Rolety zaciemniające do pokoju.

czuryl

Member
Cześć
Poszukuję rolet do okien i drzwi balkonowych do pokoju w którym mam zainstalowany projektor. Nie ukrywam, że w dzień jest słabo z oglądaniem na projektorze.
Może ktoś podpowiedzieć czym się sugerować i co wybrać/?
Poproszę jeśli można o jakieś sprawdzone linki?
dzięki z góry
Mój sprzęt to Benq w1070 i ekran Suprema Elegant Gray
 

bokciu

Banned
Poszukaj u siebie firmy która robi na wymiar i zmów podgumowane łącznie z prowadnicami oczywiście. Kolor wybierz taki jak Ci pasuje. Mogą być dwa rodzaje - ponad 80% i 100% zaciemnienia, ale tym się zbytnio nie sugeruj. Miałem jedne i drugie, różnicy nie zauważysz, gdyż i tak zawsze lekko będzie przebijać zewnętrzne światło szczelinami pomiędzy roletą a prowadnicą. Tak więc 100% zaciemnienia nigdy nie uzyskasz. Chyba, że dodatkowo zastosujesz, grube, czarne zasłony. Zrobiłem tak u siebie i nawet w słoneczny dzień, mogę praktycznie zrobić ciemnię...Taką na 98-99%
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ew. rolety dzień-noc (czarne) + żaluzje + zasłony. Ja tak mam.
Rolety dzień-noc lekko będą prześwitywać, ale można spokojnie oglądać, natomiast fajnie wyglądają w ciągu dnia i ogólnie są ok.
Można je też podnieść i znikają zupełnie z okna.
Zaluzje chyba każdy zna, też w połączeniu z roletami dzień-noc robią ciemnie, ale można je w ciągu dnia używać do innych czynności, lub również się ich pozbyć z okna podwijając.
Zasłony natomiast robią klimat w pomieszczeniu, ale jak są grube to w połączeniu z resztą robią już czerń.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Z mojego doświadczenia, które posiadam w domu:
- rolety podgumowane : pół środek które same w sobie zaciemniają pokój dając lekki półmrok, jeśli słońce świeci centralnie w okno prześwity boczne zabija Ci skutecznie kontrast i czerń z projektora.
Mogę zrobić jutro zdjęcie jak to u mnie wygląda gdy świeci słońce centralnie w rolety....

- zasłony black aut : posiadam w salonie gdzie jest projektor : dają po pierwsze zaciemnianie pomieszczenia, jeśli są zrobione od góry do dołu plus blenda zasłaniająca karnisz mogą nam prawie odciąć w 100% promienie słoneczne. Niestety ale u mnie przy karniszu i tak są przeswity. Gdzieś to słońce znajduje miejsce przebicia.
Dodając zasłony dużo poprawia nam się akustyka pomieszczenia to raz a dwa jeśli damy ciemne zasłony mamy klimat jak w kinie.
Jeśli damy zasłony plUs rolety 100%podgumowane w tedy nie musimy już dawać rolet zewnętrznych.

- rolety zewnętrzne : posiadam w salonie gdzie jest projektor : dają od razu 100% ciemności . W dzień mamy kompletna noc. W dni słoneczne pomieszczenie się tak nie nagrzewa.
Reasumujac :
- rolety zew. plus zasłony black aut polecam szczególnie gdzie jest salon z projektorem. Nie idziemy po pół środkach tylko od razu mamy zero światła plus zaciemnie pomieszczenia i uzyskujemy klimatyczne kinowe pomieszczenia a na deser poprawia nam się akustyka co wpływa niesamowicie na brzmienie naszego systemu. :)
 
Ostatnia edycja:

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć
Poszukuję rolet do okien i drzwi balkonowych do pokoju w którym mam zainstalowany projektor. Nie ukrywam, że w dzień jest słabo z oglądaniem na projektorze.
Może ktoś podpowiedzieć czym się sugerować i co wybrać/?
Poproszę jeśli można o jakieś sprawdzone linki?
dzięki z góry
Mój sprzęt to Benq w1070 i ekran Suprema Elegant Gray




allegro -dekorator Warszawa.
Do wyboru,do koloru.Prowadnice aluminiowe malowana na biało.

