Ekran ramowy eSmart Germany MIRALE

Kondorro

New member
Witam,


mam zamiar kupić ekran projekcyjny ramowy.


Na chwilę obecną obraz mam na ciemno kawowej ścianie.


Czy zna ktoś firmę eSmart Germany?


Nie wiem jaki miałbym wybrać do warunków w moim pokoju.

Dodam, że pokój ma biały sufit oraz biało szarą podłogę.


https://www.amazon.de/eSmart-German...006BXVWQG/ref=cm_cr_arp_d_product_top?ie=UTF8


https://www.amazon.de/eSmart-German...menleinwand-Projektionsleinwand/dp/B00KNUP8PE


Projektor jaki posiadam to Epson TW 5300.



Odległość projektora od ściany + - 430- 410cm.


Kolejny dylemat to wielkość ekranu. 120 czy 133 cale? Wydaje mi się, że 150 z takiej odległości to chyba przesada.




Proszę o Waszą pomoc.


Pozdrawiam!
 

Kondorro

New member
Wiem, że lepszym rozwiązaniem pewnie będzie szary.

Pytanie tylko jakiej wielkości, ramowy czy zwijany?

Bardzo proszę o pomoc.
 

LuckyS

New member
Nie podałeś odległości widzów od ekranu.

Zakładając że oglądający będą w okolicy 4m to 150 zdecydowanie zbyt duży w każdym formacie.
133 w 16:9 może być ciut za duży jednak w 2.3x:1 powinno być idealnie; kwestia własnej "optyki" :)

Masz proja- testuj, po miesiącu oglądania będziesz wiedział jaką wielkość akceptujesz w danym formacie i znajdziesz kompromis.

Wg mnie: zdecydowanie szary i to raczej ciemniejszy(MS) niż jaśniejszy ("zwykły" gray).
Ramowy o ile masz takie możliwości instalacyjne i wyrozumiałych domowników (dot. głównie kobiet ;) )
 

Kondorro

New member
@ LuckyS

dziękuję bardzo za Twoją pomoc.

Czyli w jasnym pomieszczeniu lepiej poradzi sobie szary ekran. Super.

Czy w takim przypadku będę mógł oglądać filmy nawet bez zasłonienia rolet?

Teraz tylko kwestia jakiej marki wybrać. Jeden z tych którego podałem z Amazona 133 cale.

Czytałem trochę niemieckich opinii i ktoś pisał, ze przy jasnych scenach ekran srebrzy. Czy ten efekt jest, aż tak bardzo przeszkadza? Niestety nigdy nie miałem przyziemności oglądać treści na szarym ekranie.
 

LuckyS

New member
Czy w takim przypadku będę mógł oglądać filmy nawet bez zasłonienia rolet?
Oglądać- tak... ale... raczej niezbyt komfortowo- to nie tv

Teraz tylko kwestia jakiej marki wybrać.
Tutaj niestety nie pomogę

Czytałem trochę niemieckich opinii i ktoś pisał, ze przy jasnych scenach ekran srebrzy. Czy ten efekt jest, aż tak bardzo przeszkadza?
Jeśli jest tak jak opisują- odpuść; gdy raz zauważysz jakiś mankament na ekranie/obrazie będziesz go widział zawsze...
 

Kondorro

New member
Oglądać- tak... ale... raczej niezbyt komfortowo- to nie tv


Tutaj niestety nie pomogę


Jeśli jest tak jak opisują- odpuść; gdy raz zauważysz jakiś mankament na ekranie/obrazie będziesz go widział zawsze...


Miejsca siedzące będą 4 - 4.20m od ekrany.


Wczoraj zwiększyłem zoomem obraz 120 do 133 cali. Myślę, że jest fajnie. Teraz tylko kwestia wyboru ekranu. Co nie jest łatwa decyzja.
 
Do góry