe/omegon-uniwersalna-plyta-montazowa-styl-losmandy-dluga-/p,44698

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
 
Ostatnia edycja:
Do góry