Xiaomi Laser Projector lub alternatywa 4K dla niego | do 10 000 zł (zamiast Benq W1070)

skinny500

New member
Od kilku lat mam Benq W1070. Po dwóch latach pierwsza lampa się uszkodziła, po kolejnych dwóch druga lampa także (tym razem wybuchła). Dzisiaj projektor wrócił z serwisu i okazało się że nowa lampa się przegrzewa i myślę nad zmianą projektora, a obecny po prostu naprawię i sprzedam.

Zawsze myślałem, że kolejny projektor jaki kupię będzie miał 4K i HDR oraz że najpewniej w końcu Xiaomi taki wyprodukuje. Obecnie ta firma ma model z FullHD i zacząłem nad nim myśleć. Specyfikacja jest znakomita, każdy kto miał z nim styczność jest zachwycony. Moje dotychczasowe doświadczenia z tą firmą są znakomite i gdyby to było 4K HDR to brałbym nawet za połowę wyższą cenę. No ale nie jest 4K HDR. Tu gdzie mieszkam można mieć obecny model za niecałe 6300 zł, co podobno jak na tę klasę sprzętu jest rewelacyjną ceną. To że menu jest po chińsku i da się tylko częściowo przetłumaczyć na angielski mnie nie obchodzi. I tak będę używał ciągle na AppleTV i z konsolami. Wysoki inpug lag (ok. 100) chyba też nie będzie dla mnie problemem, do takiego grania jak moje powinno wystarczyć.

Obraz rzucam na ekran ramowy 100” Vertex Gain 0,8, docelowo chciałbym ok. 130-150” i ekran umożliwiający uzyskanie niemal czerni też w dzień, niestety tutaj ich ceny są wielokrotnie wyższe niż w Polsce więc jeszcze przez lata używałbym obecnego.

Z tego co wiem nie ma żadnej alternatywy do tego Xiaomi, ale liczę że forumowicze może jednak coś wymyślą. Koniecznie chodzi o model stawiany pod ekranem. 4K oglądane z 2,5m wyglądąłoby o wiele lepiej niż 1080p, chociaż z tego co wiem to filmy 4K na xiaomi też wyglądają dużo lepiej niż FHD, no ale jednak są skalowane. Ew. czy wiadomo już kiedy Xiaomi pokaże wersję 4K? Z tego co pamiętam to na ostatniej konferencji było coś wspomniane, że jest w planach.

Podsumowując wymagania projektora:
- Laserowy
- Ultra szerokokątny, stawiany zaraz pod ekranem
- Najlepiej 4K
- Modele 4K za ponad 10 000 zł odpadają - wiem że jak Xiaomi wyda nową wersję to bym żałował że nie zaczekałem. Modele FHD najlepiej w cenie podobnej do Xiaomi, więc okolice 6000 zł.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Nie można mieć wszystkiego w cenie do 6000 pln

Typ lampy Lampa metalohalogenkowa
Ansi Lumen 3000 Ansi Lumen
Rozdzielczość 3840 x 2160 4K UHD
Format 16:9
Kontrast 10000 : 1
Szumy urządzenia 33 dB
Szumy urządzenia eco 29 dB
Żywotność lampy 4000 h
 

skinny500

New member
Za 6000 zł wiem że nie ma szans na wszystko, dlatego napisałem, że jakby Xiaomi wydało połowę droższy model z 4K, to brałbym na pewno. Więc się zastanawiam czy istnieje coś takiego już w tej chwili - podejrzewam że nie. Tzn pewnie są jakieś pro modele, ale nie za 10 000, tylko za worek pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

KerUr

New member
Witam

Projektory ktore mozesz znales do kwoty 5-12k PLN

Nie natywne 4k / nie UST / nie laser
BenQ TK800
BenQ W1700
Epson EH-TW7300

Pseudo natywne 4K / nie UST / nie laser
Optoma UHD300X
Optoma UHD40
Optoma UHD60

UTS / nie 4K / nie laser

Optoma GT5500+
Optoma EH319USTi

UTS z laserem / nie 4K
Epsona LS100
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Optoma GT 5000 , 5500 jest przewidziana do 100" . Powyżej robi się problem z ostrością na brzegach .
 

SeBaLy

New member
Z tego co wiem benqw1700 posiadają wadę fabryczną objawiającą się jasną poświatą nad ekranem coś takiego jak z linku https://ibb.co/jUVijc także nie polecam tego projektora. Co do tanich projektorów 4k to na twoim miejscu bym jeszcze poczekał w tym roku będzie wysyp projektorów tego typu w niższych cenach. Ja bym na twoim miejscu brał porządny projektor 1080p wtedy masz ekstra czerń, a w tanich 4k masz kontrast taki dziadowski że szkoda gadać :). Obecnie największą robotę robi HDR i szeroka paleta barw niż magiczny znaczek 4k bo z 5-6 metrów i tak nie zobaczysz zbyt dużych różnic w rozdzielczości między 1080p a 4k. Sam właśnie będę miał przesiadkę na nowszy projektor i czekam aż coś wskoczy konkretnego 4k z dobrym kontrastem a jak nie to zostaje VPL-HW45ES gdzie jakoś i czerń miód malina :) . Nie mówiąc że jak nie masz przystosowanego poprawnie pomieszczenia to już w ogóle różnic nie zobaczysz między projektorem za 4tys a 15tys. :)
 
Ostatnia edycja:

skinny500

New member
Zdecydowałem że nie ma sensu kupować czegoś, co już na starcie nie spełnia wszystkich wymagań i poczekam aż Xiaomi wyda wersję 4K, albo jakaś inna firma to zrobi równie dobrze, w znośnej cenie. Te podstawowe modele z niskim kontrastem to już nie dla mnie, chciałbym coś ze znacznie lepszą czernią niż mam teraz, postawione zaraz pod ekranem. Taki projektor nie istnieje obecnie, więc czekam :). Myślę że to kwestia poniżej roku.
 

jzagaja

New member
Nie widziałem Xiaomi laser ale będę testował Epson LS100 z ekranem ALR UST z Tajwanu i mam też próbkę najdroższego ekranu Screen Innovation ALR. Jeżeli grupa wyraża zainteresowanie to mogę sprowadzić ekrany ALR UST z Tajwanu, minimum 20 sztuk, cena jednostkowa 500-600$. Najtansze ekrany z ALR UST z Chin kosztują 1000$. Rozmiar 100" lub 120".
 

jzagaja

New member
Epson EH-LS100 świeci bardzo dobrze, kolory naturalne. Czerń jest lekko szara i szary ekran typu ALR UST dramatycznie podnosi kontrast - jeszcze nie mogę pokazać na zdjęciu gdyż nie mam zamocowania.
 

Attachments

  • IMG_9559.JPG
    IMG_9559.JPG
    781,9 KB · Wyś: 72
  • IMG_9560.JPG
    IMG_9560.JPG
    194,2 KB · Wyś: 54
  • IMG_9561.JPG
    IMG_9561.JPG
    328,1 KB · Wyś: 66

jzagaja

New member
Kawałek białej kartki dla porównania. Obraz w dzień wygląda bardzo dobrze. Także ekran to podstawa. Szkoda że cena tych ekranów jest jeszcze wygórowana. Ekran jeszcze nie naciągnięty.
 

Attachments

  • IMG_9621.JPG
    IMG_9621.JPG
    706 KB · Wyś: 72
  • IMG_9622.JPG
    IMG_9622.JPG
    657,3 KB · Wyś: 64
  • IMG_9623.JPG
    IMG_9623.JPG
    664,3 KB · Wyś: 72
Do góry