Projektor z wi-fi

4drian

New member
Hej, dwie kwestie

1. czy ktoś użytkuje projektor z wi-fi i jak to wygląda w praktyce tzn, czy mogę przesyłać zdjęcia za pośrednictwem projektora czy mogę odpalic np. netflixa? czy jest to tylko zbędny bajer który pozwala sterować apka nasz urządzenie ?

2. kupuje w perspektywie 2 tygodni projektor i tu tradycyjnie proszę o dobrą radę
projektor będzie zamontowany przy suficie, w odległości około 370cm od ekranu 100" (avtek)

ekran ma u góry czarny pasek co widać na zdjęciu optymalnie rozłożony daje około 40 cm długości pomiędzy biała powierzchnią a sufitem - zastanawiam się czy ma to strategiczne znaczenie bo wiadomo że projektor też będzi "zwisał"
wygląda to tak
przeznaczenie to głównie filmy, bajki, w dalszej perspektywie gry na konsolę

możliwość zaciemnienia salonu, jednak zwłaszcza bajki czy zdjęcia chciałbym odtwarzać w ciągu dnia

moje typy:

EPSON EH-TW5650 (tu przekonuje mnie wifi)
OPTOMA HD27e
BENQ W2000


Jakieś inne typy? Budżet do 3500zł

Z góry dziękuje za każdą podpowiedz.
 

MarianPaz

Member
Moim zdaniem prościej jest kupić projektor bez tych funkcji które spokojnie możesz mieć z zewnętrznego urządzenia typu Xiaomi Mi Box czy Ferguson FBOX ATV.
 

hubio

New member
ok przemyślałem faktycznie łatwiej będzie podłączyć mi boxa

jakas propozycja co do projektora ?


Ja polecam: Sony VPL-VW570ES, jeden z najlepszych projektorów...


Aj sorry, teraz widzę, że podałeś budżet do 3500zł... W takim budżecie niestety z czystym sumieniem nie mogę ci polecić żadnego projektora bo sam w ciągu miesiąca wymieniłem taki za 2000zł na taki za 2500zł, potem ten na taki za 3500zł, potem na taki za 6500zł a skończyłem na takim za 14000zł... :)


Te wszystkie oprócz ostatniego miały beznadziejny kontrast, jasne sceny to była sieczka, sceny z lotu ptaka - masakra, ale wiem, że wielu ludziom nic nie przeszkadza...
 
Ostatnia edycja:

MarianPaz

Member
Jeżeli te zdjęcie to jest jego faktyczny pokój, to i tak nawet najlepszy projektor będzie wyglądał słabo. Odbicia od jasnych ścian i sufitu skutecznie zabiją kontrast.
 

4drian

New member
Jeżeli te zdjęcie to jest jego faktyczny pokój, to i tak nawet najlepszy projektor będzie wyglądał słabo. Odbicia od jasnych ścian i sufitu skutecznie zabiją kontrast.


no przecież sobie nie narysowałem tego :D
ok dzieki za uwagi, ja potrzebuje cos wybrać pomimo niesprzyjajacych okolicznosci przyrody :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest przynajmniej spory pas rozbiegowy, to już duży plus.
Zminimalizuje to odbicia od sufitu.

Benka W2000 dobrze znam, śmiało mogę polecić.
Natomiast ja na Twoim miejscu biorąc pod uwagę ew. odbicia, wziąłbym coś tańszego, ze stajni Benka np. W1070 lub coś konkurencyjnie cenowo.

Droższy, lepszy projektor na nie wiele Ci się zda w warunkach w których nie rozwinie skrzydeł, podjerzewam, że nawet różnicy nie zauważysz, natomiast tańszy (co nie znaczy, że zły) moim zdaniem jest lepszą opcją w kontekście cena/jakość. No chyba, że kasa nie robi Ci różnicy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mialem Epsona 5350 z wifi. Bez sensu ta funkcja - szkoda pieniadza, masz mozliwosc wysylania tylko zdjec na projekcje. Lepiej kupic Chromecasta.

Na poczatek epson 5300 bez wifi wystarczy.

Szczerze, ja bym szukal uzywanego epsona w twoim budzecie. Dlaczego bo nie wazne ile ma godzin oryginalne lampy sa najtansze kilka stowek wiec nawet jak trafisz na trefny uzywany model i ci lampa padnie to nie bedziesz plakal.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lampa to jedno, mi w jednym proju poszła elektronika, a diagnoza była prosta. "Swoje już przepracował i miał prawo", mimo, że sama w sobie lampa była jeszcze sprawna. Po za samym czyszczeniem (był syf i warto ponoć takie czyszczenie robić w każdym) wymieniali jakąś płytkę, to było w którymś Benku, a miałem ich kilka. Koszt jakieś 500zł.
 
Do góry