Taras zimowy - duzo okien, jaki projektor

walio84

New member
Dzień dobry,
wymiary pokoju to 6x4, projektor będzie umieszczony na wysokości 2,7-3,0m w odleglosci 5-6m od ściany której wymiary to 4m szeroka i 5,5m wysoka,
szukam projektora do 3tys zl.
przeznaczenie okazjonalne oglądanie filmów wieczorami,
witryny okienne nie będą zasłaniane i z tego względu mam zagwostke czy w nocy podczas oglądania filmów, światło będzie się odbijać od szyb?
Czy przy takiej odległości projektora od ściany mam wybrać jaśniejszy czy ciemniejszy projektor?
Na ten moment zastanawiam się nad dwoma projektorami:
Benq W1050
Optoma HD27e
 

Attachments

  • taras.jpg
    taras.jpg
    116,8 KB · Wyś: 128
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Za 3000zl i tak nic lepszego niz te Benq, Optome i Epsona 5350 nie kupisz.

Obejzyc film, zawsze obejzysz, ale kazdy zaleci ci abys mial zaslonh na okna.
 

walio84

New member
na ten moment nie sa przewidziane zasłony na okna tarasowe.
Dzięki, epson został juz zamówiony jak zamontuje to wrzuce fotke jak to wyglada:)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To się nazywa szybkie podejście do tematu.... :) ciekawi mnie rezultat i efekt tej decyzji... :) bo warunki pod projektor idealne.... :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
E tam...Bokciu, przecież nie ma nic lepszego dla projektora niż lustro po całości wzdłuż pokoju z jasnymi ścianami i sufitem...;-)
 

hubio

New member
To dopiero będzie idealne "niezaadaptowane pomieszczenie" - lepsze niż w tym filmiku z Niemiec - na takim trzeba by zrobić testy porównawcze do batcave :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że Kolega po pierwszym seansie zrozumie, że bez dobrych zasłon plus kilku innych gadżetów to nie ma oglądania w takich warunkach. Ja mam u siebie powiedzmy połowę tej ilości okien i z roletami, a wiem jak to wyglądało jak podłączyli mi projektor i to znacznie lepszy od tego co tu Kolega będzie miał.. Ale powoli Kolega wszystko ogarnie metraż świetny na oglądanie filmów i koncertów na projekcji..
 

walio84

New member
koledzy, projektor będzie bardziej jako gadżet ale z czasem kto wie, może jakiś system zasłon się pojawi bo echo jest bardzo dokuczliwe:(
ściany są szary ale skośny biały sufit, nawet przy zasłonach i tak będzie mocno odbijał obraz, dlatego się zastanawiałem czy wybrać jaśniejszy projektor?
 

hubio

New member
koledzy, projektor będzie bardziej jako gadżet ale z czasem kto wie, może jakiś system zasłon się pojawi bo echo jest bardzo dokuczliwe:(
ściany są szary ale skośny biały sufit, nawet przy zasłonach i tak będzie mocno odbijał obraz, dlatego się zastanawiałem czy wybrać jaśniejszy projektor?


Ja też miałem mieć gadżet za 2tyś, a skończyło się na 20tyś i zmianie pomieszczenia, roletach itd. Jak zobaczysz jaki to potencjał sam zrozumiesz... :)
 
Do góry