Panasonic PT-AE1000U kontra Sony VPL-VW50 HD

Tashi

New member
Z tego co przeczytalem, glownie od SCOTT'a - wielkie dzieki - powinienem powaznie rozwazyc zmiane opcji i powrot do CANON XEED tyle, ze SX6.
http://www.bhphotovideo.com/c/product/432198-REG/Canon_1231B002_Realis_SX6_SXGA_Projector.html
oferuje co prawda mniejsza rozdzielczosc (1400x1050), ale za to jasnosc na poziomie 3500 ANSI. Idealem na tych nizszych ;) poziomach cenowych bylby wiec zestaw 2x CANON XEED SX6 polaczony rownolegle w uklad 2800x1050. Koszt takiego zestawu powinien sie zamknac w 10-12 tys EU ze sredniej klasy ekranem i softem.
 

scott

New member
Tashi napisał:
powinienem powaznie rozwazyc zmiane opcji i powrot do CANON XEED tyle, ze SX6
I tak zrób. Z Sonego dostaniesz jakieś 120" a jaka to różnica 100 czy 120 kiedy potrzebujesz 200 albo 300 : )
Trzeba tylko sprawdzić ile u Canona zostaje światła po kalibracji, albo - jaka jest liniowość odtwarzania poszczególnych barw.


Raczej SX60. Najlepiej odtworzy zdjęcia z całej tej serii.
Przy każdym z tych modeli możesz rozważyć zakup szarego ekranu - wzmocni czernie i uniezależni od warunków w sali projekcyjnej.

Z dwóch projektorów dostaniesz panoramę szerszą niż CinemaScope : )
1:2.66
 
Ostatnia edycja:

Tashi

New member
Jvc Dla-hd1

Co smi tu nie gra.
Niedawny lider technologii - projekcja fotografii torem cyfrowym, firma JVC wypuszcza nowy projektor, nastepce DLA-SX21 - mowa o DLA-HD1 http://www.bazarcen.pl/product_408751.html.
Wszystko fajnie, FOTOFORUM - topowy niemiecki magazyn dot. glownie aspektow prezentacj fotografii pieje z zachwytu.
Sprawdzilem dane na sieci (w B&H jeszcze go nie maja, poprzednik kosztuje 12.000$), cena europejska to ok. 6500 EU.
Kontrast na poziomie 15 000:1, ale jasnosc... 700 ANSI! SIEDEMSET!!!!
Kurcze, moze projektory cyfrowe do fotografii to zupelnie inna para kaloszy?
W koncu projektory do slajdow mialy zarowki halogenowe 150W, rzadziej (topowe) 250W, a absolutny HiEnd - 400W.
No nic. Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzic obraz ze wszystkich projektorow, ktorych myslalem i wybrac najlepszy do wlasnych celow.
Wycieczka do NYC z prezentacja i laptopem :)
 

dmz01

New member
Jestem posiadaczem VW50 i nie bardzo go lubię. Już raz został wymieniony modół zasilania (pod gwarancją) ale jak projektor przyszedł spowrotem to nadal nie działał. Po otwarciu go, zauważyłem że jeden z drucików był odłączony. Po wetknięciu go w odpowiednią wtyczkę zadziałał. Teraz znowu projektor zaczyna mieć grzybice? (fungus) w środku obiektywu. Znowu będę musiał go dać do naprawy, tym razem już poza gwarancją. :(
 

Tashi

New member
dmz01 napisał:
Jestem posiadaczem VW50 i nie bardzo go lubię. Już raz został wymieniony modół zasilania (pod gwarancją) ale jak projektor przyszedł spowrotem to nadal nie działał. Po otwarciu go, zauważyłem że jeden z drucików był odłączony. Po wetknięciu go w odpowiednią wtyczkę zadziałał. Teraz znowu projektor zaczyna mieć grzybice? (fungus) w środku obiektywu. Znowu będę musiał go dać do naprawy, tym razem już poza gwarancją. :(
Czesc,

Mozesz moze przekazac troche wiecej spostrzezen - poza usterkami?
na jakim ekranie uzywasz? Jaki najwiekszy obraz uzyskiwales?
No i jeszcze jedno - czy jest jakas szansa podjechac do Ciebie i zobaczyc "jak swieci" rzeczony projektor?

Pozdrawiam.
 

dmz01

New member
Tashi napisał:
Czesc,

Mozesz moze przekazac troche wiecej spostrzezen - poza usterkami?
na jakim ekranie uzywasz? Jaki najwiekszy obraz uzyskiwales?
No i jeszcze jedno - czy jest jakas szansa podjechac do Ciebie i zobaczyc "jak swieci" rzeczony projektor?

Pozdrawiam.

Oprócz tych usterek, to uwielbiam ten projektor. Ma niesamowity kontrast. Używam go z ekranem Da-Lite Cinema Contour pearlescent cinemascope 40.5" x 95" (103") i obiektywem Panamorph UH380 gdy potrzeba. Czyli filmy 2.35:1 są wyświetlane na pełnym ekranie a filmy 1.85:1 lub 1.72:1 są wyświetlane bez panamorph zajmując 40.5" x 72" (82") środkową część ekranu. Mieszkam w Stanie Washington na północnym zachodzie Stanów. Jeśli jesteś w okolicy to wpadaj na pokaz. :)
 

dmz01

New member
Cinematic napisał:
To od kiedy jesteś (nie)szczęśliwym posiadaczem VW50? On jest stosunkowo od niedawna na rynku, a już mówisz o naprawie pogwarancyjnej... Musisz mieć niezłego pecha, ale niestety zdarza się.

W Stanach on ma gwarance na rok. Mam go już ponad rok czasu. Kupiłem jak tylko się ukazał na rynku. Późniejsze modele mogą być lepsze.
 

Tashi

New member
dmz01 napisał:
Oprócz tych usterek, to uwielbiam ten projektor. Ma niesamowity kontrast. Używam go z ekranem Da-Lite Cinema Contour pearlescent cinemascope 40.5" x 95" (103") i obiektywem Panamorph UH380 gdy potrzeba. Czyli filmy 2.35:1 są wyświetlane na pełnym ekranie a filmy 1.85:1 lub 1.72:1 są wyświetlane bez panamorph zajmując 40.5" x 72" (82") środkową część ekranu. Mieszkam w Stanie Washington na północnym zachodzie Stanów. Jeśli jesteś w okolicy to wpadaj na pokaz. :)

Zebys sie nie zdziwil :)
W zeszlym roku odwiedzilem Stany 3 razy, w Washington State tez bylem, glownie w Seattle. Generealnie uwielbiam tamta okolice, zwlaszcza na polnoc od Ciebie - Whistler, Squamish...

Na zakupy chce poleciec do NYC, bo nawet doliczajac bilet, jesli mam jeszcze pare rzeczy do zalatwienia - i tak wyjdzie taniej niz zakupy w Europie.
Dzieki za podpowiedzi.
 
Do góry