Jaki projektor do ekranu Duronic MPS100 /169?

awakeman

New member
Przepraszam Was koledzy, że cały czas zamęczam Was pytaniami o projektor, ale zupełnie nie potrafię dokonać wyboru...

Podjąłem decyzję, że chcę wydać około 2500 zł na projektor, który to będzie wyświetlał obraz w 100" na ekranie Duronic MPS100 /169.

https://www.duronic.com/products/Du...-White-Screen-%2d-Wall-Ceiling-mountable.html

Fabrycznie nowy ekran dostałem od znajomego, więc chciałbym akurat ten model wykorzystać.

Mój dylemat związany z projektorem jest duży, przez to że w tamtym tygodniu wydałem około 8k zł na amplituner Yamahy i zestaw kina domowego Dali Zensor 7 5.0. Podjąłem jednak decyzję, że wydam około 2500zł na projektor i zakończę ten temat definitywnie.

Oprócz tego, że projektor będzie wyświetlał obraz na w/w ekranie, to będzie jeszcze podłączony pod Yamahę RX-V685, która to ma dwa wyjścia HDMI i ułatwi mi to podłączenie na stałe pod projektor i TV.

Pokój, w którym będzie projektor ma jasno-żółte ściany (magnolia), wnękę 90x160cm w której jest duże okno z jasną roletą i w odległości około metra od tego okna właśnie, równo ze ścianą chcę zawiesić ekran. Wymiary pokoju to 4m długości, 3,7m szerokości i wysokość 2,6m. Projektor chcę postawić na jakiejś półce nad kanapą, tak żeby z odległości około 3,3-3,5m rzucał obraz na ekran.

Prosiłbym Was o podpowiedź jakie modele są godne uwagi w tej cenie, a to czy będzie ok pod kątem pokoju już sobie sam sprawdzę na kalkulatorze.

Zastanawiam się nad modelami-

- BenQ W1050
- Epson EH-TW650
- Optoma HD144X

oraz pięciomiesięczną w idealnym stanie Optomą HD39Darbee z tylko 500h na lampie.

Który z nich wybrać i czy na przykład model Epson EH-TW5650, który kosztuje ponad 1000 zł więcej od tych trzech, ale 500 zł mniej od Optomy jest wart 3500 zł?

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

awakeman

New member
Kupiłem pięciomiesięczną Optomę HD39Darbee za 2400zł. Na zegarze tylko 510h, mało jak na ten model bo ma żywotność lampy 10000/15000. Jak zainstaluję ekran i podłącze projektor wrzucę jakieś foty i napiszę czy jestem zadowolony z zakupu.
 
Do góry