EPSON - Błąd Automatyczna Przesłona

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Od kilku miesięcy sporadycznie pojawia się po właczeniu projektora taki komunikat, jak na foto poniżej:


Błąd Automat. przesłona. Wyłącz zasilanie i skontaktuj sie z najbliższym punktem serwisowym firmyEpson



Jest to usterka, ktora zmusza mnie do restartu projektora. Czasem po ponownym włączeniu, załapie, czasem nie i znów muszę wyłączyć. Są dni, że wszystko jest OK, czasem znów co dziennie takie klocki. Nie ma to związku z temeraturą. W sieci nie moge znaleźć nic konkretnego na ten temat, Jedynie to, że było to swego czasu częste zjawisko w Epsonach.

Wiecie może, co może być przyczyną, jak to naprawić, czy konieczny jest serwis? Będę wdzięczny za cokolwiek.
 

bokciu

Banned
Bardzo prawdopodobne, że to kwestia softu i jakiegoś błędu. Kiedyś rozmawiałem z gościem, który prowadzi duży serwis projektorów w Katowicach i twierdzi, że gro usterek, które pojawiają się nieregularnie, są wynikiem błędów oprogramowania. Ewentualnie można spróbować je zaktualizować jeśli istnieje w ogóle taka możliwość, ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne - ponoć niekiedy pomaga.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jestem w tej chwili na wyjeżdzie, co trzeba było zrobic? Serwis? Dzwoniłem do serwisu to na diagnoze trzba czekac 4 tygodnie...
 
Do góry