Epson tw6700 czy tw7300

Onevision

New member
Witam serdecznie wszystkich,
Nie długo będę stał przed dylematem wyboru projektora do mieszkania. Zastanawiam się nad epsonem tw 6700 lub tw 7300. Projektor będzie w pokoju o szerokości 5m i z takiej odległości chce by obraz projektował. Odległość oglądającego od ekranu będzie wynosiła 3.5m - 4m.
Myślałem nad wymiarem 130" ale obawiam się czy nie jest to zbyt dużo jak dla projektora full HD.. Innymi słowy czy obraz nie będzie wyglądał źle. Z tej obawy zrodził się dylemat między 6700 a 7300.. Ten drugi jak Wiecie wyposażony jest w technologię e-shift (to nie natywne 4k). Czy ktoś z obecnych tu kolegów poratuje mnie wiedzą i doświadczeniem ;)? Czy obraz full HD 130" będzie wyglądał w tej sytuacji zadowalająco? Czy lepiej kupić tw 7300?Przeznaczenie to oczywiście filmy oraz będzie konsola podłączona. Dzięki z góry :)
 

Onevision

New member
Dzięki Panowie za odpowiedzi. Zastanowię się też nad tw 9300, poczytam sobie jakieś jego testy. Pozwoliłem sobie zobaczyć wyżej wspomniana galerie i obraz rzeczywiście wygląda świetnie :) dzięki za polecenie. Muszę jeszcze zapytać o podłączenie sprzętu bo nie chce mieć "zonka" :D.. Jak podłączyć projektor, amplituner i konsole tak by żadnych problemów nie było? Wystarczy konsole połączyć za pomocą hdmi z amplitunerem(in) a amplituner(out) drugim hdmi z projektorem?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tylko jedna uwaga kolega rozpatruje projektor Epson który jest w technologii LCD natomiast ja mam projektor sony w technologii SXRD które słyną z rewelacyjnej ostrości obrazu. Dlatego zalecam zobaczyć te dwie technologie w realu i porównać która bardziej się będzie podobać.
Ja oglądam z ok 3.5m-3.7m i dla mnie to jest idealnie, osiągamy tzw.efekt kinowy w którym to obraz powoduje efekt WOW... :)
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, ja mam projektor Panasa w technologii 3LCD i obraz też jest super. Moim zdaniem dużo zależy od użytych podzespołów a nie od samej technologii :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, ja mam projektor Panasa w technologii 3LCD i obraz też jest super. Moim zdaniem dużo zależy od użytych podzespołów a nie od samej technologii :)

Dokładnie dużo elementu wchodzi w skład końcowy obrazu, ja widziałem w akcji 9300 i mam o nich swoją opinie. Dlatego zawsze polecam sobie sprawdzić w bezpośrednim starciu który obraz lepiej nam podejdzie..
Każdy ma swój gust..., ja wole SXRD..:)
 

Onevision

New member
Najgorsze jest to, że w mojej okolicy nie mam chyba (poznań) gdzie zobaczyć na żywo jak to wygląda :/. Ten Sony którego masz Bipo ma ostrzejszy obraz od epson 7300 "4k"? Aż taka różnica w tych technologiach?
 

Onevision

New member
Nawet nie wiedziałem, że zajmujecie się też sprzętem video :D.. Jak będę na dłużej w Poznaniu to na pewno odwiedzę sklep
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Napisze w skrócie: to są dwa inne obrazy, zbliżone ale inne. Zobaczysz kawałek dobrze zrealizowanego filmu na jednym i na drugim to będziesz od razu wiedział o co chodzi.
Co do obrazu 4k z epsona nie poruszam tematu i się nie wypowiadam. :)
 

