Projektor 4000-4500zł

gallek

New member
Cześć.

Właśnie remontuję sypialnie (4m x 4,6m) i wpadłem na pomysł żeby zamontować tam projektor.
Pokój chcę zrobić na ciemno, nawet zewnętrzną część podwieszanego sufitu pomaluję na ciemno (wewnętrzna, będąca wyżej będzie jaśniejsza).

Ekran będzie na węższej ścianie (4m), chciałbym aby jego wielkość była ok 320cm x 180 cm. Projektor będzie wisiał pod sufitem w odległości 3,6 - 4,5m od ekranu (sufit podwieszany będzie na 240 cm).
Podczas oglądania głowa będzie około 4,5m od ekranu.

Obraz chcę wyświetlać na ścianie, nawet kosztem jakości (jasna ściana z czarną obwódką).
Pokój jest dosyć ciemny, mam brązowe rolety wewnętrzne.

Do projektora będzie podłączony amplituner z systemem 5.1, a do niego tuner satelitarny PS4 i PC.

Jaki projektor wybrać?
Na razie w oko wpadł mi Optoma UHD300X za około 4400zł.
4k to chyba tylko do oglądania zdjęć będę używał, bo nie posiadam Blue-Ray, a do grania w 4k komp na razie za słaby (może w przyszłości).

Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zeby projektor mial 4k to musi byc w opisie Natywne 4k. Te wszystkie projektory "4k" za kilka tysiecy to marketing.

Zamiast chinskiego 4k, ja proponowalbym poszukac dobrego fullHD np. sony hw45, hw50, hw55, hw65 szukaj uzywanego.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ta optoma jest 4k ale poruszach się w wąskim gamucie kolorów rec709 czyli przy tym co jest w full hd. A powinna w 2020. Wiec rodzielczosc będzie w 4k ale kolory i cala reszta full hd.
 
To akurat wie chyba każdy. Problem w tym że kolega nie ma kasy na JVC, moje zdanie jest podobne jakie wyżej napisał kolega. Kupić Sony i d...y sobie nie zawracać 4K. Można o nim myśleć jak ma się z 20 tys do wydania a nie 4 tys. Kolega pisze , że ma pokój w miarę przygotowany pod projektor, dlatego w tym budżecie to tylko Sony. Ta Optoma to technologia DLP, ona jest lata świetlne za technologią Sony i JVC. Kombinuj by kupić hw55 s będziesz mega zadowolony.
 

gallek

New member
Jak trafi mi się do początku grudnia (wtedy skończę remont) jakiś interesujący używany to pewnie wezmę.

Jak montuje projektor to podłączyć na stałe, czy zrobić gniazdko na suficie?
 

Michur

New member
A ja bym się zastanowił na tym "chińskim 4k" bo jak nie masz w pełni przystosowanego pomieszczenia to większą robotę może zrobić ostrość niż kontrast projektora którego nie zobaczysz tym bardziej, że ekran masz ponad 140 cali. Przy odległości oglądania 4.5 m w filmach może być ok ale na kompie to już będzie pikseloza. Co by nie mówić to e shifty i inne sztuczki podnoszenia ostrości robią robotę nie jest to natywne 4k ale progres jest. Dodatkowo nikt nie poruszył jasności lampy w zaproponowanym przez ciebie projektorze który przy tylu calach prawdopodobnie nie będzie już działał w trybie eco. I na koniec sprawdź input lag bo to również bardzo istotne w grach.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
140-150" z odległości 4,5m(ja tak miałem na ścianie jak wyświetlałem) to widać było pixele,moim zdaniem to za dużo (140") jak na 4,5m dlatego zdecydowałem się na 120" z 4,30 cm i jest super.
 

gallek

New member
Rezultat

Skończyłem remont i tak oto wygląda pokój.
Ekran namalowany farba Tikkurila Interior Feelings G499, muszę jeszcze namalować czarne bordery.

Ostatecznie zakupiłem Optomę UHD300X za 800Euro na Amazonie.Ekran ma wielkość 320x180cm i jak dla mnie jest rewelacja, szczególnie w 4K. Nieważne, że to 4K jest osiągnięte poprzez przesuwanie pikseli, ale rezultat jest jak dla mnie niesamowity. Kolorów na razie nie kalibrowałem, ustawiłem tylko gammę na 2.4.
Raczej już w żadne ekrany nie będę się bawił, bo teraz jest super.

P.S. Zdjęcia musiałem zmniejszyć, żeby tutaj weszły. W rzeczywistości jest dużo ostrzej i jaśniej.
 

Attachments

  • DSC_5811.jpg
    DSC_5811.jpg
    638,6 KB · Wyś: 141
  • DSC_5807.jpg
    DSC_5807.jpg
    895,1 KB · Wyś: 92
  • DSC_5840.jpg
    DSC_5840.jpg
    809,5 KB · Wyś: 103
Ostatnia edycja:

gallek

New member
Kable znikną, na razie jest tam tymczasowo podłączony PC. Kabel HDMI mam wypuszczony w peszlu pod ekranem, ale PC nie chce na nim działać (laptop działa bezproblemowo), a na tanim kablu za 10zł działa. Będę musiał przeciągnąć nowy. Nauczka na przyszłość - nie ma sensu kupować drogich kabli HDMI.

Po namalowaniu borderów ekran wygląda tak:
 

Attachments

  • DSC_5870.jpg
    DSC_5870.jpg
    577,6 KB · Wyś: 87

kivlov

New member
Fajnie to wygląda tylko ten kolor mi sie nie podoba ścian - miałem kiedyś podobny, może dlatego. Czekamy na zdjęcie ze sprzętem.
 
Do góry