Benq w2000 tryb ECO migający "ekran"

Gregor85

New member
Cześć,


Po na byciu pierwszego projektora i po dwóch seansach, zauważyłem pewna przypadłość która trochę mnie zmartwiła... Projektor w trybie ECO, podczas wyświetlania białych dużych plansz (np otwarte okno Eksploratora Plików) delikatnie, niejednostajnie miga:confused:. Widać to tylko:
- podczas wyświetlania statycznego ekranu
- gdy jasne (białe) elementy zajmują co najmniej 3/4 całego ekranu
- projektor (moc lampy) pracuje w trybie ECO


Myślałem że dotyczy to kabla HDMI, ale sprawdzałem na dwóch kablach, 10m i 2m, oraz dwa źródła (laptopy) jeden przez HDMI, drugi przez DisplayPort i przejściówkę DP-HDMI.
Wcześniej, wyświetlałem obraz przy użyciu innych projektorów (po jednym 3LCD i DLP) i tych problemów nie zaobserwowałem, być może za krótko je miałem. Nie wiem czy oddawać na gwarancji czy jest to "cecha" tego projektora?



Projektor to wspomniany Benq w2000, 3 seanse za nim, kupiony nowy ze sklepu.


Pozdrawiam,
 

Gregor85

New member
W zakamarkach internetów znalazłem informacje iż jest to spowodowane "niestabilnością" łuku lampy wyładowczej pracującej przy obniżonej mocy...
By sobie z tym poradzić należna "przepalić" lampę przez kilka godzin w trybie NORMAL. U mnie zazwyczaj wystarczy że projektor popracuje w tym trybie przez 3-4 godziny (dwa seanse) i mam spokój na dwa/trzy miesiące. Do tej pory dwukrotnie puszczałem proejktor w trybie NORMAL by pozbyć się tych objawów.



Weź jednak pod uwagę to że gdy w 2018 roku pisałem o tych objawach, samoczynnie ustały na kilka miesięcy. Gdy nawróciły, lampa była już po gwarancji (1 rok)... Gdybym wiedział wcześniej że taki problem może występować, reklamował bym sprzęt...
 
Do góry