MarianPaz

Member
Podobnie jak Onevision zamierzam kupić projektor i na placu boju zostały w zasadzie dwa. Jeden to Sony HW45ES a drugi to droższy Epson 9300. O ile bez oglądania obrazu z obu z nich bardziej przemawia do mnie ten pierwszy model, to i tak bez osobistego uczestnictwa w prezentacji obu się raczej nie obejdzie. Są oczywiście też inne modele Sony, aczkolwiek to nieco starsze konstrukcje i ponoć bardziej podatne na degradację paneli, choć tak na dobrą sprawę trudno powiedzieć jaki procent modeli był dotkniemy tą wadą. Na polskich forach nie spotkałem się z takimi opiniami niemniej wolę dmuchać na zimne. :)
 

Onevision

New member
Poczytałem sobie o różnicach między epsonami 6700, 7300, 9300.
Nie ukrywając 9300 prezentuje czerń o wiele ładniej..
Widziałem farby projekcyjne "high contrast, maximum contrast".
Stosował ktoś z Was takową farbę? Rzeczywiście poprawia ten kontrast i czarny kolor?
Te epsony są bardzo jasne czy oznacza to, że ekran/farba musi być ciemna ?
Wybaczcie te dyletanckie pytania:) Nigdy nie miałem projektora.. ba nawet telewizji nie mam :)
 

MarianPaz

Member
Jasność projektora będzie zaletą kiedy umieścisz go w nieprzystosowanym salonie z jasnymi ścianami i sufitem, a w szczególności gdy będziesz chciał coś obejrzeć w niekompletnie zaciemnionym pomieszczeniu. Wszystkie rady użytkowników forum mogą się i tak na nic nie zdać jeśli sam na własne oczy nie przekonasz się jak świeci konkretny model. Każdy z nas ma inne preferencje i to co podoba się jednemu nie musi Tobie. Gdyby nie to że do najbliższego salonu mam blisko 200 kilometrów, to już dawno obejrzałbym kilka modeli, co z pewnością ułatwiłoby mi podjęcie decyzji. A tak jestem poniekąd zdany na opinie innych.
 

Onevision

New member
Zgadza się, ale to miecz obosieczny :D. W nieprzystosowanym pomieszczeniu może być fajnie bo jasny.. ale w " przystosowanym " i zaciemnionym może okazać się za jasny(?) dlatego pytam jak to się ma do farb projekcyjnych.
 

MarianPaz

Member
Z recenzji Epsona 9300
"Z najbliższej możliwej odległości rzutu, jasność lampy (po kalibracji) wyniosła dokładnie 1300 lumenów w trybie ECO, 1520 lumenów w Medium, oraz fenomenalne 1950 lumenów w trybie Maximum".

Zważywszy na to, że z tego co wyczytałem chcesz ustawić projektor na końcu 5 metrowego pokoju, to już z tego powodu stracisz nieco na jego jasności. Do tego wystarczy dorzucić szary ekran i już nie powinien być za jasny zwłaszcza gdy sobie ustawisz go w trybie Eco. Na konkurencyjnym forum jest bardzo dużo opinii posiadaczy modeli 7300 i 9300. Jeżeli chcesz mieć lepszy kontrast, to ja bym od razu celował w Sony albo JVC jeśli budżet na to pozwala. Dla przykładu zmierzony kontrast on/off dla Sony HW45 (8800:1) lub HW65 (8100:1) jest prawie dwukrotnie wyższy jak dla Epsona 9300 (4500:1).


BTW na Audiostereo jest tez ciekawy temat - "Porównanie Epson TW9300 vs Sony HW 65 vs JVC RS 500"
 
Ostatnia edycja:

Onevision

New member
Dzięki za namiary na to porównanie.. fajnie opisane różnice.
Sony i JVC rzeczywiście zachęca kontrastem, ten drugi odpada ze względu na cenę:)
Musze rozważyć, a najlepiej zobaczyć różnice miedzy Sony a Epsonem... ale gdybym miał brać w "ciemno" to na tą chwile wybrałbym Sony eh :)
 
Do góry