JVC x5900 czy RS440

maro18

New member
Cześć. Mam pytanie które mnie nurtuje od pewnego czasu a nie znalazłem na nie odpowiedzi w sieci. Otóż wg mojej wiedzy te dwa modele to jest to samo, tylko w Europie funkcjonuje nazwa x5900 a w USA rs440. Nawet porównując modele na stronie JVC nie różnią się one niczym w zakresie parametrów. Dlaczego zatem w polskich sklepach funkcjonują oba te projektory w innych cenach?? X5900 kilka tysięcy tańszy niż rs440... Czy rzeczywiście nie ma między nimi istotnej różnicy?
 

MarianPaz

Member
Wszędzie podają że to ten sam model tylko różnią się tym, że wersja RS ma wokół obiektywu złote kółko. :)
Na tej samej zasadzie funkcjonują modele Epsona gdzie np. 6040ub jest odpowiednikiem europejskiego 9300.
 
Ostatnia edycja:

maro18

New member
Tylko w epsonie nie dopłaca się 4 koła za złote kółko :) różnica x5900 vs rs440 w prono to 15999 vs 19990 PLN. Dla mnie to jakiś absurd...
 

maro18

New member
Byłem w hcx w piątek obejrzeć rs440 ale zapomniałem zapytać o ten szczegół... dzięki za linki! Jutro postaram się obejrzeć ten film z yt
 
Wszędzie podają że to ten sam model tylko różnią się tym, że wersja RS ma wokół obiektywu złote kółko. :)
Na tej samej zasadzie funkcjonują modele Epsona gdzie np. 6040ub jest odpowiednikiem europejskiego 9300.
To nie na tej zasadzie.

Wesje rs to wersje do profesjonalnego montażu, z założenia powinny być dostępne tylko dla firm zajmujących się montażem projektorów, budową sal projekcyjnych.
W praktyce w Polsce, to chyba nie funkcjonuje ale w UK jako osoba prywatna, takiego projektora nie kupię.
 
Być może w wersji rs są komponenty lepszej jakości, za coś się płaci tą wyższą cenę, bo przecież nie za złotą obwódkę 😁
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
Podobno rs mają specjalnie selekcjonowane podzespoły - poprostu są dla brańzy i firma stara się tu o jak najlepszą jakośći i bezawaryjność. Ale jak to wygląda narawde to się tego nie dowiemy...
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Bierz tańszą wersję. Technologia tak szybko się zmienia , że szybciej wymienisz projektor jak Ci się zepsuje :) I mniejsza strata :)
 
Do góry