Na wymiar.Zwrócić uwagę na zamawiany materiął z jakiego są rolety.

Montaż: 1 osoba bez problemu.
Zaciemnienie bardzo dobre.
 

marrik

New member
No właśnie jestem po montażu rolet zaciemniających. Rolety z allegro blackout plus listwy i w pokoju panuje ciemność jak w nocy.
Akurat mam okna na wschód i słońce po południu mi nie świeci ale odbijało się od szyb i jasnej elewacji bloku naprzeciwko.
W końcu meczyk można oglądać komfortowo. Zobaczymy jak będzie to wyglądać jutro na meczu o 17.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

bokciu

Banned
Z mojego doświadczenia, które posiadam w domu:
- rolety podgumowane : pół środek które same w sobie zaciemniają pokój dając lekki półmrok, jeśli słońce świeci centralnie w okno prześwity boczne zabija Ci skutecznie kontrast i czerń z projektora.
Zgadza się, dlatego czarne, grube zasłony skutecznie redukują owe prześwity, wprowadzając jednocześnie namiastkę atmosfery kinowej.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Rolety podgumowane z prowadnica w kasetach 100% zaciemnienia- smiech na sali , jak widać przeswity robią swoje. Jak mam usypiac młodego ciężko mu wytłumaczyć że jest późno i noc zapada... :)
Z
Słońce nie świeci w rolety :


Zdjęcie jak słońce świeci centralnie w okno;
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jak chcesz jaskinie , to tylko roleta zewnętrzna. I , aby światło z projektora nie odbijało się od szyb zalecam ciemne rolety wewnętrzne lub ciemne zasłony.
Które będą także pozytywnie wpływać na akustykę .
 

MarianPaz

Member
Witajcie. Jako że powoli przymierzam się do zakupu projektora i urządzenia pokoju pod domowe kino cieszy mnie powyższy temat. Najchętniej zamontowałbym rolety zewnętrzne ale trochę mnie martwi to, że w zasadzie trzeba by je przykręcać do ramy okiennej. Po iluś latach wypadałoby zmienić takie rolety albo je usunąć i potem pozostaną dziury.

Najchętniej wybrałbym opcje mniej inwazyjną czyli rolety blackout z prowadnicami najlepiej w kolorze czarnym albo bardzo ciemnym. Do tego na karniszach powiesiłbym czarne zasłony zaciemniające typu "Zasłona zaciemniająca na kółkach". Jako że nie mogę jeszcze wklejać linków to pierwszy wynik w google.

W moim wypadku okno jest po prawej stronie miejsca w którym ma zawisnąć ekran (niestety od południa). Zastanawiam się tylko czy od tego materiału (poliestru) nie będzie odbić. Jeśli macie propozycje rolet i zasłon to proszę o informacje/linki. :)


Aha muszę jeszcze jakoś zaciemnić 6 szybek w drzwiach (10 na 40 centymetrów). Tu myślę nad folią blackout. Zamówiłem sobie już próbkę wiec zobaczę jak się ona prezentuje.
 

bokciu

Banned
Po prostu kup w miarę grube, matowe zasłony i będzie idealnie. Kolor rolet nie ma większego znaczenia bo i tak zasłony je zakryją. W Castoramie są takowe i niedrogie.
 

