Wyczesany FullHD czy okrojony 4k?

sqaya

New member
Cześć!

Stoję przed dość dużym dylematem. Czy kupić projektor który można powiedzieć, że niszczy konkurencję w pułapie FullHD czy brać pseudo 4K?

Szczegóły:
FullHD - Sony VPL HW 45ES

4K - Optoma UHD40; BenQ W1700

do czego będę użytkować:

Filmy Blu Ray 3D ( narazie 1080p), PS4 Pro, Netflix ( filmy w 4k)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Proponuje udać się do salonu i zrobić porównanie. Na jednym i drugim odpalić filmy 4k oraz full hd. Wnioski wyciągnie sam bo każdy ma swoje preferencje i wymagania. A gwarantuje Ci że się mocno zdziwisz jak wypada dany projektor z danym materiałem.. :)
 

MarianPaz

Member
W tym przedziale cenowym zastanawiałbym się miedzy wspomnianym wcześniej Sony HW45ES a Epsonem TW7300 który obecnie kosztuje 8 tysięcy. Sam stoję przed podobnym dylematem, przy czym bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu, bo nim na prawdę zacznę się bawić w 4k to minie te 4-5 lat. Najlepiej wybierz sobie 2 i jedź obejrzeć do salonu.
 

sqaya

New member
W tym przedziale cenowym zastanawiałbym się miedzy wspomnianym wcześniej Sony HW45ES a Epsonem TW7300 który obecnie kosztuje 8 tysięcy. Sam stoję przed podobnym dylematem, przy czym bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu, bo nim na prawdę zacznę się bawić w 4k to minie te 4-5 lat. Najlepiej wybierz sobie 2 i jedź obejrzeć do salonu.


Czyli lepiej zainwestwować w super maszynę FullHD i odpuścić sobie budżetowe 4K.

Tak jak wypowiedział się Bipo - musze w Warszawie podjechac do jakiegoś salonu który będzie miał Sony i Epsona oraz jeden z z tych tańszych 4K żeby zobaczyć różnicę.

Jakby nie było Sony jest już trochę na rynku i liczyłem, że z biegiem czasu technologia trochę pójdzie do przodu i oferowany poziom obrazu przez Sony można otrzymać w tańszym sprzęcie albo, że projektory 4K w tej samej cenie będą trochę lepsze.
 

MarianPaz

Member
Patrząc na te dwie poniższe recenzje można uznać, że w tym przedziale cenowym są to dwa najlepsze modele. Epson ma tę zaletę, że ma zmotoryzowany obiektyw, dzięki czemu można w domu używać ekranu 21:9, a do tego posiada nieco większy zakres Lens Shiftu. Dlatego sam muszę zobaczyć oba z nich w akcji. W moim wypadku patrzę przede wszystkim pod kątem jakości materiałów 1080p, a 4k uważam co najwyżej za opcję dodatkową na przyszłość.

https://www.avforums.com/review/sony-vpl-hw45es-1080p-sxrd-projector-review.12810
https://www.avforums.com/review/epson-eh-tw7300-3lcd-projector-review.13114

W tym teście wygląda, że miedzy tymi modelami istnieje dosyć istotna różnica w kontraście. https://youtu.be/3os8QD9lfpk?t=8m40s

A tak wygląda Epson 9300 obok 7300. Oczywiście ten pierwszy ma dynamiczną przesłonę.


Jeżeli będziesz miał okazję obejrzeć oba z tych modeli, lub też jakiś inny 4k to mam nadzieję, że podzielisz się z nam swoimi obserwacjami i wnioskami. :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Kolega Hubio sprzedaje swojego Epsona TW 9300 za 8500 poprzez all... , myślę że odda za 8000 bez pośrednictwa portalu .
 

MarianPaz

Member
Faktycznie ciągle ma go jeszcze do sprzedania. Jeśli nie jesteś nastawiony wyłącznie na kupno nowego urządzenia tak jak ja, to jest to całkiem dobra okazja. Swoją drogą korzystanie z takiego projektora do oglądania filmów DVD (jak robił Hubio), to kompletna porażka i marnotrawstwo jego potencjału.
 

sqaya

New member
Dzięki za odpowiedź. Powiem szczerze, że mam problem z wyborem tych dwóch a teraz jeszcze wrzuciliście mi ćwieka z TW 9300 :) Tego projektora zupelnie nie brałem pod uwagę ale przemyśle sprawę... Wczoraj przeglądałem jakieś opinie użytkowników Epsona 7300 ze świata no i są pod mega wrażeniem. Oczywiście jak zobaczę te dwa projektory w akcji to napiszę co i jak.
 

bokciu

Banned
Faktycznie ciągle ma go jeszcze do sprzedania. Jeśli nie jesteś nastawiony wyłącznie na kupno nowego urządzenia tak jak ja, to jest to całkiem dobra okazja. Swoją drogą korzystanie z takiego projektora do oglądania filmów DVD (jak robił Hubio), to kompletna porażka i marnotrawstwo jego potencjału.

Zgadza się, dlatego poszedł po rozum do głowy i kupuje coś do 2 tyś...W zupełności wystarczy na 480p
 
Do góry