Problem z wysowanym ekranem

atryda

New member
Hej,

Z gory przepraszam za brak polskich znakow.

W mieszkaniu w kotrym obecnie mieszkam odziedziczylem w spadku projektor z wysowanym ekranem.
Nie mam pojecia jak konstrukcja zostala zrobiona (jaki model windy dla projektora, jaki ekran) poza faktem ze obie winy sa obsugiwane przez ten sam sterownik: INEL ST-0P czyli z tego co rozumiem steronik do role o ile ma to jakies znaczenie.

Byly wlasciciel powiedzial mi ze sterowniki moga pasc, wiec wystarczy je wymienic jesli ktoras z wind przestanie dzialac.
Niestety pech chcial i pewnego dnia sterownik odmowil posluszenstwa. Na szybko wymienilem sterownik i winda zaczela dzialac.

Problem natomiast wyglada tak, ze obecnie ekran rozwija sie o 10cm bardziej niz wczesniej. Czyli opada mi na glosniki, zamiast idealnie stawac nad nimi. Prostym rozwiazaniem bylo by wysuniecie golosnikow o kilka cm do przodu, ale niestety nie moge tego zrobic.
Drugi problem jest bardziej wkurzajacy, bo jak ekran zostanie zwiniety do konca, to slychac jak silnik jeszcze pracuje i na koniec „wyplowa” czesc ekranu z powrotem. Wiec obecnie z sufitu dynda mi 20 cm ekranu.

Powiedzcie mi prosze czy jest jakis latwy sposob abym mogl rozwiazac ten problem. Wiem ze nie bedzie to latwe bez wiedzy jakis to ekran, ale nie mam jak tego sprawdzic.

Dzieki i pozdrawiam
 

LuckyS

New member
Najprawdopodobniej masz dwa wyjścia:

1.Ustawić wyłączniki krańcowe w "ekranie" (szukaj wpustów na imbus'a)

2.Zmienić sterownik na programowalny do rolet (programujesz czas pracy w s).


1sza opcja jest bezkosztowa to kwestia dostępu do rury a raczej silnika i powinna wystarczyć. Chyba, że są uszkodzone lub ich w ogóle nie ma... to już gorzej.

Inna sprawa, że piszesz najpierw o jednym sterowniku (na obydwa urządzenia co jest niedopuszczalne) a później w liczbie mnogiej i to by była poprawna konfiguracja.
Powyższe mogą posiadać jeszcze jeden sterownik do całej grupy (1x ekran i 1x winda oraz główny tak aby jednym klawiszem sterować jednocześnie obydwa urządzenia).

To tak na szybko
 

atryda

New member
Dzieki wielkie za opdowiedz. Odpuscilem temat bo swierdzilem ze nie ma prostego rozwiazania i z czasem sie przyzwczailem do sytuacji.
Jak wroce do domu, to sprawdze opcje nr1 bo brzmi potencjalnie latwiej.

Jesli chodzi o sterowniki, to napewno wymianialem 2 sterowniki, choc tak jak piszesz mozliwe ze jest jeszcze 3 (ktory nie wiem gdzie sie znajduje) bo wysowkam winde i ekran jednym klikniciem (kontakt na scianie).
Myslisz ze wymiana sterownikow rozwiazalaby problem niezwijajacego sie ekranu?

Pozdrawiam
 
Do góry