Projektor (+- 3 000 zł) i ekran

galaxteck

New member
Witam,

Od dluzszego czasu szukam TV 65". Poprzedni to Sony 65W885C, ale stwierdzilem, ze z uwagi na ceny i slaba jakosc, a wlasciwie trwalosc TV (ciagle reklamacje itp.) kupie projektor. Tym samym potrzebuje Waszej pomocy, bo jak znam juz rynek TV tak w dziedzinie projektorow wiem tyle co nic.

Mam odleglosc od sciany do sciany 5 m. Szerokosc sciany ok 2,40, a wysokosc ok. 2,70.

Projektor glownie do filmow i sportu (pilka nozna) wieczorem i w nocy. Ewentualnie jakas bajka dla dziecka w ciagu dnia. W oknie plisy wiec ciemnosci w pokoju w dzien nie bedzie.

Czy w cenie do 3000 tys za projektor znajde cos wystarczajacego? Myslalem nad Optoma HD27e.. czy moze warto cos innego wziac lub lekko doplacic? Projektor ma posluzyc troche.. nie rok czy dwa, a chociaz z 5 lat..

I druga kwestia, na scianie obrazu jest kamien wiec musze kupic jakis ekran rozwijany manualnie.. na co warto zwrocic uwage i jaka kwote rozsadnie przeznaczyc?

Pozdrawiam :)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Moim zdaniem kup Epson EH-TW5600 3D i do tego ekran najtańszy najlepiej moim zdaniem 4world (jako pierwszy ekran) sam szukałem długi czas jakiego ekranu i wybór padł na 4world 120" (ekran prosty jak również montaż na kołki do sufitu a nie jak to ma miejsce w większości tanich na haki)

co do epsona to jeżeli masz zamiar używać projektora jako telewizora to patrz również na cenę oryginalnej lampy z oryginalnym modułem a tutaj epson wygrywa(około 370 zł ze sklepu epson.pl )
 

galaxteck

New member
Chcialbym zeby projektor byl przy samej scianie za plecami.. Pokoj ma szerokosc 5m ale sciana TV jest zrobiona na ok. 2,40 wiec chce zeby ekran sie zmiescil w tym zakresie.. czyli Optoma odpada? Tzn. za daleko od ekranu na taka szerokosc sciany? Czy projektor musi byc na odpowiedniej wysokosci czy moze byc pod samtm sufitem? A jak sie ma wyswietlanie w nocy tego Epsona do Optomy? Bo glownie to wieczor i noc bedzie wiec wole sie na tym skupic chyba, ze mozna miec i jedno i drugie :) tzn. dzien tez stosunkowo ok..
 

mixerr

New member
Czy projektor musi byc na odpowiedniej wysokosci czy moze byc pod samtm sufitem?

Może być pod samym sufitem, wtedy odwracasz go do góry nogami montujesz do sufitu i regulujesz nachylenie tak aby obraz wyświetlał się na wysokości, która Ci pasuje. Mam Optomę HD27E zamontowaną dokładnie w taki sposób ;-)

Podobnie jak Ty, mam ją na ok. 5m tylko ścianę mam większą - faktycznie, 2.4m to trochę za mało, natomiast sam projektor daje Ci możliwość zmniejszenia rzutowanego obrazu.
 
Do góry