Projektor do 2500zł

dario44

New member
Witam, jakiś czas temu zacząłem przygodę z projektorami, teraz sprzedałem pierwszego chińczyka i chcę więcej :) budżet około 2500zł, coś z Optoma lub Benq. Chinola miałem 720p, wyświetlał jak na swoją cenę dość dobrze, jednak miał dość kiepskie kolory i ciągłe ustawianie, plus brak ostrości na krawędziach. Ekran mam DIY z Tikkurila H994 i aksamitne bordery (ruchome), odległość projektora od ekranu wynosi 3.5m. Zależy, tylko na dobrym ostrym obrazie, dobrym kolorze w 1080p, 3D może być ale nie musi. Coś możecie doradzić? Samych Optoma w X-komie jest 70 modeli więc ciężko coś wybrać samemu. W tej cenie mam Optoma HD27, HD27e, HD143X, HD144X, BENQ TH683, MH534, W1050, W1090. Czytam i oglądam też o Epson TW5300 i z jednej strony w teście pan mówi, że nie ma takiej czerni jak mają DLP ale nie ma migotania i efektu tęczy jak właśnie czasami w DLP bywa. Już sam nie wiem na co zwracać uwagę :/
 
Ostatnia edycja:

nowiutki

New member
Sam stoję przed podobnym wyborem.

Z tego co już zdążyłem się zorientować to te wszystkie Optomy 140x-144x można odrzucić bo nie trzymają ostrości na krawędziach i są prześwietlone. Dopiero te niewiele droższe z serii HD26-27 mają prawidłowy, fajny obraz.

Epsona TW5300 (jak i inne LCDki) odrzuciłem z kolei bo zależy mi na dobrej czerni, a poza tym projektora będę używał też w ciągu dnia. Bardziej też odpowiadają mi stonowane, "kinowe" kolory z DLPków.

Do Twojej listy dorzuciłbym jeszcze Infocusa SP1080 - jest najtańszy, a ma wysoki kontrast i jasność.

Nie wiem jak te Benqi, wychodzą poza mój budżet 2500zł.
 
Ostatnia edycja:

tomwega

Member
Zainteresuj się benq TH671 st ,tylko to jest krótki rzut.opinie ma dobre,na zagranicznych forach, jest dlp.Budżet ok.3 tys.zł.
 

dario44

New member
Może ktoś mi tak pokrótce wytłumaczyć dlaczego Xiaomi laser jest w cenie projektorów UHD? I jest dwukrotnie droższy od krotkoogniskowych w podobnych parametrach 1080p?
 
Ostatnia edycja:

dario44

New member
Zna ktoś jakiś salon w Poznań/Bydgoszcz/Toruń ewentualnie Trójmiasto gdzie mógłbym obejrzeć obraz z projektorów? W Mediamarkt mają 3 na krzyż, ale jeden Acer włączony i nie chcieli mi włączyć Optomy mimo, że rozpakowana stała na półce. Tak wiem, że można w większości sklepów kupić jakiś konkretny i jest 15-30 dni na oddanie ale wolałbym zobaczyć i DLP i 3LCD i sprawdzić taki za 2500 i za 3500, czy warto dołożyć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry