Ekran ramowy do kina domowego

konradzzzzz

New member
Witam szukam ekranu ramowego na ścianę myślałem o ekran kraftmann ale są negatywne opinie i nie wiem co wybrać ekran ma miec w okolicy 155-159 cali najlepiej aby wysokość miał płótna 195 cm
co polecacie ? budżet najlepiej od 3-4.5 tyś
projektor to optoma hd 50
pomieszczenie całkiem zaciemnione mam rolety
 

AMP

New member
Adeo Prestige 400x170 cm (21:9) albo Adeo Prestige 400x225 cm (16:9)
z płótnem Reference White/Gray, warto wycenić w paru miejscach myślę, że w 4.5k można się zmieścić.
ewentualnie Adeo Plano, albo Suprema Taurus - ale te ekrany występują max 320cm szerokości czyli ~ 136-138"

Rolety to nie wszystko, jeśli masz jasne ściany które odbijają światło - to po odpaleniu projektora jest jasno jak w dzień.
Celujesz w dość duży ekran, jaką masz odległość masz między widzem a planowanym ekranem?
 

AMP

New member
Już coś oglądałeś na tym projektorze na takiej powierzchni i z takiej odległości?

przy 5 m przy 155" z projektorem 1080p jakim jest HD50 to przecież będzie "pikseloza". Z 4m przy 135" w FullHD już widać pojedyncze piksele.
U mnie jest 135" z 5 metrów i to jest max żeby objąć obraz wzrokiem, i obraz w odbiorze był dobrej jakości. Dla mnie taki rozmiar jest ok, ktoś jak pierwszy raz u mnie coś ogląda to twierdzi, że jest za duży. Też chciałem coś większego, miejsce było ale po testach stwierdziłem, że z 5m 135" to jest max.

Ale jeśli już tak oglądasz i jesteś zadowolony to nie ma o czym mówić, kwestia indywidualnych preferencji.
 
Ostatnia edycja:

konradzzzzz

New member
wcześniej miałem okolice 130 cali ale z odległości 4m i mi obraz odpowiadał ale nie mialem ekranu tylko farba szara ekranowa
i na początku faktycznie trochę za doży się wydawał ale po jakimś czasie już normalnie mi sie oglądało
 

AMP

New member
No to ADEO PLANO ReferenceGray Velvet 136" (16:9) - ~3 tys. zł i będziesz zadowolony
 
Ostatnia edycja:

konradzzzzz

New member
dzwoniłem do sklepu myślałem o tym Adeo Prestige ale polecili mi K a u b e r FRAME ze lepiej wykonane
 
Ostatnia edycja:

AMP

New member
Gratuluję wyboru :) . Świetnie się prezentuje ten nowy model z cieniutką ramką.
Jakie wybrałeś płótno?
 
Do góry