Czy damy radę w mieszkaniu? Wybór między 3lcd a dlp

zbiti

New member
Cześć, pędzę z pytaniem o projektor do mieszkania. Po rozterkach TV czy projektor już mam wypracowaną opcję na projektor ale teraz wybór modelu.
Wybór między 3LCD Epsona EH-TW650 a DLP Optoma HD27 lub Benq 1050w, które mają bardzo dobre opinie. Projektor będzie używany w pokoju dziennym w mieszkaniu. Zastawiamy się nad 3LCD głównie dlatego, że chcemy mieć możliwość obejrzenia sportu w ciągu dnia (liga angielska gra często w dzień) tak żeby nie robić wielkiej ciemnicy w mieszkaniu i żeby można było normalnie z niego korzystać po zaciągnięciu zasłon blackout. Czy rzeczywiście jest to możliwe na 3LCD czy może DLP o jasności ok 3000lm też da radę? No i epson ma łączność bezprzewodową co dla nas jest dużym atutem.
Proszę o pomoc w wyborze.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zwróć uwagę na Optoma GT 5000 , 5500 .
5000 lm i bardzo łatwa instalacja . Odpada ciaganie kabla , wieszak
 

bokciu

Banned
Daj sobie spokój z użytkowaniem projektora w niepełnym zaciemnieniu. Poza tym projektor zamiast TV, to również mocno średni pomysł.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Magia cali :) Na tv można zobaczyć "M jak miłość" i wiadomości , ale dobry film i sport na 90-100-130 celach, to inna bajka.

Zwróć uwagę , czy projektor ma skalowanie klatki . Bardzo ważna sprawa w sporcie i filmach z szybką akcją .
 

zbiti

New member
Dokładnie, magia rozmiaru. Poza tym telewizję odstawiłem już kilka lat temu. Nie wiem co tam mółbym oglądać, Ukrytą prawdę? Rzutnik wybieram też z tego powodu, że daje mi ograniczenie celowości użycia (dla mnie to plus) i nie staje się pochłaniaczem czasu jak TV.
Zwróć uwagę , czy projektor ma skalowanie klatki . Bardzo ważna sprawa w sporcie i filmach z szybką akcją .
Co to takiego i gdzie to sprawdzić?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Benq wypuscił ciekawe, niedrogie projektory, które "podobno" całkiem dobrze radzą sobie w niezbyt zaciemnionych pomieszczeniach i są 4K,
czekam na więcej profesjonalnych recenzji.
[youtube]RExsly3GUv4[/youtube]
[youtube]8lTkwbSZcpM[/youtube]
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Interpelacja klatek , piłka płynnie przelatuje przez ekran , a nie przeszukuje :)
Takie 100hz :) Eliminuje rwanie obrazu w szybkich scenach , ujęciach.
W tanich projektorach ciężko, to dostać.
Posiada , to Benq W 3000 i 1400

Te nowe Benq , Optoma 4K mają tragiczny kontrast :(
 

Henry

Active member
Bez reklam
Miałeś okazję oglądać coś na tym Benq?
Nie ukrywam, że cena 5 tyś i całkiem pochlebne, jak na razie opisy w sieci zachęcają.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Opisy użytkowników, czy płatnych testerów ?
Najlepiej samemu sprawdzić w domowym zaciszu.

Mój Benek daje obraz 100" z 285cm , tutaj model 800 potrzebuje 400 cm , co może być problemem w instalacji . Jednak 29db nad głową nie jest przyjemne :)
W reklamie 800 mówią o trybie sportowym , ale tylko (?) o kolorach skóry i trawy ?
A , co z ruchem ?
Do sprawdzenia :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Do tego właśnie zmierzam, stąd "podobno" ;)
Chętnie zobaczyłbym go w akcji, tudzież poczytał opinie użytkowników.
Może właśnie nadchodzi czas na wysyp projektorów 4K w przystępnych cenach?
Pożyjemy, zobaczymy ;)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Po za tym , rozdzielczość (4K ) , to nie wszystko :( kolory , tak zachwalane w tych filmikach , a co z kontrastem ? Z detalami w ciemniejszych scenach ?
Do sportu jest ok , ale czy film już wygląda tak dobrze ? Jeszcze w jasnym pokoju ?

Może jest na forum jakiś szczęśliwy posiadacz Benq 1700 lub 800 i się wypowie .
Model 1700 jest zalecany do bardziej przystosowanych pokoi . Wręcz jaskiń :)
Ale , co z tego jak leży kontrast ?:(
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Benek 800 ma 3000lm , Optoma GT 5000 ma ich aż 5000:)
Czy z 4 m zobaczymy różnicę między 4K , a 1080 ? No może przy wsparciu hdr.
Tylko szukać materiału , aby wykorzystać potencjał TK 800
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Tk800 i potencjał? Przecież to tylko rec709 i słaby kontrast.

Henry
Na w miarę sensowny projektor 4k i przystępny cenowo trzeba będzie jeszcze poczekać...
 

zbiti

New member
Sprzęt, który się tu przewija w dyskusji jednak cenowo odbiega od moich kryteriów. Bardziej traktuję całą sprawę z projektorem jako zajawkę i próbę czegoś innego niż zakup pro zestawu na lata. Myślę poważnie o tym Epsonie, również ze względu na uniwersalność (tak ja to postrzegam: możliwość bezprzewodowego połączenia, równa jasność wszystkich barw więc może da rade w dzień). Jeżeli jestem w błędzie to mnie poprawcie.
Jak temat u nas zaskoczy i będziemy chcieli więcej to dyskusja może wskoczy na poziom 4K i półkę cenową wyżej.
Oczywiście, że lepiej mieć TV i projektor lub wypasiony projektor z ekranem za fortunę.
 
Do góry