Optoma UHD51 + EliteScreens CineGrey5D + kilka innych pytań.

Diabel200

New member
Chciałbym usłyszeć od was co sądzicie. o połączeniu:
Projektor Optoma UHD51 oraz
Ekran ramowy EliteScreens Aeon Edge Free CineGrey5D 110".


Na polskich forach za dużo nie ma o dokładnie tych ekranach. Na zagranicznych w sumie chwalą. Kilka filmików na Youtubie. Ale pytanie czy jest sens aż tyle dopłacać do tego ekranu ? czy nie lepiej kupić "dobry" biały ekran ramowy ?


Pokój w którym będzie projekcja ma wymiary:
długość 4,65 m
szerokość 3,40 m
wysokość 2,60 m
będzie tak naprawdę 2 w 1, salon, sypialnia. Stąd osoba w sklepie polecała ten ekran ES.


Ściana na której będzie ekran jest pomalowana na czarny mat. Reszta biały mat. Na oknach będą rolety w 100% zaciemniające.


Nie ukrywam że na samym początku chciałem zestaw Benq W1700 / Benq tk800 (te modele są takie same ?), oraz "dobry" ramowy biały ekran.


1. Pytanie do osób co mają/widziały obraz z ekraóy ES CineGrey5D, polecacie? jest wart swojej ceny ?
2. Czy jest sens dopłacać w zestaw Optoma UHD51 + ES CineGrey5D, czy nie lepiej pójść w Benq W1700/TK800 + biały ramowy ekran.
3. Jaki uchwyt byście polecili do tego projektora ?
4. Odległość projektora od ekranu, tu przy 110 " wychodzi od 2.95 m do 3,87 m, których wartości się trzymać ? A może wyśrodkować ? Aby uzyskać najlepszą jakość obrazu
5. na jakiej wysokości od dołu najlepiej zawiesić ekran (110")? skoro wysokość / poziom wzroku z jakiej będą oglądane filmy to ~ 120 cm (siedzisko ma wysokość 50 cm ).

Myślałem o 75 cm od podłogi do dolnej krawędzi, środek ekranu będzie wtedy na wysokości 141 cm czy nie za nisko ? Ew jak to powinno fachowo się zrobić ?
6. Co sądzicie o podłączeniu tego projektora do PC i puszczanie wszystkich filmów właśnie przez PC ?
 

MarianPaz

Member
5. na jakiej wysokości od dołu najlepiej zawiesić ekran (110")? skoro wysokość / poziom wzroku z jakiej będą oglądane filmy to ~ 120 cm (siedzisko ma wysokość 50 cm ).


O ile się orientuję, to ten projektor ma jedynie 15 procentowy pionowy lens shift a to oznacza, że jeśli zamocujesz projektor bardzo blisko sufitu, to górna krawędź obrazu wypadnie całkiem wysoko i nie będziesz mógł z tym nic zrobić poza wymianą uchwytu (jeśli kupisz za krótki). Moim zdaniem jeżeli będziesz oglądał z około 4 metrów lub nieco dalej, to lepiej celować w nieco większy obraz typu 120-130 cali tym bardziej, że z 4,1 meta można wyświetlić aż 150 cali. Najlepiej najpierw kupić sobie projektor, wyświetlić obraz na ścianie a potem dobrać odpowiedniej wielkości ekran i wysokość na jakiej będzie się znajdował. W ten sposób dostosujesz sobie do swoich preferencji.



Uchwyt wybrałbym z regulowaną odległością projektora od sufitu albo ścienny.
 
Ostatnia edycja:

Diabel200

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Co do większego ekranu jak wcześniej wspomniałem to będzie 2 w 3 właściwie 4 w 1, salon, sypialnia, jadalnia, pokój dzienny.
Ale w sumie jest to jakieś wyjście z sytuacji kupić wpierw projektor, posprawdzać w praktyce i wtedy zdecydować o ew wielkości(wiadomo chciało by się już mieć wszystko).


Jeśli chodzi o uchwyt masz może jakieś konkretne rozwiązania, model, firmę ? Projektor nawet za jakiś czas pewnie zmienię. Uchwyt by mógł zostać stąd, regulacja była by jak najbardziej mile widziana.

Co do samego projektora co sądzicie ? o UHD51 ew Benq. Jest sens dopłacać (ok 1,5 k)do UHD51 ?
Jak to jest z tą odległością? czytałem że nie które projektory mają najlepszą jakość w wyśrodkowanej odległości ponieważ właśnie w takiej są kalibrowane Mit ?
 
Ostatnia edycja:

Diabel200

New member
Dzięki MarianPaz,

Projektor kupiony Optoma UHD51.

Pozostaje wybór ekranu, co sądzicie o EliteScreens CineGrey5D, ew Kraftmann - tu niby "Polska produkcja" ? Opinii jest kilka i to dosłownie, oraz do najlepszych nie należały, ALE tyczyły się ekranów rozwijanych u mnie będzie ramowy. Więc de facto samo płótno. Jak wiadomo każdy chwali swoje. W praktyce widziałem biały vs. silver. I niby Silver lepszy jedynie co mi nie odpowiada to te srebrzenie, które jest widoczne pod kątem. Mają również ekran ARL. Pchać się w to ?
 

Diabel200

New member
wypowie się ktoś, na temat ekranów ARL ? jest sens się w to pchać ? Może ktoś ma - i opowie różnice ?
Na chwilę obecna były puszczane filmy na ciemna scianę i pod wieczór/ w nocy była całkiem spoko !
I stąd myśl że może nie pchać sie w te Arl kupić zwykły biały, lub nawet pójść w farbę ? Jeśli w farbę to co polecacie ?
 
Do góry