Projektor 4k Prośba w wyborze

Prze87mo

New member
Witam Wszystkich

Borykam sie z problemem jaki kupic projektor 4k

mam do wyboru

optoma uhd40
optoma uhd51
epson tw7300
benq tk800

Wiadomo niby najlepszy z tych co wymienilem jest tw7300 jak czytalem o nim ale nie sztuka wydac 7tys zl . Chodzi o to czy on zapewni mi najlepsza jakosc obrazu w filmach sporcie konsoli anizeli te inne ktore wymienilem..
Pokoj mam caly zaciemniony specjalne rolety czarno jak w Jaskini , sciany szare tylko sufit mam bialy Ekran ramowy 300x169. odleglosc od ekranu do 5m .Wczesniej mialem Epsona tw5300


Bede wdzieczny za jakies propozycje projektora 4k a gdyby ktos mial na sprzedaz godny uwagi 4k prosze o priv :)

P.S do tego bede potrzebowal nowy amplituner z glosnikami ale to zaraz zaloze nowy temat w innym dziale.
 

MarianPaz

Member
Jeżeli stawiasz w dalszym ciągu bardziej na Blu-ray 1080p, to zdecydowanie Sony. Tu masz takie małe porównanie kontrastu HW45es i Epsona 7300 (mam nadzieję że rzetelne). https://youtu.be/3os8QD9lfpk?t=510 Mierzony kontrast on/off z recenzji wskazywałby na prawdziwość owego testu.

Jeżeli to nie tajemnica gdzie można wyrwać Sony HW65es za 7600?

Ja się ciągle zastanawiam między Sony 45 a 65. :)
 

Prze87mo

New member
Hm jak czytalem opinie o tw7300 to sa rozne jedni tak inni tak mianowicie problem tkwi z 4k i hdr jesli ten projektor bede uzywal do filmow to ok 23klatki 4k i hdr i 10bit .. problem tkwi jesli podlacze konsole i gry wtedy 4k leci ale bez HDR i mniejsza paleta barw 8bit bo niby ten projektor ma 10Gbps .To ciekawe jak wyglada jesli wlacze sport z nc+... no i ogolnie calosc czy ten projektor jednak taki Idealny jak pisza...

Kurcze teraz mam dylemat.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tylko te 4K w epsonie to nie 4k natywne tylko wynalazki aby "wstrzelic sie" w norme. Jedyny plus to HDR.

Marian, zadna tajemnica ja taka cene na sony dostalem u producenta ekranow magiccsreen. Dane latwo znajdziesz.

Ja tam sie nie znam zbytnio na projektorach, wtrafila mi sie okazja to wzialem Sony. Potrzymam moze ze 2 lata i wtedy udeze w HDR niekoniecznie 4k. Cos pokroju jvc rs440/540.
 
Ostatnia edycja:

MarianPaz

Member
Marian, zadna tajemnica ja taka cene na sony dostalem u producenta ekranow magiccsreen. Dane latwo znajdziesz.
Rozumiem. Sam mam do kupienia oprócz projektora jeszcze amplituner, głośniki 5.0 i ekran, co razem daje około 17,5 tys złotych, więc mam nadzieje że uda się coś zbić z ceny. Najlepiej gdyby gratis dorzucili mi subwoofer. :)

Jestem ciekaw jakich maksymalnych upustów można się spodziać, ale tu muszę w końcu pójść na odsłuch kina domowego, by ocenić jaki zestaw mnie interesuje. Wtedy będę mógł rozpytać się w kilku sklepach.
Tzn. trzeba kupić u nich ekran, żeby dostać taką ofertę cenową na projektor?
Owszem inaczej nie daliby takiej ceny.
Planujesz zakup ekranu i projektora ? Napisz do nas po wycenę zestawu
MagicScreen.com.pl - Autoryzowany sklep - 5 lat gwarancji

BTW Sony HW65 można wyrwać za 8 250 plus wybrany ekran gratis z tym, że jest to egzemplarz demonstracyjny z 19 godzinami na liczniku. Projektor Sony VPL-HW65ES | Projektor do kina domowego | Projektor do domu | Prono.pl - numer 1 wśród sprzedawców projektorów
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja ekran u nich kupilem, ale podobno od tygodnia czy dwoch jest nowy cennik od sony bo pewnie nowa linie wprowadzaja i to sa nowe ceny. W ofercie sa tylko hw45 za 7100 i hw65 za 7600. Hw55 nie ma juz w sprzedazy.. Wiec nie wiem czy taka cene dadza bez zakupu ekranu.


Szczerze nie wiem czy warto kupowac nowe glosniki, wedlog mnie glosniki praktycznie sie nie psoja i szukalbym jakichs okazji a jest ich sporo na necie. Chocby u handlarza max-volume.

Amplituner - - tu juz jak kto woli.
Mam takie szczescie ze od kilku lat posiadam Marantz 7010 - juz dwie nowe generacje wyszly a moja wersja caly czas dostaje upgrade softu i ma wszystkie najwazniejsze nowinki techniczne.
Wiec mozliwe ze tez szukalbym jakiego Denona, Marantza 701x lub onkyo rz820/rz830. Nawet na forum mamy dziwakow co wymieniaja avr bo im kolor nie pasuje, lub wygrywaja jakies dziwne konkursy i w dobrych pieniadzach idzie kupic.

Ja jesten sknera i zanim cos kupie, musze byc pewien ze potem sprzedam to w dobrym pieniadzu :) No ale inni wola sprzet nowy z gwarancja i bez jakiegokolwiek ryzyka wtopy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sony hw55 wyrwiesz używkę za 3900zł, tyle, że nie u nas.

Co do "dziwaków" co wymieniają kolory, to weś Ty Lolo sobie złóż Marantza w srebrze za kilkadziesiąt tyś. a potem dołóż do tego końcówki tego samego producenta w... czerni. "Pięknie" to będzie wyglądać.
 

MarianPaz

Member
Ja ekran u nich kupilem, ale podobno od tygodnia czy dwoch jest nowy cennik od sony bo pewnie nowa linie wprowadzaja i to sa nowe ceny. W ofercie sa tylko hw45 za 7100 i hw65 za 7600.
Swego czasu dosyć mocno potaniały modele 4k Epsona i trochę bym się wkurzył gdybym kupił któryś z nich po droższej cenie. Ciekaw jestem czy faktycznie szykuje się obniżka na modele Sony i czy będą jakieś nowe projektory w okolicach 10-12 tysięcy.
 
Do grania na konsoli kup telewizor, nie będzie problemu z graniem 4k HDR 10bit 60Hz.
Jeśli chodzi o Epsona, to dopiero model tw9400 ma ten problem rozwiązany.
 

Prze87mo

New member
Do grania na konsoli kup telewizor, nie będzie problemu z graniem 4k HDR 10bit 60Hz.
Jeśli chodzi o Epsona, to dopiero model tw9400 ma ten problem rozwiązany.

Dzieki kolego

a jest duza przepasc np jak obraz jest wyswietlany 8bit a np 10 badz 12?? i o co chodzi (4;2;2 4;4;4 4;2;0 ? ktory z tych jest najlepszy i czy duzo sie roznia jesli chodzi o jakosc obrazu? bo wlasnie tego nie rozumiem)

Pozdrawiam :) :popcorn:
 
Do góry