kino domowe projekt - prośba o rady.

qual1ty00

New member
Witam wszystkich,

mam w domu jeden wolny pokój i udało mi się przekonać małżonkę na zrobienie tam kina :)
Jestem absolutnym laikiem jeżeli chodzi o temat projektorów / ekranów / nagłośnienia, ale czytając trochę fora wybrałem pewien zestaw;

W ramach informacji pokój ma wymiary 4.5m długości - 3.05m szerokości a wysokość ściany to 2.2m.

Na podłogę planuję położyć wykładzinę dywanową w ciemnym - ciemno bordowym kolorze. Sufit jak i ściany będą pomalowane farbą tikkurila czarna super mat (jakieś inne rekomendacje czy ta będzie ok?)

Projektor wybrałem xiaomi mi laser.

Ekran to - 100 lub 109 cali Adeo Plano (oglądane będzie z odległości około 2.5 - 3 metrów). Czy macie może jakieś inne propozycje co do ekranu? Jeszcze dochodzi rodzaj powierzchni projekcyjnej, jaki będzie najlepszy do moich warunków?

Co do dźwięku to zastanawiam się nad jakimś fajnym soundbarem chyba, że zostanie trochę $$$ to kupię 5.1 + amplituner + subwoofer. Myślicie, że soundbar da radę czy warto jednak uzbierać i zainwestować w lepszy sprzęt?

Co będzie puszczane? Głownie streaming Netflix / Hulu / HBO Go / jakiś sport NFL / MLB / raz na jakiś czas konsola (z raz na kwartał :p)

Proszę o wszelkie rady co robić czego nie robić. Jeżeli macie propozycję lepszego sprzętu w podobnej cenie to byłbym niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam
 
Do góry