Ekran Avtek Cinema Electric 300P , alternatywa ?

Jann

New member
Dzień dobry, niedawno zakupiłem projektor Epsona 5400 i chciałbym dokupić do niego ekran projekcyjny Avtek Cinema Electric 300P . Maksymalnie mogę wydać do 1500 zł. Nigdzie niestety nie mogę znaleźć opinii na temat w/w ekranu.



Myślałem jeszcze o krafman ale dużo negatywnych odnalazłem .
Esmart de jeszcze jeszcze w przystępnej cenie na amazonie
https://www.amazon.de/eSmart-Germany-MIROLO-Rollo-Leinwand-Größenauswahl/dp/B0045F2KTK



Pozdrawiam.



Rafał.
 

maciek8792

New member
Dzień dobry, niedawno zakupiłem projektor Epsona 5400 i chciałbym dokupić do niego ekran projekcyjny Avtek Cinema Electric 300P . Maksymalnie mogę wydać do 1500 zł. Nigdzie niestety nie mogę znaleźć opinii na temat w/w ekranu.


Rafał.

Cześć posiadam dokładnie ten sam model ekranu od roku. Ekran jest bardzo porządnie wykonany i mogę go polecić. Na pewno jest to zupełnie inna jakość niż jakieś chinole za 500 zł. Elektryczne wysuwanie działa rewelacyjnie, do tego jest wszystko idealnie przystosowane do montażu na sufit tak żeby schować go w płytach k/g. Wrażenia są bardzo dobre, bo to jest już bardzo duży ekran, kolory są bardzo dobrze odwzorowane. Ważne jest to, żeby przed montażem poustawiać sobie projektor. Ja zrobiłem tak, że w miejscu gdzie miał wyjechać projektor ustawiłem białe płyty kg i robiłem próby jak daleko powinien być projektor żeby rozmiar obrazu był idealny. Dopiero potem przymocowałem projektor i ekran. Rozumiem, że kabel w suficie już puściłeś?

Wracając do ekranu. Są dwa minusy - pierwszy jest taki, że jest problem z czernią która jest szara. Ale ja mam naprawdę starą optomę. Niedługo kupię nowy model i wtedy zobaczymy. Być może jest to nie wina słabej jakości ekranu ale po prostu wina tego że jest biały? Czasami zastanawiam się, czy nie trzeba było kupić jednak szarego ekranu. Może jest tak że po prostu albo bierzesz biały i masz lepsze kolory ale słabą czerń, albo bierzesz szary i czerń jest piękna, ale kolory słabe. Tak czy inaczej polecam ekrany avtek to bardzo dobrze wykonane ekrany za dobre pieniądze.

pozdrawiam
Maciek
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przed zakupem ekranu sprawdź powierzchnię projekcyjną. Każdy z szanujących się producentów ekranów oferuje kilka alternatywnych powierzchni wedle upodobań. Niestety przypadłością ekranów budżetowych są: złe oddanie barw i efekt srebrzenia (powierzchnia jest lekko błyszcząca przez co obraz wydaje się sztuczny i razi po oczach jak lustro). Nie wiem skąd jesteś ale ekrany AVTEK, K.A.U.B.E.R, Adeo, Optoma itp można oglądać w salonach sprzedających te ekrany.
 

maciek8792

New member
Przed zakupem ekranu sprawdź powierzchnię projekcyjną. Każdy z szanujących się producentów ekranów oferuje kilka alternatywnych powierzchni wedle upodobań. Niestety przypadłością ekranów budżetowych są: złe oddanie barw i efekt srebrzenia (powierzchnia jest lekko błyszcząca przez co obraz wydaje się sztuczny i razi po oczach jak lustro). Nie wiem skąd jesteś ale ekrany AVTEK, K.A.U.B.E.R, Adeo, Optoma itp można oglądać w salonach sprzedających te ekrany.

Jesli chodzi o ten konkretny ekran, to na pewno nie ma srebrzenia zadnego a oddanie barw jest wspaniale.
 
Do góry