Ekran elektryczny Adeo 105" Reference Gray 16:9 - doświadczenia użytkowników

hfl

New member
Cześć.
Po prawie roku od kupna rzutnika wybrałem wreszcie ekran. No prawie wybrałem...
Przez ten rok śledziłem fora, również te zagraniczne, szukając przyzwoitego szarego ekranu w rozsądnych (moim zdaniem) pieniądzach (~2k PLN), ale takiej opcji nie znalazłem.
Dojrzałem więc do tego, żeby zainwestować w 105" 16:9 Adeo Motorized Reference Grey z 40cm topem i ramkami 5cm.
Dlaczego taki?
1) bo brak narzekania na tą markę w sieci
2) bo gain 0,9.
2) bo produkcja w Polsce

I tutaj mam pytanie do użytkowników.
Czy przy tej wielkości ekranu, i przy tej powierzchni, można się obejść bez napinaczy? Czy powierzchnia z czasem nie faluje?
Może są tutaj użytkownicy, którzy mają taki ekran już kilka lat i mogliby podzielić się swoimi doświadczeniami.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.
 

Ultro

New member
Cześć, mam ok 100 cali, Polecam, mam go już kilka ładnych lat, muszę sprawdzić ile i ekran jest idealnie gładki. Ekran bez napinaczy, z krótkim pasem ( może to ma jakiś wpływ) rozbiegowym i z borderami po bokach. Przerabiałem chyba 5 ekranów i ten został.
 

Mateusz80

Member
Mam Adeo professional 105 cali i był raz reklamowany na dość sporą fałdę i nie zwijał się do końca, kaseta wystawała z dwa centymetry. Obie usterki usunęli bez problemu. Boczne ramki niestety są zawinięte do środka, ale to jest do zaakceptowania ;)
 

RAF1977

Banned
Mam 135" bez napinaczy, bez ramek. Ekran gładki, boki troszkę do środka idą, tak po 1.5cm z każdej strony.
 

bokciu

Banned
Prawda jest taka, że bardzo często ekran wygląda na idealnie płaski, a dopiero gdy rzucimy na niego obraz - pojawiają się krzywizny. Wyświetlane poziome linie w górnej części ekranu, nie są idealnie proste, a górna krawędź filmów w formacie cinema, zawija się nieco po bokach. Dlatego stopień "równości" powierzchni projekcyjnej, powinno się oceniać poprzez wyświetlanie treści.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam do Was pytanie . Mam zamiar kupić że strony esmart.de ekran 92" i pytanie , czy brać z napinaczami , czy zwykły ? 92' także może się marszczć , zawijać i falować ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mam ramowy , ale żonie już zbrzydł :(
Mówisz, że z napinaczami może falować ? :(
Może lepiej kupić ekran Optomy 92" i mieć wszystko w d... ?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Posiadam Adeo RW 108' z napinaczami i pasem rozbiegowym około 30cm, ekran ma z 6-7 lat, rozwijany od czasu do czasu, brak jakichkolwiek zagnieceń, nie zwijania się ale to zasługa napinaczy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ja mam optome 92" od 10 lat. Na poczatku powierzchnia projekcyjna byla idealnie plaska, oczywiscie czarne bordery lekko zagiete. Po paru latach powierzchnia projekcyjna delikatnie pogalowana, jednak widoczne jest to tylko przy wylaczonym projektorze, Przy projekcji nie widac zadnych zalaman obrazu
 

1grzecho

Member
w moim ekranie po bokach(od długiego czasu) wychodzi klej na czarnych pasach
czy u was też występuje ten problem?
jeśli tak, to próbowaliście coś z tym zrobić?
 
Do góry