Montaż ekranu do sufitu

Tedi1987

New member
Witam serdecznie,

być może zadam pytanie ogromnego laika, niemniej jednak nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie.

Kupiłem na Allegro następujący ekran (EKRAN PROJEKCYJNY ELEKTRYCZNY 160x120cm PILOT W-wa)
allegro. pl/ekran-projekcyjny-elektryczny-160x120cm-pilot-w-wa-i7197346906.html

Ze względu na wiszący na ścianie telewizor, ekran zmuszony jestem zamontować do sufitu i tu pojawia się moje pytanie - jak to zrobić?

Chodzi mi konkretnie czy potrzebuje jakiegoś wymyślnego systemu zamocowania czy zwykłe kołki rozporowe + haki powinny wytrzymać? Sufit normalny - tynk + strop z płyty żelbetowej, żadnych płyt GK.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Metalowa kotwa 10-12 /80-100 mm
Problem zacznie się jak ekran nie ma czarnego typu (40-50 cm)
Będziesz zadziałał głowę i czy projektor wystrzeli się z obrazem (?)
 

Tedi1987

New member
Co do czarnego paska to z tego co pamiętam to ten model ekranu go nie ma.

Co do projektora to docelowy model jeszcze się u mnie nie pojawił więc będę mieć pole manewru co do wysokości i odległości od ekranu.

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
To słabo, to wszystko widzę :( Chyba , że sufit pomalujesz na czarno , bronzowy , ciemny szary kolor . No i to zadzieranie głowy do góry w czasie projekcji może być mało komfortowe.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Może zwrócić ten ekran i kup na esmatr.de. Ja za swój 92" z napinaczami i czarnym topem 50 cm zapłaciłem 1060 PLN z wysyłką. Ekran super :)
 

Tedi1987

New member
Zadzierania głowy do góry nie będzie - od ściany z ekranem do narożnika z którego będę oglądać są 4 metry. Na ten moment na tej ścianie wisi telewizor na wysokości prawie 1,5m i jest spoko.

Ogranicza mnie niestety dostępna powierzchnia i praktycznie ten podlinkowany przeze mnie ekran wchodzi na styk. Nic więcej ponad 80" nie mam szansy zmieścić.

Wracając do meritum, znalazłem w Castoramie taki hak
castorama .pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/artykuly-metalowe/galanteria-metalowe/haki/hak-na-plytce-diall-m8-ocynk.html

Czy on da radę? Więcej jak 10kg ten ekran nie waży.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Niestety nie czyta mi Twoich linków :(
Ale , po skrotach widzę, że będzie spoko :)
Dawaj fotki , jak się uprasz z mocowanien.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kołki do sufitu i wieszasz na nim, bez najmniejszego problemu.
Mimo wszystko będziesz zadzierał głowę do góry, ja mam ten sam rozmiar tv (80") i górna część ekranu jest jakieś 80cm od sufitu.
 

Tedi1987

New member
mac-ony nie czyta Ci linków bo ja nie mogłem ich wstawić ponieważ nie miałem 5 postów. Wystarczy, że skopiujesz link do przeglądarki i usuniesz spacje w adresie.

Montaż będzie chyba w ten weekend więc wrzucę zdjęcia jak się wszystko uda.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Może zwrócić ten ekran i kup na esmatr.de. Ja za swój 92" z napinaczami i czarnym topem 50 cm zapłaciłem 1060 PLN z wysyłką. Ekran super :)

Witam.

Pytanie, czy gorny czarny top ma 50, czy 30 cm, bo na stronie, gdzie kupiles jest chyba 30 cm? Chyba, ze chodzi o inny model. Faktycznie te napinacze dzialaja i ekran jest idealnie plaski?
Jaka jest odleglosc pomiedzy zamontowanymi hakami pod sufitem?
Pytam, gdyz posiadam manualnie zwijana Optome, rowniez 92" i byc moze bym zakupil ten ekran z esmatr.de.

Pozdrawiam
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Należność Top ma 50 cm , a resztę zmierzę w poniedziałek. Dokręcałem blaszki , aby ekran obniżyć jeszcze o 9cm . Mój Benek ma mały offset :(
W planie jest przyklejanie płyty plexi 260/ 23 cm , aby zakryć "dziurę" między sufitem , a kasetą ekranu .
Na płytę plexi przykleję czarny welur :)
 

Tedi1987

New member
Z lekkim opóźnieniem ale wrzucam zdjęcia z zamontowanym ekranem.

Poszły kołki rozporowe 10-tki i 2 haki.

Następnie trochę obniżyłem ekran zawieszając go na 20 cm łańcuchach.
9a287797dc6881a22b440806cc5dee06.jpg
ee4343c191764c4de4f0dd7bf94d73f9.jpg
449e4bd01bd53dd1ab4c1d214776ea09.jpg


Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka
 

Tedi1987

New member
Sorki za post pod postem, obrazu proszę nie oceniać ponieważ chwilowo korzystam z pożyczonego Acera K130 ale nie jest to docelowy model projektora.

Wysłane z mojego Lenovo YT-X703L przy użyciu Tapatalka
 
Do góry