Epson 5650 vs benq w1210sw vs cos do 4 k

Nala

New member
Witam który z tych 2 projektorów byście polecili która da lepszy obraz, nie ma znaczeni z jakiej odległości dają obraz, chyba ze polecicie coś innego dzięki :lol:
 

Nala

New member
Zdaje sobie sprawe ze jvc i sony to projektory wyższej klasy ale do 4 tys ciezko albo chyba raczej niemożliwe znaleźć taka używkę
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zwróć uwagę na koszt nowej lampy do Sony lub Jvc .Trzeba się liczyć z wymianą w krótkim czasie. Jvc nie nadaję się do gier i jasnych pokoi .
 

buldoggg

Member
Bez reklam
nie słuchaj tylko kup nowy projektor,przynajmniej masz pewność że będzie on działał długo a w razie wymiany lampy z modułem zapłacisz śmieszne pieniądze (oryginalna lampa z oryginalnym modułem w sklepie epson to koszt max 400 zł)
 

Nala

New member
Tez taki miałem pomysł na nowy projektor ale po wpisach zaczolem szukac używki sony albo używki lepszego modela epsona i mętlik mam większy niż przed dodaniem postu :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Epsona smialo wal uzywke. Lampy sa tanie
Jak dla mnie szkoda kasy na nowke. Ja swojego 5650 sprzedalem za 2500zl.

a kupilem za 4300zl Sony hw50. Calkiem inna liga.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z lampami do soniacza jest tak.
Albo kupujesz lampe z calym modulem zamiennik 500zl nowka 1200zl
https://www.projektory-lampy.pl/lam...kdmtrY4xN4GW0KAfnAJp3eW6YegNBoCrwQQAvD_BwE#ML

Albo kupujesz sama lamoe i cos tam trzeba ptzelutowac niby. Podobno prosta sprawa. Wtedy koszty to polowa.


Czy projektor wytrzyma 3 cykle lamp? A biezesz pod uwage ile to godzin jest? Podejzewam ze nawet jednej nie wykonczysz.


Pierwsze pytanie. Kuoujesz projektor do firmy gdzie beda 8h puszczane prezentacje? Wtedy kupujesz nowke bo i tak w kosztach odliczysz.

Kupujesz projektor i bedziesz uzywal w domu zamiast tv 8 - 12 h dziennie? Wtedy moze faktycznie Epsona.

Kupujesz projektor, gdzie bedziesz ogladal na nim filmy wieczorem. A do normalnego uzytkowania masz TV. Wtedy smialo wal w uzywke sony.

Ja ogladam filmy/seriale praktycznie codziennie. Przez niecale 2 lata wyszla mi srednia 700 godzin lampy. Wiec patrzac na to, lampa powinna mi wytrzymac 8 lat.
Wniosek jeden, projektor moze i by wytrzymal 3 lampy, ale ty nie bedziesz tak dlugo go trzymal bo to niebma sensu.
 

Excalibue

New member
Lampy to pikuś przy używce, gorzej jak są problemy z elektroniką, a wysoka temperatura panująca w środku nie sprzyja żywotności podzespołów.
Zależy od szczęścia, choć jeśli miałbym wybierać między używanym Sony a JVC, wybrałbym Sony.

Wydaje się mniej problematyczny niż JVC, patrząc po problemach ludzi na zagranicznych forach.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Uzywka to uzywka.
Rownie dobze ludzie nie powinni samochodow uzywanych kupowac bo moga sie zepsoc.

Niech kolega poszuka po forach - najlepiej niech sie zapyta na audioistereo tam czesto pojawiaja sie soniacze.
Jak kupi od normalnej osoby, znanej na forum to raczej ryzyka nie ma. Bo z OLXami to roznie bywa.

Na audioistereo
Koles sprzedaje sony hw55 ma wystawione za 5000zl z nowa lampa i modulem. Pewnie te 500zl by utargowal jeszcze. Nie mozna podawac linka wiec musisz poszukac w dziale ogloszenia uzytkownik artek2508

Chyba ze jestes z pomorskiego to moge swojego soniacza pogonic za 4300 hw50. Nie wiem ile lampa moze miec godzin. Koles pisal ze miala 700h, potem mial wystawione ze z niby nowa lampa (zamozny koles z forum pierwszy wlasciciel) . Godziny sa wyzerowane, ale zeby sprawdzic czy faktycznie cos bylo wymieniane to bym musial rozkrecac projektor a nie mam zamaiaru. Mam go z kilka miesiecy, natrzepane pewnie cos kolo 200 - 300h.
 

kivlov

New member
Też chciałem przeznaczyć taką kwotę i mam dylemat, ale coraz bardziej jestem zdecydowany na nowy Optoma HD27E tańszy, ale dla amatora na początek wystarczy. Bardoz się obawiam, że będzie gorzej niż na moim kilkuletnim LED TV 55" LG, ale to się okażę - pokój ciemny tylko pod kino.
 

Excalibue

New member
Te tańsze projektory z przedziału 2000-4000zł to niestety nic szczególnego, na pewno będzie gorzej od Twojego LEDa.
Z jasnymi i pół-jasnymi scenami dają jeszcze rade, jednak gdy wchodzi jakaś ciemna scena to niestety kontrast, poziom czerni nie zachwyca.
Choć jeśli miałbym brać HD27, wolałbym Benq W1090 ze względu na większy kontrast i dużo lepszą czerń.
Jeśli masz rzeczywiście ciemno w pokoju ( I nie chodzi mi tu o zaciemnienie tylko ciemne ściany, meble ), do taki HW50 lolo zdeklasuje sprzęty typu jak optoma czy BenQ z niskiej pólki.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Tańsze projektory LCD będą miały zerową czerń ( czysty granat w porównaniu do projektora DLP ) i duże ryzyko z czasem zabrudzenia lusterek LCD
Bardzo ważnym elementem jest także uplynniacz ruchu . Przydaje się do sportu i filmów akcji oraz gier .

Ps
artek już sprzedał Sony
 
Ostatnia edycja:

Nala

New member
A co sądzicie o projektorach laserowych np xiaomi mi laser czy epson ls100 cena już konkurencyjna jak za nowa technologie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W2000 mam, świeci bomba, ogląda się bdb. Miałem też HW55 Sony, załączane jeden po drugim i to nie są żadne wielkie różnice, bez przesady. Więcej pisania, gadania, a potem widać co widać.
Zrób sobie jakąś prezentacje.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie boisz się krucjaty ? :)
Mnie linczowali jak mówiłem, że nie ma mega różnicy między Benq W 1400 , a Sony HW 55 :) w każdym bądź razie nie warta dopłaty 100%
 
Do góry