Minimalna odległość projektora do ekranu - Sony HW 65

Mateusz80

Member
Chciałbym wymienić mojego Benq na tego Sony i widzę, że wg kalkulatora muszę pruć sufit i przestawić o ok 50cm wieszak do tyłu. Benq świeci na ekran z 310cm, a pytanko mam takie : czy z tej samej odległości Sony będzie świecił zbyt jasno czy nie będzie możliwości ustawienia ostrości? Ekran to biały Adeo 105".
 
Na pewno jest jakiś kalkulator na stronie Sony, żeby sobie to sprawdzić, z jakiej odległości, jaka wielkość obrazu jest do osiągnięcia.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Co ty masz za projektor benq który ma mniej lumenów niż sony (1800) ???

w każdym projektorze masz możliwość ustawienia ostrości.

trochę dziwne zadajesz pytania jeżeli posiadasz już projektor benq
 

Mateusz80

Member
Co ty masz za projektor benq który ma mniej lumenów niż sony (1800) ???

Benq W1070.

w każdym projektorze masz możliwość ustawienia ostrości.

Ograniczoną.

trochę dziwne zadajesz pytania jeżeli posiadasz już projektor benq

Benq rzuca obraz na ekran 105" z ok 2.3m, Sony od prawie 4m. Stąd takie pytanie.

Jak będę na prezentacji to poproszę o postawienie projka 3m od ekranu zobacze jak to wygląda.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
epsony eh-tw posiadają automatyczną przysłonę.

"Automatyczna przesłona na Wyłączony/Normalny/szybki"

to z menu projektora
 
Ostatnia edycja:
Wiem, wiem. Tak tylko piszę, bo niektórzy nie rozróżniaja i nie wiedzą, że to właśnie manualna jest bardziej porządana. I chyba sony ma manualną właśnie ale nie jestem pewien.

Marian zmienił swojego posta i moja odpowiedź pod nim jest teraz bez sensu, skoda, że nie cytowałem.
Jednak warto cytować, nawet jak się odpowiada na post powyżej.
 
Ostatnia edycja:

MarianPaz

Member
Gdyby nie to że w 65es istnieje ryzyko degradacji panelu, to pewnie chętniej brałbym go pod uwagę a tak pozostanę chyba przy 45es (tu podobno ryzyko jest znacznie mniejsze). Czas już wkrótce odwiedzić któryś z warszawskich salonów by zobaczyć projektor w akcji.
 
Gdyby nie to że w 65es istnieje ryzyko degradacji panelu, to pewnie chętniej brałbym go pod uwagę a tak pozostanę chyba przy 45es (tu podobno ryzyko jest znacznie mniejsze). Czas już wkrótce odwiedzić któryś z warszawskich salonów by zobaczyć projektor w akcji.
Pierwsze słyszę o jakiejś degradacji panelu.
Jak szybko miała by być taka degradacja?
 

Mateusz80

Member
Będę porównywał Sony z Epsonem 7300. Jestem ciekawy działania tego 4K enhancement a u Sony RC. Mam Darbee w swoim blu rayu i podobno razem z RC od Sony robi świetną robote.
 

MarianPaz

Member
Hw45 ma na szczęście Reality Creation natomiast nie posiada dynamicznej przysłony. Postanowiłem że jak juz będę miał go porównywać, to z wyższym modelem Epson a mianowicie 9300.
 

ciepok77

New member
Witam, podepne się trochę pod temat projektora sony hw65, ma ktoś może jakieś dobre ustawienia do filmu i sportu (głównie mecze pilkarskie)? Wiem, że dochodzi kwestia indywidualna pomieszczenia, koloru ścian, itd..., ale nie znam się na tym zupełnie i oglądam na ustawieniach fabrycznych. Jakby ktoś mógł podesłać swoje sprawdzone ustawienia będę wdzięczny.
 

MarianPaz

Member
Do filmów najlepszym trybem jest reference z którego sam korzystam. Co do konkretnych ustawień to i tak nic Ci nie dadzą, nawet jeśli ktoś ma go skalibrowanego z powodu odmiennych warunków pomieszczenia, ekranu itp. Co do sportu to pewnie warto włączyć upłynniacz obrazu.
 
Do góry