MarianPaz

Member
Rozumiem że kolor materiału ma znaczenie raczej dekoracyjne, bo taki sam efekt zaciemnienia powinienem osiągnąć przy barwie czarnej jak i szarej czy czerwonej?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
A , po co usuwać , wymieniać rolety zewnętrzne po kilku latach ?
Rolety mają dodatkowe dwa plusy (+) .
1. Latem zabezpiecza przed słońcem i nagrzaniem pomieszczenia
2. Zimą zabezpiecza przed mrozem i wiatrem :)
 

MarianPaz

Member
Obawiam się że mogą nie wytrzymać za długo - ponad 10 lat, ale nie wykluczam że mogłyby posłużyć dłużej. W tym momencie zdecydowany jestem na mniej inwazyjne rozwiązanie czyli rolety i zasłony. I tak jedno i drugie przyda się w pokoju (zasłony są obowiązkowe), a jeśli nie będę zadowolony z osiągniętego stopnia zaciemnienie wówczas pomyślę nad roletami zewnętrznymi. W wypadku zasłon zamiast wersji z oczkami wybiorę opcję z grzywką, bo wtedy luka przy suficie będzie mniejsza a i nie będzie dziur przez które mogłoby wpadać światło przebijające z prowadnic rolety. Muszę zajrzeć do sklepów oferujących wszystko do okien i zorientować się w cenach, bo te że sklepów internetowych już znam, ale zawsze lepiej obejrzeć towar z bliska a nie na zdjęciach. :)
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Sorki że się wtrące ale ostatnio robiłem sobie remont pokoju a że mieszkam na parterze żonka chciała rolety zewnętrzne (mówi że czuje się z nimi pewniej). I powiem że zaciemniają one pokój rewelacyjnie. Oczywiście cena też wyższa ale polecam ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tez mam rolety zewnetrzne od 3 lat no ale rok temu padla roleta w kuchni a wczoraj roleta w salonie.... I tyle dobrego.

Zas trzeba serwis wzywac i kase bulic.

No ale ciemnia calkowita, dzieciaki nie wiedza czy dzien czy noc xF
 

bokciu

Banned
Obawiam się że mogą nie wytrzymać za długo - ponad 10 lat, ale nie wykluczam że mogłyby posłużyć dłużej. W tym momencie zdecydowany jestem na mniej inwazyjne rozwiązanie czyli rolety i zasłony. I tak jedno i drugie przyda się w pokoju (zasłony są obowiązkowe), a jeśli nie będę zadowolony z osiągniętego stopnia zaciemnienie wówczas pomyślę nad roletami zewnętrznymi. W wypadku zasłon zamiast wersji z oczkami wybiorę opcję z grzywką, bo wtedy luka przy suficie będzie mniejsza a i nie będzie dziur przez które mogłoby wpadać światło przebijające z prowadnic rolety. Muszę zajrzeć do sklepów oferujących wszystko do okien i zorientować się w cenach, bo te że sklepów internetowych już znam, ale zawsze lepiej obejrzeć towar z bliska a nie na zdjęciach. :)
Zdecydowanie mocowanie zasłon na haczykach z rolkami i karnisz w formie listwy, wówczas zasłona idealnie do niego przylega. W przypadku innego systemu typu oczka bądź żabki - będą prześwity.
 

MarianPaz

Member
Niestety na suficie nie zaczepię takiego karnisza, bo mam płyty kartonowo gipsowe więc nawet nie mam ochoty na zabawę z tego typu rozwiązaniem. Zdaje sobie sprawę że będą delikatne prześwity, niemniej jest to wersja najbardziej optymalna. Grzebień daje ponad 5 centymetrów materiału ponad karnisz i zostanie niewielka luka. Do tego sufit będzie najprawdopodobniej w głębokim czarnym macie więc może będzie to w sam raz i obejdzie się bez montażu rolety zewnętrznej.


790b9f870be98193gen.jpg



Swoja droga może gdyby zlecić zrobienie zasłony pod własne preferencje, to ten grzbiet mógłby być nieco większy.
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Mam sufit z płyt i tym bardziej montaż jest ułatwiony z racji wiercenia. Szybko i przyjemnie, do tego specjalne kołki do pustych przestrzeni i listwa wisi aż miło. Każde inne rozwiązanie mija się z celem, gdyż będą prześwity.
 
Do góry